Lūdz sākt kriminālprocesu par Straujumas māsas uzņēmuma nelikumīgi «okupēto» ēku

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas nami vērsusies Valsts policijā, lūdzot sākt kriminālprocesu par SIA Veselības centrs 11 amatpersonu rīcību. Jau kopš 2011.gada vidus uzņēmums nelikumīgi ieņem Rīgas pašvaldībai piederošo namu Rīgas klusajā centrā, Mednieku ielā 7.

Kā vēstīts, līdz pagājušā gada oktobra beigām uzņēmuma vienīgā īpašniece un valdes locekle bija jaunās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas māsa Daina Lustika. Arī tagad viņa kā ģimenes ārste strādā šīs telpas joprojām izmantojošajā uzņēmumā.

Vēsturiski Veselības centrs 11 nomāja ēku Mednieku ielā 7 no Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas nami, taču jau 2011. gada 30. jūnijā nomas līgums beidzās. Līdz pat šai dienai jauns līgums par ēkas izmantošanu nav noslēgts, turklāt uzņēmums par ēkas nomu kopš tā brīža nav maksājis, parādam uzaugot līdz 64 tūkstošiem eiro. Tas gan netraucē ārstniecības iestādei turpināt atrasties šajā ēkā, pieņemt pacientus, turklāt arī iznomāt telpas apakšīrniekiem bez jebkāda likumiska un juridiska pamatojuma, vēsta portāls Pietiek.

Nomas līguma izbeigšanās notikusi laikā, kad Veselības centra 11 vienīgā īpašniece un valdes locekle bija tagadējās premjeres Straujumas māsa Daina Lustika, un tieši viņa bija atbildīga par to, lai centrs noslēgtu jaunu nomas līgumu vai arī meklētu citas telpas, kur darboties un pieņemt pacientus uz oficiāla līguma pamata. Taču tā vietā viņas līdz pagājušā gada rudenim vadītais uzņēmums, kuram tagad ir jauns īpašnieks un vadītājs, ēkā mitinās nelikumīgi.

Nomas līguma neesamība, pēc Lustikas teiktā portālam, arī esot iemesls, kādēļ VC11 nepieciešama tiesiskā aizsardzība. «Nespējam tikt galā ar parādiem, jo nav īres līgums un nevaram normāli funkcionēt biznesā,» uzsvēra Lustika. Nomas līguma neesamība neļaujot slēgt līgumus ar apakšīrniekiem, bet saviem spēkiem uzturēt ēku VC11 nespējot. Taču, kā zināms portālam, arī pēc nomas līguma beigām VC11 turpinājis īres līgumus ar apakšnomniekiem un iekasējis par to samaksu. Arī ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem Lustika vienojusies, apejot oficiālo ēkas īpašnieku.

Turklāt maldināts arī Nacionālais veselības dienests: saskaņā ar normatīvo regulējumu ārstniecības iestādes pienākums ir desmit darbadienu laikā informēt Nacionālo veselības dienestu, ja notikušas kādas izmaiņas saistībā ar telpu nomas līgumu. Ārstniecības iestādei, lai tā varētu pretendēt uz valsts finansējumu, jāiesniedz Nacionālajam veselības dienestam derīgs īres līgums, taču īres līguma neesamība nav traucējusi turpināt maldināt Nacionālo veselības dienestu un saņemt valsts finansējumu. Tiesa, patlaban VC11 neesot līguma ar Nacionālo veselības dienestu, atzina Lustika, gan piebilstot, ka pašreiz ir gada sākums un notiek pārrunas.

102.000.102.6569

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas