Lūdz sākt kriminālvajāšanu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu

Drošības policija 18.aprīlī nodevusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu saistībā ar tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu.

Šis kriminālprocess tika uzsākts pēc Krimināllikuma 84. panta pirmās daļas par Eiropas Savienības Padomes Regulā noteiktā aizlieguma sniegt pakalpojumus, kuri tieši saistīti ar tūrisma darbībām Krimā un Sevastopolē, pārkāpumu, informē Drošības policija.

Izvērtējot kriminālprocesa gaitā iegūtos pierādījumus, procesa virzītājs uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi, lai uzsāktu kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu pēc Krimināllikuma 84. panta pirmās daļas (par to normatīvo aktu tīšu pārkāpšanu, kuri regulē Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes, Eiropas Savienības un citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju darbību Latvijā vai kuri nosaka un regulē Latvijas Republikas nacionālo sankciju darbību).

Tāpat procesa virzītājs ir lūdzis prokuratūru šī kriminālprocesa ietvaros turpināt procesu pret vienu juridisko personu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu. Vienlaikus Drošības policija atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņa vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kā zināms, 2014.gada 18.decembrī Eiropas Savienības Padome pieņēma Regulu par ierobežojumiem, reaģējot uz Krimas un Sevastopoles nelikumīgo aneksiju, paredzot, ka Regulas 2.d. panta pirmā daļa nosaka, ka ir aizliegts sniegt pakalpojumus, kuri tieši saistīti ar tūrisma darbībām Krimā un Sevastopolē.

Ref: 102.000.102.12485

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas