Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret VP darbinieku par smagu miesas bojājumu nodarīšanu aizturēšanas laikā

Noslēdzoties pirmstiesas izmeklēšanai, Iekšējās drošības birojs (IDB) kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtījis prokuratūrai kriminālprocesu pret kādu Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonu, kura aizturēšanas laikā ir nodarījusi smagus miesas bojājumus kādai privātpersonai, BNN uzzināja birojā.

Šis Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas iespējami noziedzīgais nodarījums veikts Saldus novadā, kad, pēc ilgstošas pakaļdzīšanās un nepakļaušanās policijas prasībām apturēt automašīnu, transportlīdzekļa vadītājs visbeidzot aizturēts. Aizturēšanas laikā transportlīdzekļa vadītājam tika nodarīti smagi miesas bojājumi, par kuru nodarīšanu minētā Valsts policijas amatpersona tiek turēta aizdomās saskaņā ar Krimināllikuma 317.panta trešo daļu, skaidro IBD.

«Analizējot Iekšējās drošības biroja lietvedībā esošos izmeklējamos kriminālprocesus, redzams, ka joprojām būtisku to daļu veido arī tādi valsts amatpersonu veikti noziedzīgie nodarījumi, kas saistīti ar dienesta pilnvaru pārsniegšanu un vardarbību,» norāda IDB vadītājs Valters Mūrnieks.

«Pagājušajā gadā Iekšējās drošības birojs uzsāka 45 kriminālprocesus par valsts amatpersonu iespējami vardarbību rīcību, un arī šogad šī tendence būtiski nemainās.»

Mūrnieks arī atzīmē: «Valsts amatpersonu dienesta pienākumu pildīšanas laikā pieļautai vardarbīgai rīcībai var būt dažādi iemesli, un aicinām attiecīgās valsts institūcijas pievērst īpašu uzmanību ne tikai iekšējās kontroles sistēmu pastāvīgai pilnveidošanai, bet arī savu darbinieku emocionālajam stāvoklim un stresa līmeņa mazināšanai.»

Aizdomās turētajam Valsts policijas darbiniekam pēc aizturēšanas tika noteikts aizliegums pildīt dienesta pienākumus ieņemamajā amatā, kā arī piemēroti citi ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

IDB 2020.gada pirmajos septiņos mēnešos veicis pirmstiesas izmeklēšanu 146 kriminālprocesos. Biroja jaunuzsākto kriminālprocesu skaits šajā laika periodā ir sasniedzis 39 kriminālprocesus, turklāt būtiska to daļa ir saistīti ar smagiem un sevišķi smagiem valsts amatpersonu veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, stāsta birojā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas