Lūdzu, ejiet, taču palieciet. Zviedrijas jauno valdību uztic veidot nupat atlaistajam premjeram Lēvenam

Atrisināt Zviedrijas politisko krīzi uzticēts sociāldemokrātam Stefanam Lēvenam (Stefan Löfven), kam «otrā roka» jaunās valdības veidošanā tikusi tajā pašā nedēļā, kad viņš paziņojis par demisiju pēc parlamentā zaudēta uzticības balsojuma, vēsta Zviedrijas ziņu portāls The Local.se.

Ilggadējais Zviedrijas valdības vadītājs par atkāpšanos no amata paziņoja pirmdien, 28.jūnijā, reaģējot uz Riksdaga likumdevēju vairākuma uzticības zaudēšanu. Nedēļas gaitā uzdevums izveidot jaunu valdību tika uzticēts līdzšinējās opozīcijas līderim un Mērenās partijas priekšsēdētājam Ulfam Kristersonam (Ulf Kristersson).

Lasiet arī: Zviedrijā parlaments izsaka neuzticību premjerministram Lēvenam

Politiķis jau ceturtdien, 1.jūlijā, paziņoja, ka nav atradis pietiekamu atbalstu politisko spēku vidū. Tas pamudinājis parlamenta spīkeru Andreasu Norlenu (Andreas Norlén), kuram Zviedrijas politiskajā sistēmā ir pienākums izvērtēt, kāda varētu izskatīties vairākuma koalīcija, uzticēt valdības veidošanas uzdevumu Lēvenam no Zviedrijas Sociāldemokrātiskās partijas.

«Mans vēstījums joprojām ir, ka sociāldemokrāti un es esam gatavi uzņemties atbildību virzīt valsti uz priekšu kopā ar citiem konstruktīvi noskaņotiem spēkiem,» paziņojis demisionējušais premjerministrs. Viņš paudis gatavību Zviedrijas sadrumstalotajā parlamentā, kur ievēlētas astoņas politiskās partijas un arī neatkarīgie deputāti, meklēt partnerus jaunas valdības izveidei, vēsta The Local.se.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas