Lukašenko: Afgāņu bēgļi dosies uz Eiropu caur Baltkrieviju un citām KDLO valstīm

Baltijas valstīm jau saskaroties ar pastiprinātu robežpārkāpēju plūsmu no Baltkrievijas, Aleksandrs Lukašenko norādījis, ka caur Kolektīvās drošības līguma organizācijas dalībvalstu teritoriju uz Eiropu dosies arī bēgļi no smagā situācijā nonākušās Āzijas valsts Afganistānas, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Pirmdien, 24.augustā, notikusi Krievijas vadītās Kopējā drošības līguma organizācijas dalībvalstu pārstāvju sanāksme. Organizācijā darbojas Armēnija, Baltkrievija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Krievija un Tadžikistāna.

Lasiet arī: Lietuva sāk evakuēt cilvēkus no Afganistānas

«Ir dažādas aplēses par iespējamo bēgļu un migrantu skaitu pirmajā vilnī,» sanāksmē kolēģiem sacījis Lukašenko. «Ir pilnīgi skaidrs, ka cilvēki no Afganistānas (..) ceļos caur mūsu valstīm.»

Baltkrievijas autoritārajam vadītājam pakļautās iestādes šovasar ļāvušas trešo valstu pilsoņiem, lielākoties, no Irākas, nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas robežu ar Lietuvu, Latviju un Poliju. Baltijas un Polijas amatpersonas paziņojušas, ka šāda rīcība bijusi Minskas hibrīduzbrukums kaimiņvalstīm, atbildot uz ES sankcijām pret Baltkrieviju.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1473997/afghan-refugees-will-travel-to-europe-via-belarus-says-lukashenko

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas