Lukašenko prasa streikojošos studentus izslēgt no augstskolām

Baltkrievijā kopš nedēļas sākuma norisinās valsts mēroga streiks, pieprasot Aleksandra Lukašenko demisiju. Viņš savukārt prasījis augstskolu vadībai izslēgt streikojošos studentus un atlaist streikojošos pedagogus, vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Otrdien, 27.oktobrī, Minskā notikusi režīma augstāko amatpersonu sanāksmē par Baltkrievijas Tautas kongresa rīkošanu. Ilggadējais valsts galva, kuram lojāli drošībnieki kopš 9.augusta arestējuši un fiziski izrēķinājušies ar vairākiem tūkstošiem protestētāju, sacījis:

«Ja studenti nāk studēt, viņiem ir jāstudē. Ja studenti grib studēt, ļaujiet viņiem to darīt. Tie, kuri izgāja ārā, lai pievienotos neatļautām akcijām ielās, pārkāpjot likumu, ir jāatņem tiesības būt studentam,» norādījis Lukašenko. «Lai viņi iet, bet šajā gadījumā viņus ir nepieciešams izslēgt no universitātes.

Tas pats ir ar pedagogiem, kuri universitātēs uzvedas pretīgi, kaut arī šādu pedagogu ir maz,» viņš sacījis.

Kā vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa, kopš pirmdienas, 26.oktobra, baltkrievu opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska aicinājusi visus strādājošos un izglītības iestāžu audzēkņus iesaistīties miermīlīgā valsts mēroga streikā.

Pirmdien vairākās Minskas augstskolās studenti atteicās piedalīties lekcijās un devās protesta gājienā. Galvaspilsētā vairāki simti mazo uzņēmumu pasludināja brīvdienu. Veikali un kafejnīcas slēdza durvis un to īpašnieki un darbinieki sadevās rokās, veidojot cilvēku ķēdes. Opozīcijas kustība paziņojusi, ka starp rūpnīcām, kuras iesaistījušās streikā, ir naftas uzņēmums Belarusneft, lauksaimniecības mēslojuma ražotājs Belaruskali, mašīnbūves uzņēmumi MAZ, MZKT un Belkommunmash, kā arī traktoru ražotājs MTZ un elektropreču ražotājs Atlant.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. ka drīz kritīs ar švunku, jo nabaga drauģelim lisijam karļikam mugurkaula vēzis pēdējā stadijā, tāpēc novēlēsim pūkainu taciņu….

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas