Lukašenko, Putins vienojas septembrī tikties Maskavā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins (pa kreisi) un Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko

Krievijas un Baltkrievijas prezidenti ir vienojušies tuvākajās nedēļās tikties Maskavā – tā laikā, kad Baltijas reģionā pieaug bažas par Krievijas plāniem ar spēku iejaukties Baltkrievijas politiskajā krīzē, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Pirmdien, 31.augustā, Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs sacījis preses pārstāvjiem: «Datums tiek apspriests, taču abi prezidenti vakar vienojās, ka tas notiks tuvākajās nedēļās. Attiecīgi – tikšanās noteikti notiks tuvākajās pāris nedēļās».

Lasiet arī: Minskā uz protestu Lukašenko dzimšanas dienā pulcējas virs 100 000 baltkrievu

Svētdien, 30.augustā, Kremļa preses dienests paziņoja, ka Putins ar Lukašenko tālruņa sarunā vienojušies tuvākajās nedēļās sarīkot tikšanos. Šī bijusi jau sestā saruna starp kaimiņvalstu vadītājiem pēdējā laikā, vēsta TASS.

9.augusta Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Baltkrievijas Centrālā Vēlēšanu komisija par uzvarētāju pasludināja Lukašenko, un viņa uzvaru balsojumā ir atzinusi Krievija un Ķīna.

Baltkrievijas opozīcijas pārstāvji uzskata, ka vēlēšanās, kurās Baltkrievija nebija ielūgusi vēlēšanu novērotājus no demokrātiskām Eiropas valstīm, vēlēšanu rezultāts tika viltots un jau vairākas nedēļas masveida protesta akcijās pieprasa jaunu vēlēšanu rīkošanu un pēc drošībnieku vardarbīgas izrēķināšanās ar protestētājiem arī Lukašenko atkāpšanos.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas