Lukašenko režīms pieļauj nāvējošu ieroču lietošanu pret protestētājiem

Baltkrievijā lielākoties miermīlīgām protesta akcijām un masveida arestiem turpinoties jau trešo mēnesi, valsts iekšlietu ministra vietnieks Genādijs Kazakevičs norādījis uz iespēju drošībniekiem vajadzības gadījumā lietot nāvējošus ieročus, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Video paziņojumā, kas izplatīts pirmdien, 12.oktobrī, amatpersona sacījusi: «Mēs neatstāsim ielas un nodrošināsim likumu valstī. Ja būs tāda vajadzība, kārtībsargu personāls un iekšlietu vienības izmantos īpašo aprīkojumu un letālus ieročus».

Līdz šim baltkrievu drošībnieki pret protesta akciju dalībniekiem Minskas un citu pilsētu ielās lietojuši savas dūres, kājas, stekus, gumijas lodes, trokšņa granātas, ūdens lielgabalus un asaru gāzi, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Pirmdien asaru gāze lietota arī, kad vairāki desmiti vecāka gadagājuma cilvēku devušies iknedēļas protesta gājienā pa Minskas ielām, raksta britu ziņu portāls The Guardian.

Sestdien, 10.oktobrī, Lukašenko Baltkrievijas Valsts drošības dienesta ieslodzījuma vietā ticies ar ieslodzītiem opozīcijas aktīvistiem, it kā lai apspriestu viņa rosinātas konstitūcijas reformas. Baltkrievijas faktiskā vadītāja preses dienesta publicētā attēlā kopā ar Lukašenko redzami sēžam pie ovāla galda politieslodzītie Viktors Babariko, Vitālijs Škļiarovs un Koordinācijas padomes locekle Lija Vlasova.

Šobrīd skaļākā opozīcijas balss, trimdā Lietuvā mītošā Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte Svetlana Tihanovska paziņojusi, ka ar sestdienas vizīti ieslodzījuma vietā Lukašenko «apstiprinājis, ka pastāv politieslodzītie, kurus viņš iepriekš saucis par noziedzniekiem». Viņa uzsvērusi, ka «nevar būt dialoga cietumā», vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas