LVC aicina negaidīt ar ziemas riepu nomaiņu

Lai arī autotransportam ar ziemas riepām obligāti ir jābūt aprīkotam no 1.decembra, tomēr, ņemot vērā nākamās nedēļas meteoroloģisko prognozi, VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) aicina to veikt jau iespējami drīz, negaidot likumā noteikto datumu.

Rīta stundās atsevišķos posmos autoceļi var kļūt slideni, tāpēc autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem.

Atbilstoši meteorologu prognozēm, tuvākajā nedēļā atsevišķos reģionos naktīs gaisa temperatūra var pazemināties līdz nullei un zem nulles. 

Iestājoties starpsezonai raksturīgiem laikapstākļiem un naktīs vietām temperatūrai pazeminoties zem nulles uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot vai darbojoties ar stūri un pedāļiem. Redzamību var apgrūtināt arī migla.

Mainīgos laikapstākļos autobraucēji aicināti būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Autovadītājiem ir jārēķinās ar to, ka braukšanas apstākļi var būt apgrūtināti, bet ceļa virsmas stāvoklis var mainīties negaidīti un strauji.

Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, jo uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, melnā ledus varbūtība pieaug.

Kopš 1.novembra valsts autoceļu tīklā ir sākusies ziemas uzturēšanas sezona, kuras laikā ceļu dienesti visu diennakti īpaši uzmanīgi seko līdzi laikapstākļiem un ceļa stāvoklim un atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem veic pasākumus braukšanas apstākļu uzlabošanai: brauktuves tiek kaisītas ar pretslīdes materiāliem, rievotas vai tīrītas no sniega. Nepieciešamības gadījumā tiek veikta arī preventīvā kaisīšana, norāda LVC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas