PVD atklāj nelegālu aitas gaļas produktu tirdzniecību

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), pārbaudot interneta vietnē Facebook publicētu sludinājumu, atklājis nelegālu aitas gaļas un gaļas subproduktu, kā arī gaļas konservu uzglabāšanu un izplatīšanu kādā biroju ēkā Sēlpils ielā, Rīgā, vēsta PVD.

Veicot kontrolpirkumu, inspektori konstatēja, ka konservi nav marķēti vai arī ir marķēti neatbilstoši prasībām, tādēļ nav iespējams pārliecināties par to izcelsmi.

Turklāt produktu izplatītājs SIA Bauernhof nemaz nedrīkst ne ražot, ne izplatīt citu uzņēmumu ražotus gaļas konservus, jo uzņēmums reģistrēts kā gaļas piegādātājs, kas var izplatīt vienīgi savā saimniecībā audzētu, atzītā kautuvē kautu dzīvnieku gaļu un darīt to tikai no savas saimniecības.

PVD uzsver, ka saldētā gaļa, saskaņā ar SIA Bauernhof skaidroto, iegūta no mājas apstākļos kautiem dzīvniekiem. Šādu gaļu drīkst lietot pašpatēriņam, taču ne izplatīt patērētājiem.

Pārbaudes laikā izņemtas 392 konservu kārbas ar sautētu jēra gaļu, 21 kārba ar gaļas subproduktiem, 55 kg saldēta aitu gaļa un desmit aitu galvas. Uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

Tāpat PVD pārbaudījis divus sludinājumu portālā ss.lv publicētus piedāvājumus Liepājā no privātpersonām iegādāties medījumu gaļas konservus un kūpinājumus. Arī šajos gadījumos konstatēta neatļauta iesaistīšanās pārtikas apritē un uzsākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietās.

«Pārtikas un veterinārais dienests aizvien biežāk saņem informāciju par, iespējams, nelegālu pārtikas, kā arī veterināro zāļu, uztura bagātinātāju tirdzniecību internetā. Patērētāji kļūst aizvien zinošāki, tādēļ nereti, pirms iegādāties kaut ko no nezināmām personām internetā, vēršas Pārtikas un veterinārajā dienestā, lai noskaidrotu, piemēram, vai uztura bagātinātājs ir reģistrēts vai arī informē dienestu, ja tiem ir aizdomas par piedāvāto produktu drošumu. Sludinājumiem seko līdzi arī legālie pārtikas un citu produktu ražotāji un izplatītāji un par godīgu konkurenci kropļojošiem un ēnu ekonomiku veicinošiem gadījumiem ziņo dienestam,» skaidro PVD pārstāvji.

Ref:224.000.103.1238

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas