Mācībās Daugavpilī aptur imitētu naftas produktu noplūdi Daugavā

Daugavpilī, Daugavas upes akvatorijā pie krustojuma ar Vaļņu ielu, starptautisku Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un kolēģu no Lietuvas un Baltkrievijas praktisko mācību gaitā ceturtdien, 13.februārī, tika apturēta imitēta naftas pārstrādes rūpnīcā Polockā Baltkrievijā notikusi naftas noplūde upē.

Mācību gaitā vairāki desmiti VUGD Latgales reģiona brigādes, Lietuvas Utenas apgabala, Baltkrievijas Ārkārtējo situāciju ministrijas Vitebskas apgabala ugunsdzēsēji glābēji un Baltkrievijas Ārkārtējo situāciju ministrijas Republikas speciālo uzdevumu vienības vīru no viena krasta līdz otram pa diagonāli vairākus desmitus centimetru platā joslā atbrīvoja Daugavu no ledus un iegremdēja upē bonas. Izmantojot bonas, speciālu naftas produktu savācēju un sūkni, savāktie naftas produkti pa cauruļvadiem sākumā tika iesūknēti speciālās tvertnēs, bet pēc tam savākti un nogādāti utilizācijai.

Lai apsekotu mācību vietu no ledus apakšas un izvērtētu, cik efektīvi notiek noplūdušo naftas produktu savākšana, pa speciāli izveidotu āliņģi ūdenī nolaidās vairāki ūdenslīdēji speciālā ekipējumā.

Mācības tika rīkotas Eiropas Savienības Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projektā «Vienotās reaģēšanas sistēmas izveidošana ķīmisko vielu un naftas produktu noplūžu likvidācijai Daugavā ziemas periodā».

Projekta mērķis ir palielināt ekoloģiskās drošības līmeni reģionā, izveidojot efektīvu sistēmu reaģēšanai uz naftas un ķīmisko vielu noplūdēm.

Uzlabojot materiāli tehnisko nodrošinājumu, VUGD projekta laikā iepirkusi 6×6 konteinervedēju aprīkojuma transportēšanai, konteineru ar aprīkojumu naftas noplūžu un ķīmiskā piesārņojuma likvidācijai, konteineri-ūdenstilpni ar ugunsdzēsības sūkni, kuteri uz gaisa spilvena izlūkošanas veikšanai un bonu uzstādīšanai. Šī tehnika pēc iegādes atrodas VUGD Latgales reģiona struktūrvienībās un tiks izmantota ķīmisko vielu un naftas produktu noplūžu likvidācijai.

102.000.102.6615

Iepriekšējais rakstsDienas joks: Ko gaidi?
Nākamais raksts13.februāris bildēs

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas