Magonis kopš iznākšanas no cietuma nav pratināts

Uģis Magonis

Korupcijā aizdomās turētais bijušais uzņēmuma Latvijas Dzelzceļš (LDz) valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis mēneša laikā kopš iznākšanas no cietuma Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) nav pratināts, pastāstījis Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs.

Tāpat ar Magoni nav veiktas citas izmeklēšanas darbības. Magonis jau iepriekš bija atteicies sniegt liecības un šobrīd aizstāvībai arī nav darījis zināmu, ka savu nostāju būtu mainījis.

Magonis uz darbu nevar iet, turklāt viņam jāpilda ar brīvības atņemšanu nesaistītie drošības līdzekļi – aizliegums izbraukt no valsts, ieņemt LDz valdes priekšsēdētāja amatu un tikties ar konkrētiem cilvēkiem. Pēc šobrīd Rozenberga rīcībā esošās informācijas, citu nodarbošanos Magonim nav.

Kā zināms, līdzšinējais LDz vadītājs Magonis no darba tika atbrīvots pēc tam, kad KNAB viņu aizturēja aizdomās par kukuļņemšanu. Rīgas rajona tiesa 8.augustā Magonim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Vēlāk tiesa viņu nolēma atbrīvot pret 400 000 eiro lielu drošības naudu. Summu 12.oktobrī iemaksāja Magoņa dzīvesbiedre, kura naudu aizņēmusies no vairākām personām, un Magonis tajā pašā dienā varēja pamest Rīgas Centrālcietumu.

KNAB vien informējis, ka pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis, kura apmēru birojs neatklāj, saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma LDz ritošā sastāva serviss iepirkumu.

Portāls Diena.lv iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar LDz ritošā sastāva servisa nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma Skinest.

Osinovskis savukārt noliedzis korupciju darījumā par lokomotīvju pārdošanu LDz, vēstīja Igaunijas portāls Delfi.ee.

Ref: 102.000.102.11133

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas