Maijā Latvijā varētu ierasties 20 līdz 30 bēgļi

Bēgļu pārvietošanas programmas ietvaros maijā Latvijā, iespējams, varētu ierasties 20 līdz 30 cilvēki divās grupās, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) direktora vietniece Maira Roze.

Pašlaik programmas ietvaros Latvijā ir ieradušies 23 cilvēki, pirmie no kuriem jau ir ieguvuši alternatīvo statusu. Skaidrojot, kāpēc šiem cilvēkiem piešķirts alternatīvais, nevis bēgļu statuss, Roze intervijā telekanālā LNT norādīja, ka likums nosaka skaidrus kritērijus – bēgļa statusu iespējams piešķirt, ja cilvēku vajā rases, reliģijas, tautības, etniskās vai politiskās piederības dēļ. Ja šādi draudi netiek konstatēti, tad PMLP lemj par cita statusa piešķiršanu.

Maijā Latvijā varētu ierasties vēl 20 līdz 30 cilvēki. Roze uzsvēra, ka PMLP kontrolē situāciju un jaunu grupu ierašanos Latvijā plāno tā, lai Muceniekos pietiktu telpas gan no Dienvideiropas atvestajiem, gan iespējamiem migrantiem, kas iekļuvuši pār Latvijas austrumu robežu.

Taujāta, vai starp pārvietotajiem patvēruma meklētājiem nav ekonomiskie bēgļi, Roze uzsvēra, ka PMLP to, protams, vērtē. Biežāk tādi ir sastopami starp cilvēkiem, kas nelegāli šķērsojuši Latvijas austrumu robežu.

Kā atzīmēja Roze, kopumā patvēruma pieprasītāju Latvijā ģeogrāfija mainās – pēdējos gados vairāk ir patvēruma pieprasītāju no Afganistānas, Pakistānas, Kongo, bet iepriekš daudz bijis ukraiņu un gruzīnu, kuru lūgumi visbiežāk noraidīti.

Ref: 102.000.102.12606

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas