Maija nogalē gaidāmas karstas dienas

Maijs noslēgsies ar vasarīgi siltiem laika apstākļiem, gaidāmas pat karstas dienas, bet jūnija sākumā uz dažām dienām Latvijas reģionā atkal ieplūdīs vēsāks gaiss.

Pēc trim vasarīgi siltām dienām, kad teritorijas lielākajā daļā diennakts vidējā gaisa temperatūra bija augstāka par +15 grādiem, ceturtdiena bija vēsa, un gaisa temperatūra gandrīz visā Latvijā bija zem normas. Tomēr jau piektdien, 27.maijā, diena atkal ir saulaina, un siltās gaisa masas pakāpeniski atgriežas.

Brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā kļūs vēl siltāks, lai arī atsevišķos rajonos gaidāmas lietusgāzes un pērkona negaiss. Vēl naktī uz sestdienu un svētdienu Vidzemē termometra stabiņš noslīdēs līdz +5…+9 grādu atzīmēm, turpmākās naktīs minimālā gaisa temperatūra jau gaidāma +12…+17 grādu robežās, bet dienas laikā visā Latvijā gaiss iesils līdz +20…+25 grādiem, bet vietām pat līdz +27…+28 grādiem. Nedaudz zemāka gaisa temperatūra gaidāma vien Kurzemē līča piekrastē, jo visā šajā periodā pūtīs austrumu puses vēji. Tuvākajās dienās tie būs lēni līdz mēreni, bet nākamajā nedēļā kļūs brāzmaināki, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Nākamās nedēļas otrajā pusē no ziemeļaustrumiem, ziemeļiem mūsu reģionā ieplūdīs vēsākas gaisa masas. Ziemeļu puses vējš brāzmās sasniegs pat 15-17 m/s. Tas atsevišķās dienās varētu atnest arī lietus mākoņus. Gaidāms, ka dienas laikā gaisa temperatūra visā Latvijā būs zemāka par 20 grādiem, bet naktīs, vējam pierimstot un debesīm skaidrojoties, iespējamas salnas – situācijai sekojot, šo informāciju noteikti precizēsim nākamajā nedēļā. Šobrīd mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka vēsās gaisa masas mūsu reģionā neuzkavēsies ilgstoši, un jūnija pirmās dekādes vidū pakāpeniski atgriezīsies vasarīgs siltums.

Neraugoties uz to, ka atsevišķos reģionos nedēļas gaitā ir lijis, Vidzemē mežos saglabājas ļoti augsta ugunsbīstamība – tā turpina palielināties, un situācija tuvākajā periodā būtiski neuzlabosies. Iespējams, ka nākamās nedēļas gaitā ļoti augsta ugunsbīstamība jau būs arī Zemgalē.

Ref: 102.000.102.12831

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas