Maija sākumā termometra stabiņš pakāpsies virs +20 grādu atzīmes

Gaiss pakāpeniski Latvijā kļūst siltāks, ko varēs sajust arī maija pirmajā nedēļā – tās beigās Latvijā gaidāms ievērojami siltāks laiks un termometra stabiņš jau pakāpsies pat virs +20 grādu atzīmes. Arī nokrišņu šajā periodā būs mazāk.

Atmosfēras spiedienam paaugstinoties, nedēļas nogale Latvijā aizritēs lielākoties bez nokrišņiem, vien svētdien vietām, galvenokārt valsts austrumu rajonos, gaidāms, ka īslaicīgi līs. Lai arī nakts un rīta stundās lokāli izveidosies migla, dienas laikā tā izklīdīs un starp mākoņiem spīdēs arī saule; vējš pieturēsies lēns, tādēļ dienas būs siltas – gaiss iesils pat līdz +12…+18 grādiem, vien piekrastes rajonos, vējam pūšot no ūdens puses, tas būs vēsāks, prognozē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti.

Lai arī darba nedēļas gaitā debesis dažubrīd aizklās lietus mākoņi un īslaicīgi līs, tomēr ne nokrišņu ilguma, ne arī daudzuma ziņā tas nebūs salīdzināms ar lietainajām dienām aizvadītajās nedēļās; pastāv varbūtība, ka dažviet ducinās arī pērkons. Gaisa temperatūra naktīs jau lielākoties vairs nepazemināsies zem 0 grādiem, bet dienas laikā gaiss iesils līdz +14…+19 grādiem. Nedēļas gaitā pieturēsies lēns vējš, tādēļ piekrastes rajonos veidosies brīze, un pēcpusdienas stundās te gaiss būs dzestrāks.

Bet pirmās maija nedēļas izskaņā lietus iespējamība samazinās vēl vairāk, turklāt no dienvidiem, dienvidrietumiem Latvijā ieplūdīs vēl siltākas gaisa masas, un, kā jau minēts sākumā, gaidāms, ka termometra stabiņš pakāpsies virs +20 grādu atzīmes.

Līdz šim šajā pavasarī tik siltas dienas bija vien aprīļa 1.dekādes vidū, kad 5.datumā jūras piekrastē – Liepājā un Pāvilostā – gaiss iesila līdz +20 grādiem, bet nākamajā dienā Latgales pusē bija +20…+22 grādus silts. Aprīļa sākumā tas bija neierasti silts laiks, tika uzstādīti jauni gan konkrētās dienas, gan pat dekādes siltuma rekordi, bet maija pirmajā dekādē Latvijā ir bijis pat +30 grādus karsts laiks. Tik augsta gaisa temperatūra (+30,0 grādi) 2013.gada 9.maijā bija Jelgavā.

Ref: 102.000.102.12571

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas