Maiju apokalipse: Pasaules gals vai jauns sākums?

Tiek lēsts, ka katru desmito cilvēku satrauc iespējamais pasaules gals 21.decembrī. To savulaik esot pareģojuši senie maiji, un mūsdienu žurnālisti priekā berzē rokas, jo nekas nepievilina lasītājus tik ļoti kā dažādi baumu un katastrofu stāsti. Un tomēr – kuri ir tie cilvēki, kas patiešām tic šim pareģojumam?

Pateicoties internetam un Holivudai, 2012.gada apokalipse kļuvusi par visvairāk apspriesto tematu visā cilvēces vēsturē, raksta BBC.

Pēdējā laika viesuļvētras, nemieri Tuvajos Austrumos, saules uzliesmojumi, mistiskas planētas, kas it kā gatavojas sadurties ar Zemi – tas viss kalpo par «pierādījumu», ka 2012.gada 21.decembrī pasaules gals tiešām pienāks.

Reuters veicis globāla mēroga aptauju, kurā noskaidrojies, ka katrs desmitais pasaules iedzīvotājs satraucas par šo datumu.

Krievijas iedzīvotāju satraukums sasniedzis tādus apmērus, ka ārkārtas situāciju ministrija bijusi spiesta izdot oficiālu paziņojumu, ka pasaules gala nebūs.

Bet Francijas dienvidos esošā Bagaračas ciema amatpersonas slēgušas pieeju kalnam, kur, saskaņā ar leģendu, 21.decembrī piestās citplanētiešu kuģis, lai izglābtu visus tur esošos no pasaules gala.

Ir ziņas, ka arī ASV daudzi aktīvisti nopietni gatavojas šim notikumam.

BBC žurnālisti nolēma aprunāties ar reāliem cilvēkiem, kuri patiešām tic, ka 21.decembrī pasaule beigs pastāvēt. Šādus cilvēkus izrādījās ļoti grūti sameklēt.

Sidnejas universitātes ezotērikas pētnieks Morandirs Armsons (Morandir Armson) uzskata, ka neviens tam patiesībā netic, bet cilvēku bailes provocē internets, it īpaši tā sauktie blogi.

Viss sākās jau 1987.gadā, kad Hosē Arguelles (Jose Arguelles), kurš lielāko sava mūža daļu bija veltījis maiju kalendāra pētīšanai, nolēma organizēt pasākumu ar nosaukumu Harmonic Convergence, kas pulcēja desmitiem tūkstošus cilvēku visā pasaulē.

Pasākuma mērķis bija «radīt brīdi, kad, kopīgi meditējot, savienojas visas pasaules svētvietas,» skaidro grāmatas 2012: The Year of the Mayan Prophecy autors Daniels Pinčbeks (Daniel Pinchbeck). Tas bija arī sākums tā sauktajai Jaunā Laikmeta (New Age) kustībai.

Pinčbeks 2012.gada 21.decembri dēvē par «pagrieziena punktu», pēc kura sāksies jauns, daudz labāks laikmets, nevis iestāsies pasaules gals.

Arī grāmatas Fingerprints of the Gods autors Greiems Henkoks (Graham Hancock) pauž viedokli, ka «maiju kalendāra sistēma skaidri paredz jauna cikla sākumu 2012.gada 21.decembrī».

Tomēr vienlaikus Jaunā Laikmeta kustības piekritēji uzskata, ka dažādas katastrofas ir nepieciešamas, lai šī pasaules atdzimšana varētu notikt. Viņi pieļauj, ka pasaule līdz zināmai pakāpei tiešām varētu tikt iznīcināta (kā tas jau daļēji ir noticis vairāku dabas katastrofu rezultātā) un pēc tam atdzimt no jauna. Daži domā, ka maiji ar savu kalendāru vēlējušies brīdināt nākamās paaudzes.

Jāatzīmē, ka daudzās kultūrās 21.decembris ir ziemas saulgriežu diena, kad ik gadu tiek svinēta gaismas uzvara pār tumsu.

Ref: 110.000.103.2940

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas