Maina kārtību, kādā atmaksājams jauna auto PVN

Finanšu ministrija izstrādājusi jaunu kārtību, kādā atmaksājams par jauna transportlīdzekļa iegādi samaksātais pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Jaunā kārtība paredz, ka personai kopā ar iesniegumu Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir pienākums iesniegt attaisnojuma dokumentu oriģinālus. VID veiks atzīmi par PVN atmaksu uz attaisnojuma dokumentu oriģināliem un kopā ar lēmumu par atmaksu nosūtīs tos atpakaļ iesnieguma iesniedzējam. Personai nebūs pienākuma kopā ar iesniegumu VID iesniegt tādus attaisnojuma dokumentus, kuri jau ir VID rīcībā.

Jaunajā noteikumu projektā galvenokārt saglabāts patlaban spēkā esošais regulējums, taču nav saglabātas vairākas prasības, kas ir noteiktas jaunajā PVN likumprojektā.

Patlaban kārtību, kādā nereģistrētam nodokļa maksātājam vai personai, kura nav nodokļa maksātājs, atmaksā samaksāto PVN, regulē 2004.gadā pieņemti valdības noteikumi.

Jauna kārtība izstrādāta, jo pašlaik Saeimā tiek izskatīts jauns PVN likums, kam jāstājas spēkā nākamā gada janvārī. Līdz ar PVN likuma spēkā stāšanos jāizsaka jaunā redakcijā visi uz likuma par PVN pamata izdotie Ministru kabineta noteikumi.

Finanšu ministrijas sagatavoto Ministru kabineta noteikumu projekta mērķis ir noteikt kārtību, kādā nereģistrēts nodokļa maksātājs vai persona, kura nav nodokļa maksātājs, piegādājot jaunu transportlīdzekli citas Eiropas Savienības dalībvalsts jebkurai personai, saņem no valsts budžeta atmaksājamo PVN summu, kas samaksāta par jauna transportlīdzekļa iegādi.

Jaunie noteikumi iesniegti izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē, un tie vēl būs jāpieņem valdībā. Noteikumi stāsies spēkā vienlaikus ar PVN likumu – nākamā gada janvārī.

Ref: 104.000.103.3079

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas