bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.11.2018 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Mainot līdzšinējās tradīcijas, vienojas par 13.Saeimas deputātu izvietojumu sēžu zālē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU13.Saeimā ievēlēto partiju pārstāvji konceptuāli vienojās par deputātu iespējamo izvietojumu parlamenta sēžu zālē, nedaudz mainot līdzšinējo tradīciju par politisko spēku izvietojumu tikai atbilstoši to «ideoloģiskajai nostājai».

Lai gan iepriekš no atsevišķiem politiķiem bija izskanējis, ka otrdien, 30.oktobrī, varētu tikt apspriests arī Prezidija sastāvs, sanāksmē konkrēti kandidāti netika apspriesti. Reizē notika īsa saruna par to, kāda ir līdzšinējā pieredze, ja ir grūtības ar Prezidija ievēlēšanu. Kā pastāstīja Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere, šādos gadījumos Saeima ņem garākus pārtraukumus, lai tomēr vienotos par parlamenta vadību.

Kā žurnālistiem pēc sanāksmes sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), tikšanās reizē nebija plānots panākt vienošanos par Prezidija sastāvu. Parlamenta vadītāja pauda cerību, ka 6.novembrī vienošanās par Prezidiju būs panākta, jo vēl ir laiks to izdarīt.

Paredzēts, ka kreisā flanga beigās tradicionāli sēdēs partijas Saskaņa pārstāvji, pēc kuriem sekos Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji. Tālāk uz centra pusi sēdēs partiju apvienības Jaunā Vienotība un partiju apvienības Attīstībai/Par! (AP) pārstāvji.

Blakus AP no centra pa labi sēdēs partijas KPV LV parlamentārieši, kuriem sekos Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvji. Labējā flanga galā tradicionāli sēdēs nacionālās apvienības Visu Latvijai!”-Tēvzemei un brīvībai/LNNK deputāti.

Mūrnieces sākotnēji ieskicētajā variantā KPV LV”bija piedāvāts atrasties Jaunās Vienotības vietā. Tomēr partijas līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš norādīja, ka iebilst pret šādu risinājumu.

Kaimiņš norādīja, ka KPV LV kā partija, kas saņēmusi vislielāko atbalstu labējo partiju flangā, vēlas atrasties tuvāk nacionālajai apvienībai.

Pēc apmēram 20 minūšu iepazīšanās ar piedāvājumu un diskusijām par to tika panākta konceptuāla vienošanās par minēto modeli, kur KPV LV pārstāvji sēž no centra pa labi – starp AP un JKP.

No atsevišķu politiķu teiktā izrietēja, ka līdz ar vienošanos par citu atrašanās vietu KPV LV pārstāvjiem tiek nedaudz mainītas līdzšinējās tradīcijas politisko spēku izvietojumā Saeimas sēžu zālē.

Pirms šīs vienošanās panākšanas Mūrniece aicināja respektēt parlamentārās tradīcijas. Viņa norādīja, ka tradicionāli partiju spektra izvietojums ir bijis no kreisā līdz labējam flangam.

Kaimiņš paziņoja, ka iebilst pret to, ko «Saeimas tradīciju kaut kādā ietvarā» parlamenta priekšsēdētāja cenšoties piedāvāt, jo, viņaprāt, esot jāņem vērā arī ievēlēto partiju lielums parlamentā.

Jaunās Vienotības pārstāve Inese Lībiņa-Egnere norādīja, ka līdz ar šīm izmaiņām jāsecina, ka politiskais spektrs vairs nav tik būtisks kritērijs deputātu izvietojuma noteikšanā. Ja ir panākta vienošanās «mainīt politiskos spektrus», partijai pret to nav iebildumu un tas neliekas izšķirošs jautājums.

Uz nepieciešamību respektēt parlamenta tradīcijas izvietojuma noteikšanā norādīja arī 13.Saeimā ievēlētais pašreizējais aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Partiju pārstāvji arī vienojās, ka pirmā 13.Saeimas sēde 6.novembrī notiks plkst.10.

Sēdi paredzēts sākt ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu, pēc tam ievēlot pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju, kā arī balsu skaitīšanas komisiju. Tika nolemts, ka pagaidu Mandātu komisijā tiks ievēlēti septiņi deputāti – pa vienam parlamentārietim no katras frakcijas. Pēc tāda paša principa tiks veidota arī balsu skaitīšanas komisija.

Pēc tam Mandātu komisija sanāktu uz sēdi, kur ievēlētu vadītāju un pārbaudītu informāciju par vēlēšanu rezultātiem.

Tad deputāti Saeimas sēdē dos svinīgo solījumu, noslēgumā Saeimai ar vienu lēmumu apstiprinot jaunā parlamenta pilnvaras. Pēc tam parlaments pāries pie lemšanas par Prezidija ievēlēšanu.

Kā ziņots, valdības veidošanas sarunās iniciatīvu uzņēmušies trīs politiskie spēki, kuri iepriekš parlamentā nebija pārstāvēti – KPV LV, JKP un AP.

Pagaidām gan sarunās nav iezīmējies konkrēts premjera kandidāts, par kuru varētu vienoties partijas, kā arī nav skaidrs koalīcijas sastāvs. JKP uzsver, ka nesadarbosies ar ZZS, bet pārējie sarunās iesaistītie politiskie spēki mudina veidot plašāku koalīciju kopā ar ZZS.


Pievienot komentāru

Nodokļu parādnieki – kādi uzņēmumi aiz tiem stāv

Vismaz 150 eiro liels nodokļu parāds ir piektdaļai no visiem Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem, liecina Lursoft dati. Dati rāda, ka 29,72% no visiem parādniekiem patlaban ir reģistrēts nodrošinājums, 14,95% – apturēta saimnieciskā darbība, bet 13,74% uzsākts likvidācijas process.

RD opozīcija «norauj» jautājumu par Rīgas Bāriņtiesas priekšsēdētāja pārvēlēšanu

Nepietiekama kvoruma dēļ Rīgas dome trešdien, 21.novembrī, neskatīja jautājumu par Rīgas Bāriņtiesas priekšsēdētāja pārvēlēšanu.

Jemenā kara dēļ no bada miruši līdz 85 000 bērnu, tā labdarības organizācija

Pilsoņu kara plosītajā Jemenā četru gadu laikā no bada miruši aptuveni 85 000 bērnu, kuri bijuši vecumā līdz pieciem gadiem. Ar šādu aplēsi klajā nākusi labdarības organizācija Glābiet bērnus, kas Arābijas pussalas valstī piedalās pārtikas piegāžu nodrošināšanā civiliedzīvotājiem.

Jaunos elektrovilcienus par 225 miljoniem piegādās Spānijas uzņēmums Talgo

AS Pasažieru vilciens jaunos elektrovilcienus iegādāsies no Spānijas uzņēmuma Talgo, trešdien, 21.novembrī, žurnālistus informēja PV valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis. Kopējā vilcienu piegādes līgumcena ir 225 303 262 eiro, kas, pēc Griguļa teiktā, ir būtiski mazāka, nekā PV prasīja Ministru kabinetam.

Aizejošā valdība jaunajai nodod EK akceptētu budžeta plānu

Eiropas Komisija saskaņojusi Latvijas 2019.gada budžeta plānu, norādot, ka tas visumā atbilst Stabilitātes un izaugsmes pakta noteikumiem, tomēr aizejošā valdība tālākai pieņemšanai to virzīt nevar, tāpēc, gaidot jaunās izveidošanu, domā, kā risināt šādas situācijas radītās problēmas.

Truksnim un Krūmiņam uzrādīta apsūdzība lietā par ZZS, iespējams, nelikumīgu finansēšanu

Lietā par Zaļo un zemnieku savienības, iespējams, nelikumīgu finansēšanu Ģenerālprokuratūra uzrādījusi apsūdzību Jūrmalas mēram Gatim Truksnim un uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam.

Apstiprina jaunās pirmsskolas izglītības vadlīnijas

Valdība trešdien, 21.novembrī, apstiprinājusi Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto noteikumu projektu par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām un pirmsskolas izglītības programmu paraugiem, kuras pirmsskolas izglītības iestādes sāks ieviest no 2019./2020.mācību gada, pastāstīja ministrijā.

Meklēs veidu, kā mazināt antibiotiku lietošanu

«Kā liecina antibakteriālo līdzekļu patēriņa dati, Latvijā antibiotiku patēriņš cilvēku ārstēšanai ir viens no zemākajiem rādītājiem Eiropas Savienībā. Ir svarīgi šo pozīciju saglabāt vai panākt to, ka šis rādītājs samazinās vēl vairāk, vienlaicīgi panākot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem,» norāda Veselības ministrijā. 

Turpina ievēlēt Saeimas komisiju vadītājus; amatos – Jurašs, Ašeradens, Liepiņa, Kučinskis

Turpinās Latvijas Saeimas komisiju priekšsēdētāju, priekšsēdētāju biedru un komisijas sekretāru ievēlēšana. 21.novembrī deputāti amatus sadalījuši desmit komisijās, atlicis novadīt pirmās sēdes vēl sešās.

Igaunija otrajā vietā aiz ASV pēc letāliem narkotiku pārdozēšanas gadījumiem

Pasaules pārtikušo valstu konkurencē Igaunija ierindojas otrajā vietā aiz Amerikas Savienotajām Valstīm pēc nāvējošiem narkotiku pārdozēšanas gadījumiem vīriešu vidū, tā secinājuši pētnieki ASV Nacionālā Vēža pētījumu centrā.

Par 40% palielina maksu par nepamatotu «ātro» izsaukumu

Maksa par nepamatotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumu tiks palielināta par 40%, trešdien, 21.novembrī, lēma valdība.

VUGD priekšnieka vietnieks: Piecus gadus pēc Zolitūdes traģēdijas sabiedrība atkal sākusi atslābt drošības prasību ievērošanā

Lai arī Zolitūdes traģēdija sākotnēji daudziem mācīja ar lielāku atbildību izturēties pret drošības prasībām, piecus gadus pēc nelaimes cilvēki ir sākuši atslābt un vairs nepievērš pietiekamu uzmanību šiem jautājumiem, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Igaunijā atkāpjas iekšlietu ministrs Anvelts

Igaunijā par atkāpšanos no amata valdībā paziņojis iekšlietu ministrs Andress Anvelts. Sociāldemokrātu politiķis negaidīti nolēmis aiziet no politikas veselības apsvērumu dēļ.

Teroraktā Afganistānā nonāvē lielu skaitu islāma teologu

Afganistānā nogalināti ne mazāk kā 50 cilvēki terorista pašnāvnieka sarīkotā spridzināšanā, kas notikusi islāma teologu lielā reliģiskā saietā Kabulas pilsētā. Miesas bojājumi nodarīti vēl 83 cilvēkiem, no kuriem daudzi ir smagā stāvoklī.

Vietām ceļi apledo; pie Krāslavas stacijas slēgta satiksme uz dzelzceļa pārbrauktuves

Apledojuma veidošanās dažviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

ES un Lielbritānijai grūtības steigā vienoties par attiecībām nākotnē

Piekļuve zivju resursiem, Gibraltārs un tirdzniecība – šie ir galvenie problemu jautājumi, par kuriem Eiropas Savienība un Lielbritānija vēl nav vienojušās, pusēm gatavojot nākotnes attiecību principu deklarāciju. No ES puses plānots to apstiprināt Briselē kopā ar Brexit nolīguma projektu svētdien, 25.novembrī.

Pieci gadi kopš traģēdijas Zolitūdē, kurā dzīvību zaudēja 54 cilvēki

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesas izmeklēšana virzās uz priekšu sekmīgi, šādu viedokli pauž valsts apsūdzības uzturētāji. Trešdien, 21.novembrī, aprit pieci gadi kopš traģēdijas, kad, sabrūkot lielveikalam Maxima, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Pētījums: Eiropa un Ķīna inovācijās iegulda visvairāk

Eiropa un Ķīna, salīdzinot ar citām pasaules teritorijām, visvairāk palielinājusi savus pētniecības un attīstības izdevumus, investīcijām sasniedzot 782 miljardus ASV dolāru.

Ēģiptē aizturēta korupcijā apsūdzētā bijusī Rīgas domes amatpersona Stabiņa

Ēģiptē aizturēta par kukuļņemšanu aizdomās turētā bijusī Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Vējonis premjera amatā nevirza ne Pabriku, ne Gobzemu; Gaidīs parlamenta vienošanos

Tā kā nevienam no premjerministra kandidātiem šobrīd neesot izteikta vairākuma parlamentā, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis lēmis pagaidām nevirzīt nevienu premjera amatā, tai skaitā ne Aldi Gobzemu, ne Arti Pabriku.

ES dalībvalstis un Eiropas Parlaments nespēj vienoties par budžetu

Par Eiropas Savienības budžetu 2019.gadam nav izdevies laikus panākt vienošanos starp bloka dalībvalstīm, kuras pārstāv ES Padome, un Eiropas Parlamentu.

Policija atzīst, ka 11.novembra krastmala nav labākais objekts masu pasākumiem

11.novembra krastmala no drošības viedokļa nav labākais objekts masu pasākumu rīkošanai, tomēr atbildīgie dienesti tuvākajā laikā analizēs, kā uzlabot drošību masu pasākumu rīkošanai šajā Rīgas centra daļā, norāda Valsts policijas Kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs.

Ieceļ Saeimas komisiju vadītājus; to vidū Kols, Bondars, Kaimiņš, Tērauda

Latvijas Saeima apstiprinājusi deputātus darbam parlamentārajās komisijās. Desmit komisijām 20.novembrī paredzētas sēdes, kurās attiecīgi tiek ievēlēti arī komisiju priekšsēdētāji, priekšsēdētāju biedri un komisijas sekretāri.

Durevskis apsūdzēts par 15 000 eiro kukuļa izspiešanu no maksātnespējīga uzņēmuma

Bijušais maksātnespējas administrators Nauris Durevskis tiek apsūdzēts 15 000 eiro kukuļa izspiešanā no maksātnespējīgā uzņēmuma SIA Junior Fashion un tā faktiskā vadītāja Vladislava Lankerta, notikušajā tiesas sēdē informē prokurore Zane Pavāre.

26.novembrī visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas

Pirmdien, 26.novembrī no plkst. 10.30 līdz 10.50, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.