Maizīti virza SAB vadītāja amatam arī uz nākamo pilnvaru termiņu

Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Maizītis

Nacionālā drošības padome (NDP) lēmusi izvirzīt pašreizējo Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktoru Jāni Maizīti arī nākamajām pilnvaru termiņam uz SAB vadītāja amatu, BNN ziņo Valsts prezidenta kancelejā.

«Maizītis ir apliecinājis savu profesionalitāti, neatkarību un principialitāti, aizsargājot ar Latvijas valsts drošību saistītās sabiedrības intereses. Tāpēc es aicinu Saeimas deputātus lēmumu par jauno SAB vadītāju pieņemt atbildīgi un nevilcinoties,» uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Par Maizīša atkārtotu apstiprināšanu šajā amatā būs jālemj Saeimai.

BNN jau ziņoja, ka pašreizējais Maizīša pilnvaru termiņš beidzas maijā. Maizītis SAB priekšnieka amatā tika apstiprināts 2013.gada 14.martā. Pienākumus viņš sāka pildīt tā paša gada 2.maijā. SAB direktoru ieceļ amatā uz pieciem gadiem.

Savukārt gadījumā, ja Maizīti nevirzīs uz otro termiņu SAB vadītāja amatā, tad Saeimas deputāts Gunārs Kūtris būtu gatavs kandidēt uz šo amatu, par ko viņš paziņoja intervijā LNT raidījumam 900 sekundes.

Kā ziņots, liela daļa politiķu pagaidām izvairīgi komentē jautājumu par SAB vadītāju nākamajā pilnvaru termiņā, savukārt tie, kuri ir noformulējuši savu nostāju, pozitīvi vērtē iespēju atkārtoti uzticēt SAB vadību Maizītim.

Kandidātu SAB vadītāja amatam izvirza Nacionālā drošības padome, bet gala lēmumu par šo jautājumu pieņem Saeima.

Ref:224.000.103.3862

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas