Maizītis: Latvijā ir ietekmīgi cilvēki, kas nav ieinteresēti apkarot korupciju

Latvijā ir ietekmīgi cilvēki, kas traucē demokrātijas attīstībai valstī un nav ieinteresēti korupcijas apkarošanā, jo viņu galvenais mērķis ir, izmantojot politiku, gūt labumu sev, pārliecināts bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis.

Jānis Maizītis

Šī brīža situācija atgādina laiku pirms desmit gadiem, lai gan pašlaik Latvijā vismaz ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, kas, lai arī kaut ko spēj darīt un virzīt korupcija apkarošanā, bet krīt atpakaļ, jo darbu traucē ietekmīgie cilvēki, intervijā Latvijas Radio atzina Maizītis.

Bijušais ģenerālprokurors atklājis, ka viens no veidiem, kā šie procesi tiek ietekmēti un kavēti, ir finansējuma samazināšana, lai gan bijuši arī atklāti draudi. Arī viņam pašam jau 2005.gadā nav bijis iespējams strādāt ar lietām, kas saistītas ar Ventspils uzņēmumiem.

Izmeklētājiem, kas strādā ar tiesiskām metodēm – labi plānotām darbībām – tuvošanās atsevišķiem cilvēkiem ir bīstama. Draud ar nākotnes plānu izjukšanu, bet gandrīz katram izmeklētājam ir ģimene, uz jautājumu, kādus draudus izmanto visbiežāk, sacīja Maizītis.

Savukārt vaicāts, vai būtu gatavs kandidēt Saeimas vēlēšanās kādas partijas sastāvā, Maizītis atbildēja, ka pagaidām nezina, šis jautājums ir jāizvērtē, piebilstot, ka uz iepriekšējās Saeimas vēlēšanām saņēmis ļoti daudzu partiju piedāvājumu, izņemot Zaļo un zemnieku savienību.

 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas