bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 20.10.2019 | Vārda dienas: Leonīda, Leonīds

Mājokļu cenas kopš gada sākuma sarukušas par 0,7%

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Šī gada februārī sērijveida dzīvokļu tirgū mājokļu cenas samazinājās nedaudz – par 0,2%. Vidējā cena sērijveida dzīvokļiem 2011. gada februārī – 605 EUR/m2. 2010.gada oktobrī un novembrī cenu pieaugums apstājās, un pēdējo trīs mēnešu laikā cenas pavisam nedaudz ir samazinājušās.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUSavukārt šī gada pirmajos divos mēnešos cenas kopumā samazinājušās par 0,7%, liecina nekustamo īpašumu kompānijas Arco Real Estate dati.

2010.gada nogalē un 2011.gada janvārī vispārējā aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū samazinājās. Sērijveida dzīvokļu tirgū cenu izmaiņas ir minimālas un cenas pašlaik kopumā stāv uz vietas. Dzīvokļu pārdevēji ieņēmuši nogaidošu pozīciju un nelabprāt cenas samazina, kas liecina par to, ka vismaz šobrīd cenas ir stabilas.

Piedāvājumā bieži vien parādās nesamērīgi lēti piedāvājumi, kas ļoti ātri atrod savu pircēju. Šādi dzīvokļi parasti nonāk piedāvājumā īpašnieka finansiālo problēmu dēļ, kā arī saistībā ar izbraukšanu no valsts. Februārī, līdzīgi kā janvārī, pieaudzis piedāvājums lielākajos mikrorajonos – par 9,8%, bet Rīgā kopumā par 10,8%, tam atgriežoties 2010. gada rudens līmenī. Arī potenciālie pircēji nesteidzīgi meklē un izvēlas īpašumu, jo nemainīgais cenu līmenis ļauj rūpīgāk apdomāt dažādus variantus.

Lielākais cenu samazinājums februārī vērojams Ķengaragā (-1,1%) un Juglā (-1,1%). Savukārt vismazākais cenu kritums konstatēts Pļavniekos un Teikā (-0,2%). Mežciemā un Zolitūdē februārī cenu izmaiņas nav konstatētas. Dzīvokļu cenas kopš to zemākā punkta 2009. gada septembrī kopumā ir pieaugušas vidēji par 24,2%.

Kopš 2011. gada sākuma sērijveida dzīvokļu vidējā m² cena ir samazinājusies par 0,7%. Vislielākais cenu samazinājums vērojams Zolitūdē, kur tas sasniedza -4%. Savukārt Juglā cenas šogad palikušas bez izmaiņām.

2011. gada februārī dzīvokļu cenas mikrorajonos ir 2009. gada aprīļa un 2010. gada jūlija līmenī. Cenas kopš cenu zemākā punkta 2009. gada septembrī ir pieaugušas par 24,2%.

Vidējā sērijveida dzīvokļu cena šī gada februārī samazinājusies līdz 605 EUR/m2. Cenas vidēji ir par 62,7% zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1 620 EUR/m2. Savukārt, salīdzinot ar 2010. gada 1. janvāri, vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena ir pieaugusi vidēji par 16,1%.

2008. gadā vidējās cenas sērijveida dzīvokļiem Rīgā kopumā nokritās par vidēji 33,5%. 2009. gada laikā vidējās cenas kopumā nokritās vēl par 44,2%. 2010. gada laikā cenas kopumā pieauga vidēji par 16,9%.

Mikrorajonos šī gada februārī vidējā vienas istabas dzīvokļa cena ir 644 EUR/m2, un tā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša cenām, samazinājusies par 0,8%; Divu istabu sērijveida dzīvokļu vidējā cena ir 613 EUR/m2, un tā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša vidējo cenu, samazinājusies par 0,3%. Tris istabu dzīvokļa vidējā cena bija 584 EUR/m2, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša cenām, tā nav mainījusies, bet četru istabu dzīvokļa vidējā cena bija 578 EUR/m2, un tā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, palielinājusies par 0,5%.

Apkopojot piedāvājumu skaitu, var secināt, ka visvairāk piedāvājumu februārī bija Purvciemā, Pļavniekos, Imantā un Ķengaragā. Savukārt, vismazākais piedāvājumu skaits bija Bolderājā un Zolitūdē. Pilnīgi visos lielākajos mikrorajonos piedāvājumu skaits februārī ir pieaudzis. Vislielākais piedāvājuma pieaugums februārī konstatēts Teikā – par 22,4%. Rīgas mikrorajonos populārākie dzīvokļi ir bijuši vienistabas un divistabu dzīvokļi. Savukārt vismazākā interese ir par četru istabu dzīvokļiem.

2011. gada februārī vidējā kvadrātmetra cena Mežciemā un Zolitūdē nav mainījusies. Cenas pavisam nedaudz paaugstinājušās Pļavniekos, Imantā un Iļģuciemā. Lielākajā daļā mikrorajonu vidējās kvadrātmetra cenas samazinājušās par 0,3 – 1,1%. Vislielākais cenu samazinājums februārī novērots Juglā un Ķengaragā, kur cenas samazinājās vidēji par 1,1%.

Salīdzinot ar 2009.gada sākumu, sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos 2011. gada februārī ir par 35,1% zemākas. No 2010. gada sākuma cenas kopumā pieaugušas vidēji par 16,1%. 2011. gadā cenas pirmajos divos mēnešos pazeminājušās par 0,7%. Kopš vidējās cenas zemākā punkta 2009. gada septembrī, kad vidējā kvadrātmetra vērtība Rīgas mikrorajonos bija nokritusies līdz 487 EUR, cenas pieaugušas vidēji par 24,2%.

Augstākās cenas 2011.gada februārī joprojām saglabājušās Teikā, kur 1m² vidējā cena nedaudz samazinājās līdz 720 EUR, tai seko Zolitūde, kur 1m² vidējā cena saglabājusies 665 EUR. Savukārt viszemākā vidējā 1m² cena 2011. gada februārī bija Bolderājā, tā samazinājās līdz 504 EUR.

Šī gada februārī visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119.sērijas un 104.sērijas mājās, kur cenas divu istabu dzīvokļiem svārstījās no 32 līdz 40 tūkstošiem EUR atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bijušas lietuviešu projekta mājas, kur cenas divu istabu dzīvokļiem svārstījās no 23 līdz 29 tūkstošiem EUR, un Hruščova laika mājas, kur cenas divu istabu dzīvokļiem attiecīgi svārstījās no 21 līdz 29 tūkstošiem EUR atkarībā no mikrorajona.


Pievienot komentāru

Tusks saņēmis Džonsona vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons nosūtījis Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu.

Katalāņu separātisti bloķē autosatiksmi uz Spānijas un Francijas robežas

Katalāņu separātisti bloķējuši satiksmi divos maršrutos starp Spāniju un Franciju, piekto dienu turpinot protestus pret deviņu savu līderu notiesāšanu.

Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta

Fiskālās disciplīnas padomes locekle un bijusī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta.

Cīņa ar cilvēku tirdzniecību Eiropas līmenī. Rīko kampaņu, lai palīdzētu cietušajiem

Nereti cietušajiem trūkst iedrošinājuma vai vajadzīgās informācijas par viņu tiesībām, par to, kur doties un saņemt palīdzību.

Kalnmeieram neesot reputācijas traipu. AT plēnums neatlaiž ģenerālprokuroru

Lai gan no Tieslietu ministrijas izskanējuši skaļi iebildumi par Kalnmeiera atbilstību amatam, Augstākās tiesas plēnums vienbalsīgi atzinis, ka pašlaik neesot saskatāms pamats ģenerālprokurora atlaišanai.

Rīgas domes koalīcijas sakašķējas, lemjot par priekšlikumiem pašvaldības budžetam

Rīgas domes koalīcijas partiju deputātu vidū piektdien, 18.oktobrī, izcēlās kašķis, lemjot par atsevišķu koalīcijas deputātu iesniegtu priekšlikumu budžeta grozījumos, kā rezultātā uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī tam veltītā sēde.

Vispārējais valdības budžeta deficīts Latvijā 214,3 miljoni eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts 2018.gadā bija 214,3 miljoni eiro jeb 0,7% no IKP, un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds 2018.gada beigās bija 10,6 miljardi eiro jeb 36,4% no IKP.

Steigā vēlas pagarināt Lemberga, Vītoliņa, Blumberga un Ošenieka pilnvaras Ventspils brīvostā

Ventspils pilsētas dome negaidīti sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā lems par Aivara Lemberga, Jāņa Vītoliņa, Gunta Blumberga un Didža Ošenieka pilnvaru pagarināšanu Ventspils Brīvostas pārvaldes valdē.

Pūce lūdz Ģenerālprokuratūrai izvērtēt Rīgas domes rīcību, lemjot nepiedzīt zaudējumus no bijušās Rīgas satiksmes valdes

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aicina Ģenerālprokuratūru izvērtēt Rīgas domes amatpersonu rīcību saistībā ar lēmumu nepiedzīt zaudējumus no bijušajiem SIA Rīgas satiksmes valdes locekļiem.

Dailes teātra direktors Vītols nolemj atstāt amatu

Vītols par savu lēmumu ir informējis arī Kultūras ministriju, atzīmējot, ka turpinās pildīt pienākumus, kamēr konkursa kārtībā tiks atrasts jauns Dailes teātra valdes loceklis.

Slepkavības, narkotikas, cilvēku tirdzniecība. Meklē Eiropā meklētākās noziedznieces, arī Latvijas pilsoni

Kampaņā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta Eiropas meklētākajām sievietēm noziedzniecēm, tostarp Angeļinai Sacjukai no Latvijas.

Kariņš: Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam

Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam, lai veicinātu visas ES izaugsmi un radītu priekšnoteikumus ekonomikas modernizācijai, tostarp klimata, digitālajā un inovācijas jomās, paudis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Rinkēvičs: Patlaban pastāvīgo dzīvesvietu Lielbritānijā reģistrējusi mazāk nekā puse Latvijas valstspiederīgo

Latvijas valstspiederīgajiem Lielbritānijā ir jārēķinās ar dažādiem Brexit scenārijiem, un, lai pasargātu sevi, nepieciešams reģistrēt savu pastāvīgo dzīvesvietu minētās valsts Iekšlietu ministrijas mājaslapā, mudina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Eiropas Savienības līderi apstiprina Brexit vienošanos

Eiropas Savienības 27 dalībvalstu līderi apstiprinājuši Brexit vienošanos.

Turcija, kurdi un ASV vienojas par pamieru Sīrijā

Turcija, kura Sīrijas ziemeļos īsteno uzbrukumu kurdu vadītiem spēkiem, ir vienojusies par piecas dienas ilgu pamieru ar kurdu vienībām un ASV.

Latvijas futbols bez vadības. Gorkšu atstādina no LFF prezidenta amata

Latvijas Futbola federācijas ārkārtas kongresā biedri lēmuši atstādināt no amata organizācijas prezidentu Kasparu Gorkšu.

Stājas spēkā spriedums Latvenergo kukuļošanas lietā

Stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru vienā no tā sauktajām Latvenergo kukuļņemšanas lietām Aigaram Meļko, Gunāram Cvetkovam un uzņēmuma Energy Consulting vadītājam Andrejam Livanovičam piespriesti reāli cietumsodi.

Nedēļas nogalē Latvijā bieži līs lietus

Piektdien, 18.oktobrī, debesīs būs daudz mākoņi, vienīgi dienvidu daļā debesis brīžiem skaidrosies.  Atsevišķos rajonos pa laikam līs.

Maršruts nedēļas nogalei: Randiņš pārgājienā, Zemlika un Scrabble piecās valodās

Oktobris nebeidz lutināt ar siltām un košām rudens dienām, tāpēc šajā nedēļas nogalē ikviens aicināts piedalīties gan pasākumos, kas norisināsies dabā, gan iekštelpās.

Nausēdas prezidentūras pirmās 100 dienas: Ne kļūdu, ne uzlabojumu

Oktobra vidū aprit 100 dienas, kopš Lietuvas prezidents Gitans Nausēda stājies amatā. Gan viņa atbalstītāji, gan kritiski analītiķi piekrīt – prezidentam kāja līdz šim nav paslīdējusi.

Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētājas amatam virzītā Santa Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju.

NEPLP locekļu atlasei grib piesaistīt personāla atlases kompāniju

Lai nodrošinātu konkursā lielāku konkurenci, NEPLP locekļu atlases procesam plānots piesaistīt personāla atlases kompāniju.

Latvijas vērtīgākie uzņēmumi – Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls

Par vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem atzīti Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls, liecina Nasdaq Riga un Prudentia veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101.

Panākta jauna Brexit vienošanās

Lielbritānija un Eiropas Savienība panākušas jaunu Brexit vienošanos, ziņo BBC. «Mums ir jauna, lieliska vienošanās, kas atgriež kontroli,» ar Twitter starpniecību paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 472 mazāk. Pēdējos trīs gados laulību skaits ir stabilizējies, un vidēji gadā tiek noslēgts 13 tūkstoši laulību.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->