Mājokļu cenas Lietuvā pārspīlētas par 10%, vērtē centrālā banka

Mājokļu tirgū Lietuvā cenas ir pārspīlētas par desmit procentiem, un iedzīvotājiem var rasties grūtības atmaksāt parādus augošās inflācijas dēļ, norādījusi Lietuvas Banka.

Kā vēsta raidorganizācija LRT un žurnāliste Vaida Kalinkaite-Matuļauskiene (Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė), pirmdien, 6.jūnijā, valsts centrālās bankas prezidents Ģedimins Šimkus (Gediminas Šimkus) piedalījies preses konferencē un skaidrojis riskus, ar kādiem saskaras Lietuvas finanšu sistēma.

Lasiet arī: Igaunijā top jauna valdība pēc Kallasas valdības izjukšanas

Kā vienu no galvenajiem viņš nosaucis mājokļu tirgus pārkaršanu, kam līdzās minējis Krievijas kara Ukrainā ietekmi uz ekonomiku, augstas inflācijas saglabāšanos un iespējamu procentu likmju kāpumu.

«Mājokļu cenas turpina strauji pieaugt un ir sasniegušas augstāko līmeni kopš 2007.gada. […] Mājokļu cenas par desmito daļu pārsniedz [nekustamo īpašumu] ekonomiski pamatotās vērtības. Tiek piešķirts pārāk augsts vērtējums,» sacījis Šimkus.

Pirms 2008.gada ekonomiskās krīzes mājokļu cenas Lietuvā bija pārspīlētas par 50%, tāpēc pašreizējā situācija joprojām ir salīdzinoši racionāla, piebildis Lietuvas Bankas prezidents. «Mājokļu cenu kāpums ir saistīts ar pieaugošo nesamērīgumu starp mājokļu pieprasījumu un piedāvājumu,» tā Ģedimins Šimkus.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1712777/housing-in-lithuania-overvalued-by-a-tenth-central-bank

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas