Mājokļu cenu kāpumu sagaida cilvēki ar augstāko izglītību un augstiem ienākumiem

Šī gada maijā, noskaņojumu attiecībā uz mājokļu cenu pieaugumu ietekmē ne tikai iedzīvotāju ienākumi, bet arī izglītība. Mājokļu cenu kāpumu tuvākā gada laikā prognozē 38% iedzīvotāju ar augstiem ienākumiem, 32% respondentu ar vidējiem ienākumiem un tikai 20% ar zemiem ienākumiem.

Pēc gada augstākas mājokļu cenas sagaida 35% iedzīvotāju ar augstāko izglītību, 29% ar vidējo un vidējo speciālo izglītību un 26% ar pamatizglītību, informē SEB banka.

Iedzīvotāju noskaņojums attiecībā uz nekustamā īpašuma cenu kāpumu joprojām saglabājas piesardzīgs. Ņemot vērā pieaugošos izdevumus par iedzīvotājiem ikdienā nepieciešamajiem pakalpojumiem un precēm, mājsaimniecības, kuru ienākumi ir augsti, nākotnē raugās optimistiskāk. Līdzīgi ir arī ar to sabiedrības grupu, kura ieguvusi augstāko izglītību un jūtas pārliecinātāka darba tirgū un par savu atalgojumu, norāda SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.

Atšķirības vērojamas arī respondentu atbildēs sadalījumā pēc izglītības – iedzīvotāji ar augstāko izglītību noskaņoti optimistiskāk. Visvairāk cenu kritumu prognozētāju ir starp iedzīvotājiem ar vidējo izglītību – 18%, respondentu grupās ar pamatizglītību un augstāko izglītību mājokļu cenu krituma prognozētāju skaits ir līdzīgs – aptuveni 15%. Savukārt nemainīgas cenas pēc gada prognozē 38% iedzīvotāju ar augstāko izglītību, 33% iedzīvotāju ar vidējo izglītību un 27% iedzīvotāju ar pamatizglītību.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas