Maķedonijā mēnesi ilgi protesti nenes prasītos demokrātijas uzlabojumus

Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē jau mēnesi ilgst masu protesta akcijas, kas iesauktas par «Krāsaino revolūciju», taču politiskas krīzes skartajā Balkānu valstī tā pagaidām nav nesusi protestētāju prasītos uzlabojumus demokrātijas jomā.

«Pie mums tiek kropļotas cilvēktiesības, ir nebrīvi mediji, valdība ir korumpēta. Esam ieņēmuši iestādes, kurām būtu jāstrādā sabiedrības interesēs, bet kuras to nedara,» tā ziņu aģentūrai AFP Skopjē notiekošo skaidro 23 gadus vecais aktīvists Darko Malinovskis.

AFP ziņo, ka protesta mītiņus, kuros piedalās vairāki tūkstoši cilvēku, izsaucis tas, ka vairāk nekā 10 gadus valstī pie varas aizvadījušais Nikola Gruevskis šogad atkāpies no amata, lai pavērtu ceļu pretrunīgi vērtētām vēlēšanām.

Maķedonijas domnīcas Demokrātijas institūta vadītājs Marko Trošanovskis savukārt vērtē: «Iedzīvotāji ir sašķelti. (..) Atbalsts valdošajai [Gruevska vadītajai] partijai joprojām ir ļoti liels, taču otrā pusē neapmierinātība (..) ir emocionāli ļoti sakāpināta un tā pastiprinās».

Ref: 111.111.103.3513

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas