Makrona diplomātijas tūre nekliedē saspīlējumu Austrumeiropā; ES līderi koncentrējas uz vienotību

Sarunās ar Krievijas un Ukrainas prezidentiem Francijas līderim Emanuelam Makronam (Emmanuel Macron) nav izdevies panākt būtisku pavērsienu, lai mazinātu militāro saspīlējumu ap Ukrainu. Polijas un Vācijas līderi savukārt aicinājuši koncentrēties uz vienotību pašā ES un vienotas nostājas paušanu attiecībā uz joprojām draudošo karadarbību, vēsta amerikāņu raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Pēc pirmdienas, 7.februāra, tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu Maskavā Makrons otrdien, 8.februārī, apmeklējis gan Kijevu, kur savu piedāvājumu krīzes noregulēšanā izklāstījis Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim, gan viesojies Berlīnē. Vācijas galvaspilsētā viņam bijusi tikšanās ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu (Olaf Scholz) un Polijas prezidentu Andžeju Dudu (Andrzej Duda).

Lasiet arī: Francijas un Krievijas prezidenti par Ukrainu spriež piecas stundas

Kopīgā preses konferencē ar abu ES valstu līderiem Makrons pavēstījis, ka Putins viņam sacījis, ka Maskava «nebūs situācijas saasinājuma avots». Militārā saspīlējuma cēlonis gan ir vairāk nekā 100 000 krievu militārpersonu sapulcināšana pie Ukrainas robežām un uzstāšana uz NATO atteikšanos no Ukrainas un Gruzijas uzņemšanas aliansē, kaut arī tāda paplašināšanās nav plānota.

Vācijas kanclers norādījis, ka viņš, Makrons un Duda ir «vienoti mērķī saglabāt mieru Eiropā ar diplomātiju un skaidru vēstījumu, un kopīgu gribu rīkoties unisonā».

Visbeidzot, Polijas prezidents Andžejs Duda piebildis: «Mums ir jāatrod risinājums, lai izvairītos no kara. Kā jau esmu teicis, šis šobrīd ir mūsu galvenais uzdevums. Es ticu, ka mēs to sasniegsim. Manuprāt, šobrīd galvenais ir vienotība un solidaritāte.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas