Makrona jaunie piedāvājumi Francijas protesta kustību nepārliecina

Protestētāji skatās Francijas prezidenta Emanuela Makrona uzrunu

Uzrunājot Francijas iedzīvotājus ar mērķi apturēt masu protesta akcijas valstī, Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) paudis apņemšanos samazināt atsevišķus nodokļus un celt minimālo darba algu.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, Makrons ar uzrunu televīzijā uzstājies pirmdien, 10.decembrī, un tajā vērējis, ka protesta akcijās galvenokārt piedalās zemu atalgoti iedzīvotāji, kuri dzīvo laukos vai mazās pilsētās, un ka dzīves grūtības, kas likušas tiem iesaistīties demonstrācijās un ceļu blokādēs, ir samilzušas pēdējo 40 gadu gaitā.

Būtiskākie pasākumi, ko Francijas prezidents apņēmies īstenot ir 2019.gadā par 100 eiro paaugstināt minimālo mēnešalgu, atcelt daļu no viņa valdības ieviestā nodokļa pensionāriem. Viņs arī aicinājis uzņēmumus, kas var to atļauties, izmaksāt darbiniekiem gada beigu prēmiju, par ko nebūšot jāmaksā nodokļi.

Kā aptaujājot protestētājus noskaidroja AFP, valdošais noskaņojums protestētāju vidū esot, ka ar prezidenta pieteiktajiem pasākumiem nepietiek un ka arī šajā sestdienā, 15.decembrī, ir jāpulcējas uz masu demonstrācijām pilsētās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas