Makrons: Mēs atjaunosim Parīzes Dievmātes katedrāli

Francijas prezidents Emanuēls Makrons (Emmanuel Macron) solījis atjaunot Parīzes Dievmātes katedrāli, kura daļēji iznīcināta pirmdienas, 15.aprīļa, vakarā notikušajā ugunsgrēkā, vēsta BBC.

Ugunsdzēsējiem izdevies izglābt 850 gadus vecās ēkas galveno struktūru, tai skaitā divus torņus, tomēr dievnama jumts un smaile ir zaudēti. Deviņas stundas pēc nelaimes izcelšanās tika paziņots, ka uguns tiek kontrolēta.

Nelaimes cēlonis vēl nav skaidrs, taču tiek pieļauts, ka tas varētu būt saistīts ar jumta renovācijas darbiem.

Parīzes prokurora birojs paziņoja, ka pašlaik notikušo izmeklē kā negadījumu.

Dzēšanas darbos cietis viens ugunsdzēsējs.

Franču miljardieris solījis palīdzēt

Apmeklējot notikuma vietu, Francijas prezidents Makrons teica, ka «no ļaunākā ir izdevies izvairīties», izglābjot baznīcas galveno ēku. Prezidents solīja, ka tiks uzsākta starptautiska ziedojumu vākšanas kampaņa, lai atjaunotu vēsturisko celtni.

Makrons uzslavēja 500 ugunsdzēsēju darbu.

Miljardieris Fransuā Anrī Pino (François-Henri Pinault), uzņēmuma, kuram pieder zīmoli Gucci un Yves Saint Laurent, vadītājs, jau solījis ziedot 100 miljonus eiro Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanai, ziņot ziņu aģentūra AFP.

Franču labdarības organizācija Fondation du Patrimoine sāks ziedojumu vākšanas kampaņu katedrāles atjaunošanai.

Vairākus mākslas darbus izdevies izglābt

Ugunsgrēks izcēlās 15.aprīļa vakarā, un drīz vien sasniedza katedrāles jumtu, iznīcinot tās vitrāžās un koka interjeru.

Daļa ēkas bija zem sastatnēm, jo tur notika renovācija, un 16 vara skulptūras pagājušajā nedēļā bija aizvestas. Renovācija sākās pēc tam, kad ēkas akmenī parādījās plaisas, raisot bailes, ka katedrāle varētu kļūt nedroša.

Vairāki kultūrvēsturiski priekšmeti un mākslas darbi arī tikuši izglābti.

«Mums bija solidaritātes ķēde, it sevišķi, kad vajadzēja izglābt mākslas darbus. Mums izdevās tos izglābt un nogādāt drošībā,» teica Parīzes mēre Anna Hidalgo (Anne Hidalgo). «Tā traģēdija visai pasaulei. Parīzes Dievmātes katedrāle ir visa Parīzes vēsture.»

Tūkstošiem cilvēku pulcējās ielas ap katedrāli, lai klusumā vērotu liesmas. Daži raudāja, kamēr citi dziedāja un lūdzās. Citas baznīcas Parīzē zvanīja zvanus, lai pieminētu traģēdiju.

Pasaules līderi, kā Terēza Meja, Angela Merkele un Donalds Tramps, izteikuši līdzjūtību par notikušo.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas