Makrons Parīzes Dievmātes katedrāli vēlas atjaunot piecos gados

Francijas Prezidents Emanuēls Makrons (Emmanuel Macron ) saka, ka ugunsgrēkā cietusī Parīzes Dievmātes katedrāle pēc atjaunošanas «būs vēl skaistāka», un vēlas, lai atjaunošanas darbi būtu pabeigti piecos gados, ziņo BBC.

«Mēs atjaunosim Parīzes Dievmātes katedrāli vēl skaistāku, nekā tā bija, un es vēlos, lai tas tiktu izdarīts piecos gados. Mēs to varam izdarīt,» teica Makrons.

Par spīti Makrona apņēmībai eksperti saka, ka darbi varētu prasīt desmitgades.

Piecdesmit cilvēku liela grupa izmeklē iemeslus ugunsgrēkam, kas 14.aprīlī izpostīja Parīzes Dievmātes katedrāli. Prokuroks Remijs Heitzs (Rémy Heitz) teica, ka apzinātai ļaunprātībai nav iemesla un notikušais tiek izmeklēts kā negadījums.

Pašlaik no vairākām kompānijām un biznesmeņiem jau saziedoti 800 miljoni baznīcas atjaunošanai. To vidū ir mijardieris Fransuā Anrī Pino (François-Henri Pinault), kurš apsolījis 100 miljonus, Bernarda Arno (Bernard Arnault) ģimene, kuriem pieder zīmoli Lois Vuitton un Sephora, solījuši 200 miljonus, un franču kosmētikas gigants L’Oreal un tā dibinātāji, Betenkortu (Bettencourt) ģimene, arī solījuši 200 miljonus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas