Makrons vadīs Francijas valdību bez atbalsta parlamentā

Jaunievēlētais Francijas prezidents Emanuels Makrons

Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) stājoties Francijas prezidenta amatā 14.maijā kļūs arī par valsts izpildvaras vadošo amatpersonu, tomēr viņa valdībai sākotnēji būs jāstrādā situācijā, kad parlamentā viņa pārstāvētajai politiskajai partijai nav neviena parlamentārieša mandāta.

Britu raidorganizācija BBC vēsta, ka politiķa vadītai partijai, kura nule kā nomainījusi nosaukumu no «Kustībā» uz «Republika kustībā», tagad steigšus jāsagatavo kandidātu saraksts Francijas parlamenta vēlēšanām, kas gaidāmas 11. un 18.jūnijā.

Šonedēļ publiskotu Francijas sabiedriskās domas aptauju rezultāti liecina, ka «Republika kustībā» kopā ar tās sabiedroto centrisko «Moderno partiju» vēlēšanās varētu uzvarēt, saņemot 24-26% balsu.

Francijas prezidenta vēlēšanās otrajā vietā palikušās galēji labējās kandidātes Marinas Lepēnas (Marine Le Pen) «Nacionālā fronte» un labējie «Republikāņi» varētu saņemt pa 22%, bet pašreizējā prezidenta Fransuā Olanda (François Hollande) partija «Sociālisti» – deviņus procentus balsu.

Ref: 111.111.103.4556

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas