bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 16.10.2019 | Vārda dienas: Daiga, Dinārs, Dinija
LatviaLatvija

Mākslas muzeja sienās palielinājušās plaisas, sašķobījušies ēkas pamati

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rekonstrukcijas darbi ir dīkstāvē jau vairākus mēnešus – muzeja sienās palielinājušās esošās plaisas, tāpat darbu veikšanas laikā radušies citi sarežģījumi. Iespējams, rekonstrukcijai un būvniecībai atvēlēto 24 miljonu latu varētu būt par maz.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUMākslas muzeju apjož augsts, necaurredzams žogs. Tāpēc nav iespējams redzēt, ka aiz tā izrakta 9,5 metrus dziļa būvbedre, kuras dēļ sašķobījušies mākslas muzeja pamati, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Mākslas muzejā darba dienās vienlaikus strādā aptuveni 70 darbu veicēju. Paralēli notiek gan būvdarbi, gan rekonstrukcija, gan restaurācija. Vecajai ēkas daļai blakus – pazemē tiek veidota 600 kvadrātmetrus liela ekspozīciju zāle. Un tieši tās veidošanas laikā – ar specifisku, dārgu tehniku, bez vibrācijām iespiežot zemē rievsienu, sākušas palielināties plaisas vecajā muzeja ēkā.

«Šīs darbības noteikti atstāj ietekmi uz esošo ēku. Viennozīmīgi,» atzīst RE&RE LNMM projekta vadītājs Valdis Koks.

Palielinātā plaisa pamanīta 2.augustā. Kopš tās dienas darbi apturēti, bet saplaisājusī ēkas daļa nostiprināta ar metāla sliedēm.

Taču plaisas vecajā ēkā nav vienīgais darbu apturēšanas iemesls. Būvdarbu veicēji, vadoties pēc tehniskā projekta, atklājuši tajā būtiskas nepilnības.

«19 metru dziļumā, urbjot šos pamatplātnes enkurus tika uzurbts uz spiedūdeņiem no dolomīta un šī ūdens pieplūde bija pat 25 kubikmetri stundā – kā rezultātā tehniskā projekta autors bija spiests koriģēt savu tehniskā projekta risinājumu un enkuru garums šobrīd ir samazināts uz 6 metriem, lai mēs neaizietu līdz šim spiedūdenim,» stāsta RE&RE LNMM projekta vadītājs Valdis Koks.

Šo sarežgījumu dēļ nācies pārstrādāt projektu, palielināt plātņu biezumu balastam – lai jaunbūve no gruntsūdens spiediena neuzpeldētu. Projekts ir sarežģīts – uzsver pašvaldības īpašuma departamenta direktors. Pašlaik norit sarunas par to, kad varētu atsākt plānotos darbus.

Aptuveni pēc mēneša būs zināms vai konstatētie sarežģījumi būs vai nebūs sadārdzinājuši mākslas muzeja rekonstrukcijas izmaksas.

Iespējams, var aizkavēties arī muzeja rekonstrukcijas gala termiņš, kas pašlaik paredzēts piecpadsmitā gada aprīlī.

Jāatgādina, ka Nacionālā mākslas muzeja metu konkursā savulaik uzvarēja lietuviešu arhitektu birojs. No sākotnēji plānotajiem 12 miljoniem, tā rekonstrukcijas izmaksas pieauga divkārt – līdz 24 miljoniem latu. No tiem pašlaik iztērēti divi miljoni.

BNN jau vēstīja, ka 2011.gadā apstiprinātais ERAF līdzfinansējums 1 199 071,65 latu apmērā paredz vēsturiskās ēkas logu, ārdurvju, jumta restaurāciju un renovāciju. Savukārt šogad apstiprinātais ERAF finansējums 7 999 059,07 latu apjomā ļaus restaurēt vēsturiskās ēkas fasādi un ārējās kāpnes, muzeja telpu interjeru un interjera elementus (lampas, metālkalumus, mēbeles), kā arī veikt vēsturiskās ēkas iekšējo inženiertīklu un sistēmu rekonstrukciju.

Tādējādi kopējais ERAF finansējums LNMM rekonstrukcijas projektam būs 9 198 130,72 latu. Paredzēts, ka projekta LNMM ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves kopējās izmaksas, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, būs 24 010 309 lati.

Jāpiebilst, ka muzejam pieder lielākā Latvijas profesionālās mākslas kolekcija, kurā apkopotas nacionālās mākslas vērtības. LNMM regulāri rīko mākslas izstādes, piedalās starptautiskos projektos, gatavo muzeja izdevumus, organizē zinātniskās konferences, kā arī dažādus mākslas un kultūras pasākumus. LNMM ne tikai veido ekspozīcijas un izstādes, bet arī veic izglītojošu darbu, piedāvājot apmeklētājiem speciālas izglītības programmas un ekskursijas.

102.000.102.5484


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->