bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 07.12.2019 | Vārda dienas: Anta, Antonija, Dzirkstīte
LatviaLatvija

Mākslas muzeja sienās palielinājušās plaisas, sašķobījušies ēkas pamati

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rekonstrukcijas darbi ir dīkstāvē jau vairākus mēnešus – muzeja sienās palielinājušās esošās plaisas, tāpat darbu veikšanas laikā radušies citi sarežģījumi. Iespējams, rekonstrukcijai un būvniecībai atvēlēto 24 miljonu latu varētu būt par maz.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUMākslas muzeju apjož augsts, necaurredzams žogs. Tāpēc nav iespējams redzēt, ka aiz tā izrakta 9,5 metrus dziļa būvbedre, kuras dēļ sašķobījušies mākslas muzeja pamati, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Mākslas muzejā darba dienās vienlaikus strādā aptuveni 70 darbu veicēju. Paralēli notiek gan būvdarbi, gan rekonstrukcija, gan restaurācija. Vecajai ēkas daļai blakus – pazemē tiek veidota 600 kvadrātmetrus liela ekspozīciju zāle. Un tieši tās veidošanas laikā – ar specifisku, dārgu tehniku, bez vibrācijām iespiežot zemē rievsienu, sākušas palielināties plaisas vecajā muzeja ēkā.

«Šīs darbības noteikti atstāj ietekmi uz esošo ēku. Viennozīmīgi,» atzīst RE&RE LNMM projekta vadītājs Valdis Koks.

Palielinātā plaisa pamanīta 2.augustā. Kopš tās dienas darbi apturēti, bet saplaisājusī ēkas daļa nostiprināta ar metāla sliedēm.

Taču plaisas vecajā ēkā nav vienīgais darbu apturēšanas iemesls. Būvdarbu veicēji, vadoties pēc tehniskā projekta, atklājuši tajā būtiskas nepilnības.

«19 metru dziļumā, urbjot šos pamatplātnes enkurus tika uzurbts uz spiedūdeņiem no dolomīta un šī ūdens pieplūde bija pat 25 kubikmetri stundā – kā rezultātā tehniskā projekta autors bija spiests koriģēt savu tehniskā projekta risinājumu un enkuru garums šobrīd ir samazināts uz 6 metriem, lai mēs neaizietu līdz šim spiedūdenim,» stāsta RE&RE LNMM projekta vadītājs Valdis Koks.

Šo sarežgījumu dēļ nācies pārstrādāt projektu, palielināt plātņu biezumu balastam – lai jaunbūve no gruntsūdens spiediena neuzpeldētu. Projekts ir sarežģīts – uzsver pašvaldības īpašuma departamenta direktors. Pašlaik norit sarunas par to, kad varētu atsākt plānotos darbus.

Aptuveni pēc mēneša būs zināms vai konstatētie sarežģījumi būs vai nebūs sadārdzinājuši mākslas muzeja rekonstrukcijas izmaksas.

Iespējams, var aizkavēties arī muzeja rekonstrukcijas gala termiņš, kas pašlaik paredzēts piecpadsmitā gada aprīlī.

Jāatgādina, ka Nacionālā mākslas muzeja metu konkursā savulaik uzvarēja lietuviešu arhitektu birojs. No sākotnēji plānotajiem 12 miljoniem, tā rekonstrukcijas izmaksas pieauga divkārt – līdz 24 miljoniem latu. No tiem pašlaik iztērēti divi miljoni.

BNN jau vēstīja, ka 2011.gadā apstiprinātais ERAF līdzfinansējums 1 199 071,65 latu apmērā paredz vēsturiskās ēkas logu, ārdurvju, jumta restaurāciju un renovāciju. Savukārt šogad apstiprinātais ERAF finansējums 7 999 059,07 latu apjomā ļaus restaurēt vēsturiskās ēkas fasādi un ārējās kāpnes, muzeja telpu interjeru un interjera elementus (lampas, metālkalumus, mēbeles), kā arī veikt vēsturiskās ēkas iekšējo inženiertīklu un sistēmu rekonstrukciju.

Tādējādi kopējais ERAF finansējums LNMM rekonstrukcijas projektam būs 9 198 130,72 latu. Paredzēts, ka projekta LNMM ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves kopējās izmaksas, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, būs 24 010 309 lati.

Jāpiebilst, ka muzejam pieder lielākā Latvijas profesionālās mākslas kolekcija, kurā apkopotas nacionālās mākslas vērtības. LNMM regulāri rīko mākslas izstādes, piedalās starptautiskos projektos, gatavo muzeja izdevumus, organizē zinātniskās konferences, kā arī dažādus mākslas un kultūras pasākumus. LNMM ne tikai veido ekspozīcijas un izstādes, bet arī veic izglītojošu darbu, piedāvājot apmeklētājiem speciālas izglītības programmas un ekskursijas.

102.000.102.5484


Pievienot komentāru

Latvijā pērn aviopasažieru skaita kāpums bijis straujāks nekā ES vidēji

Skaitliski lielākais pasažieru skaits pērn apkalpots Lielbritānijas lidostās – 272 miljoni jeb par 2,9% vairāk nekā 2017.gadā. Otrs lielākais pasažieru skaits reģistrēts Vācijā – 222 miljoni jeb par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas un Polijas transporta ministri vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica kā galveno transporta politikas prioritāti

Baltijas un Polijas transporta ministri tikšanās laikā vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica projektu kā galveno transporta politikas prioritāti šajā reģionā.

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ameriks vēl nav lēmis par dalību iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās; viens no GKR līderiem varētu būt Burovs

Viņš norādīja, ka Gods kalpot Rīgai plāno startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, un viens no partijas līderiem, visticamāk, varētu būt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

VNĪ padomes priekšsēdētājs Bičevskis atkāpies no amata

VAS Valsts nekustamie īpašumi padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis nolēmis atkāpties no amata.

Daugavpilī mirusī sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

«Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.»

Brexit – viena no iespaidīgākām kļūdām ES vēsturē, atklāti izsakās Tusks

Donalds Tusks, bijušais Eiropadomes priekšsēdētājs, norādījis, ka Lielbritānijas lēmums aiziet no Eiropas Savienības bijusi bloka vēsturē «viena no visiespaidīgākām kļūdām», kas sekojusi «vēl nepieredzētai gatavībai melot».

No nākamā gada reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos mainīsies tarifi

No 2020.gada 15.janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par desmit centiem, bet vilcienos – par desmit vai 20 centiem.

Pūce iesniedz Saeimai likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu.

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!