Mākslīgā pludmale pie VDK ēkas? Seims aizliedz Viļņas atpūtas objektu

Lietuvas likumdevēji lēmuši aizliegt mākslīgi veidotu pludmali Viļņas centra laukumā pie kādreizējās Padomju Valsts Drošības komitejas (VDK) ēkas. Deputātiem galvaspilsētas iniciatīva šķitusi tik nepieņemama, ka tie nobalsojuši par Viļņas Domes lēmuma atcelšanu, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra Associated Press.

Lietuvas galvaspilsētas centrālajā daļā atrodas Lukišķu laukums, kas ir aptuveni četrus hektārus liels un ir lielākais laukums Viļņā. No 1953. līdz 1991.gadam centrālais objekts tajā bija Ļeņina piemineklis. Laukuma malā atrodas bijusī VDK galvenā ēka, kur Padomju laikā ilgstoši turēti, spīdzināti un nonāvēti Lietuvas iedzīvotāji. Pagājušajā nedēļā Viļņas pašvaldība laukumā izbēra 300 kubikmetrus smilšu, kas atvestas no Baltijas jūras krasta, izvietoja saulessargus un sauļošanās krēslus, kā arī zīmes ar uzrakstu «Sargies – haizivis!».

Šāda rīcība bija nepieņemama Lietuvas Zemnieku un zaļo savienībai, kas nekavējās rosināt atcelt pašvaldības lēmumu. Pirmdien, 29.jūnijā, Seims ar lielu balsu vairākumu pieņēmis tiesību aktu, kas noteic, ka vēsturiskā laukuma izmantojumam ir jāatspoguļo Lietuvas brīvības cīņu un dažādos gadsimtos nonāvētu brīvības cīnītāju piemiņa.

Seima lēmums gan neietekmēs pludmales darbību šovasar.

«Visi varēs to baudīt vasaras garumā,» tā pirmdien sociālajā medijā Facebook pavēstījis Viļņas mērs Remigijs Šimašus (Remigijus Šimašius), raksta Associated Press.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas