Malta grasās kļūt par pirmo marihuānas legalizētāju ES

Maltas parlaments šonedēļ lems par marihuānas legalizāciju, kas padarītu to par pirmo ES dalībvalsti, kur būtu atļauts audzēt un uzglabāt šo narkotisko vielu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Kā medijam pastāstīja Maltas vienlīdzības, pētniecības un inovāciju ministrs Ovens Bonici (Owen Bonnici), izšķirīgais balsojums Maltas parlamentā gaidāms otrdien, 14.decembrī, un legalizācijai labvēlīga balsojuma gadījumā jaunais regulējums varētu stāties spēkā jau šajā nedēļas nogalē.

«Šobrīd redzams izpratnes vilnis par to, ka «stingrās rokas» pieeja pret marihuānas lietotājiem bijusi nesamērīga, netaisna un ir nesusi daudz ciešanu cilvēkiem, kuri dzīvo priekšzīmīgu dzīvi,» sacījis Bonici. «Taču fakts, ka viņi personiskām vajadzībām lieto marihuānu, ieliek viņus noziedzības «ķetnās»,» sacījis Maltas ministrs, kurš paudis pārliecību, ka regulējums tiks pieņemts.

Lasiet arī: Baltijas jūrā saduras dāņu un britu kuģi

Vidusjūras salu valstī paredzēts atļaut personām no 18 gadu vecuma uzglabāt līdz septiņiem gramiem marihuānas. Vienai personai atļauts būtu arī mājās audzēt līdz četriem marihuānas augiem un uzglabāt no auga ievāktās lapas apjomā līdz 50 gramiem.

The Guardian vēsta, ka līdzīgu lēmumu plāno pieņemt arī Luksemburga, Šveice un Nīderlande. Arī jaunā Vācijas valdība ir paziņojusi par apņemšanos izveidot juridiski regulētu marihuānas tirgu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas