Malta pēc stīvēšanās ielaiž valstī migrantus, ko sadalīt pa astoņām ES valstīm

Maltas kara flote Vidusjūrā no privātiem humānās palīdzības kuģiem savās ostās nogādājusi 49 migrantus, kuri uz kuģiem gaidījuši vairākas nedēļas, līdz Eiropas Savienībā panākta vienošanās par patvēruma meklētāju pieņemšanu un sadalīšanu starp Maltu un septiņām citām dalībvalstīm.

Kā vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, vienošanās ļāvusi pārvarēt starpvalstu attiecību strupceļu, kura rezultātā migranti bijuši iestrēguši uz kuģiem, kamēr Eiropas valstis spriedušas, kura tos pieņems savā teritorijā.

22.decembrī vācu humānās palīdzības organizācijas Sea-Watch kuģis Vidusjūrā pārtvēra 32 cilvēkus, bet 29.decembrī cita organizācija Sea-Eye uz sava kuģa klāja pie Lībijas krastiem uzņēma 17 cilvēkus.

Kā norādījis Maltas premjerministrs Džozefs Muskats (Joseph Muscat), izņēmuma kārtā panāktā starpvalstu vienošanās lieku reizi parādījusi, ka ES ir nepieciešama kopēja kārtība, kā rīkoties situācijā, kad Vidusjūrā nevalstiskas organizācijas pārtver migrantus, kuri devušies uz Eiropu šādam ceļam bīstamos peldlīdzekļos.

Malta vienošanos noslēgusi ar Franciju, Itāliju, Portugāli, Īriju, Rumāniju, Luksemburgu un Nīderlandi. Malta un arī Itālija kopš 2018.gada liedz privātiem kuģiem ar migrantiem uz klāja piestāt savās ostās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas