Maltas valdība ir līdzatbildīga žurnālists slepkavībā, secina izmeklēšanā

Maltā saistībā ar pētnieciskās žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas (Daphne Caruana Galizia) slepkavību 2017.gadā veikta neatkarīga izmeklēšana, kur secināts, ka Vidusjūras salu valsts iestādēm ir jāuzņemas atbildība par nesodāmības apziņas radīšanu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ceturtdien, 29.jūlijā, Maltā klajā laists 437 lapaspuses biezs neatkarīgs izmeklēšnas ziņojums, ko vairāku gadu laikā sagatavojusi grupa tiesnešu. Tajā secināts, ka periodā pirms žurnālistes traģiskās bojāejas, valsts «nav atzinusi reālos un tūlītējos» draudus Galicijas dzīvībai, un «nav sperti jēgpilni soļi, lai tos novērstu».

Lasiet arī: Maltas žurnālistes slepkavībā vainīgajam piespriež 15 gadus cietumā

Maltiešu pētnieciskā žurnāliste Dafne Karuana Galicija tika nogalināta 2017.gada oktobrī, kad tika uzspridzināta savā automašīnā netālu no viņas mājām.

Tobrīd 53 gadus vecā sieviete žurnālistikā bija nostrādājusi 30 gadus, un populārā interneta emuārā bija vainojusi Maltas politiķus un citas amatpersonas koruptīvās darbībās. Saistībā ar Galicijas slepkavības izmeklēšanu 2019.gadā no amata atkāpās Maltas premjerministrs Džozefs Muskats (Joseph Muscat).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas