Maltas žurnālistes slepkavībā vainīgajam piespriež 15 gadus cietumā

Maltā tiesas prāvā par žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas (Daphne Caruana Galizia) uzspridzināšanu 2017.gadā savu vainu atzinis viens no aizdomās turētajiem un ticis notiesāts uz 15 gadiem cietumā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Tiesas sēdē otrdien, 23.februārī, aizdomās turētais Vinsents Muskats (Vincent Muscat) mainīja savu iepriekšējo liecību, atzina savu vainu un piekrita sniegt ziņas par slepkavību. Papildus 15 gadu cietumsodam viņam piespriests arī naudassods par tiesas izdevumu segšanu 42 000 eiro apmērā.

Lasiet arī: Maltiešu žurnālistes bērēs nepieņem valsts amatpersonu klātbūtni

Muskats kopā ar diviem citiem vīriešiem Džordžu (George) un Alfrēdu Dedžiordžio (Alfred Degiorgio) apsūdzēti atentāta plānošanā un nāvējošā spridzekļa detonēšanā 2017.gada oktobrī. Brāļi Dedžiordžio turpina noliegt savu vainu noziegumā.

Maltiešu pētnieciskā žurnāliste Dafne Karuana Galicija tika nogalināta 2017.gada oktobrī, kad tika uzspridzināta automašīnā netālu no viņas mājām. Tobrīd 53 gadus vecā sieviete žurnālistikā bija nostrādājusi 30 gadus, un populārā interneta emuārā bija vainojusi Maltas politiķus un citas amatpersonas koruptīvās darbībās. Saistībā ar Galicijas slepkavības izmeklēšanu 2019.gadā no amata atkāpās Maltas premjerministrs Džozefs Muskats (Joseph Muscat), raksta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas