Mamikins: Bēgļiem iedalīto naudu var izmantot arī nepilsoņu integrācijai

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins

Eiropas Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds var atbalstīt projektus, kas nodarbojas ar trešo valstu pilsoņu integrāciju, atsevišķi uzsverot, ka par «trešās valsts pilsoņiem» ir uzskatāmas arī personas bez pilsonības, tai skaitā Latvijas nepilsoņi, atzīmē Tieslietu, patērētāju un dzimumu līdztiesības komisāre Vera Jourova.

No komisāres atbildes izrietot arī tas, ka Latvija var izmantot minētā fonda naudu, piemēram, lai apmaksātu latviešu valodas kursus Latvijas nepilsoņiem, atbildot uz Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina rakstisko jautājumu par Latvijas nepilsoņu integrāciju, secina birojs.

Tā kā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbildīgā iestāde Latvijā ir Iekšlietu ministrija, kurai ir tiesības īstenot projektus un pasākumus fonda ietvaros, Andrejs Mamikins vērsies pie iekšlietu ministra ar jautājumu – «Vai tiek plānots realizēt projektus Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros, kurus varētu attiecināt arī uz Latvijas nepilsoņiem?».

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis savā atbildes vēstulē atzīmējis, ka termins «trešās valsts valstspiederīgais» regulas 516/2014 izpratnē patiešām ir attiecināms uz jebkuru personu, kas nav Eiropas Savienības pilsonis, bet, ka Kultūras ministrija realizē fonda programmu par latviešu valodas apmācību tikai trešo valsts pilsoņiem un neparedz Latvijas nepilsoņu iesaisti.

Ministrs atzīmējis, ka pašlaik netiek realizēti projekti fonda ietvaros, kurus varētu attiecināt uz Latvijas nepilsoņiem. Plānojot projektus, nākotnē šāda iespēja varētu tikt izvērtēta.

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins komentē: «Trīs ceturtdaļas bēgļu, kuri pieprasījuši patvērumu Latvijā, jau ir aizbraukuši prom, bet nauda no fonda jau ir iedalīta. Lai tā netiktu bezjēdzīgi «noēsta», ir juridiska iespēja to novirzīt bezmaksas kursu rīkošanai tiem Latvijas nepilsoņiem, kuri grib uzlabot savas latviešu valodas zināšanas.»

«Es jau uzrakstīju vēstuli Kultūras ministrei ar šādu piedāvājumu. ES fondu nauda ir nevis jāapgūst, bet gan jāizmanto konkrētiem mērķiem – Latvijas iedzīvotājiem un sabiedrībai,» nosaka Mamikins.

Ref: 225.000.103.1050

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas