Marijas ielas grausta īpašniekiem piemēro sodus jau 1 200 eiro apmērā

Grausts Marijas ielā 6

Par Rīgas domes uzlikto pienākumu nepildīšanu, Marijas ielā 6 esošā nama īpašniekiem piemēroti sodi jau vairāk nekā 1 200 eiro apmērā, stāsta domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Pagājušā gada aprīlī dome uzdeva īpašniekiem izstrādāt un saskaņot pilsētas būvvaldē ēkas atjaunošanas būvprojektu minimālā sastāvā. Tas bija jāizdara līdz 11.martam.

Tomēr jau marta sākumā Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas sēdē viens no īpašnieku pārstāvjiem – Aleksandrs Meikšāns – informē, ka tas nebūs iespējams, jo projekta saskaņošanas process tikai nesen sākts. Īpašnieki prognozē, ka projekta saskaņošanas process varētu noslēgties šovasar.

Neraugoties uz to, pašvaldības pārstāvji nebija ar mieru pagarināt domes lēmumā noteiktos termiņus. 14.martā katram nama īpašniekam tika piemērots naudas sods 50 eiro apmērā, bet 26.martā – jau 660 eiro apmērā.

Naudas summas apmērs turpinās augt katru nedēļu, līdz brīdim, kad katram no īpašniekiem nedēļā tiks piemērots 5 000 eiro sods.

Kā ziņots, Marijas ielas ēka ir vietējās arhitektūras piemineklis, kurš vairāku gadu garumā izpelnījies Rīgas slavenākā grausta titulu. Īpašumu veido zemes vienība 1 432 kvadrātmetru platībā, uz kuras atrodas piecstāvu dzīvojamā ēka un pagrabs zem pagalma.

Dzīvojamai ēkai ir klasificēta kā B kategorijas vidi degradējoša būve un tās īpašniekiem ir piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma likme.

Ēka pieder Igaunijas pilsonim Tomasam Tolam un Jevgēņijam Petrovam, kurš īpašuma tiesības šī gada sākumā dāvinājumā saņēmis no Ludmilas Baumanes. Uz Tola vārda īpašumtiesības reģistrētas kopš 1997.gada augusta.

Nama saimniekiem pašvaldība vairākkārt ir uzdevusi veikt nepieciešamos ēkas konservācijas darbus un saglabāt visas vēsturiski nozīmīgās ēkas detaļas. Pagājušā gada aprīlī Rīgas dome pieņēma lēmumu, ar kuru uzdeva īpašniekiem izstrādāt un saskaņot Rīgas pilsētas būvvaldē ēkas atjaunošanas būvprojektu minimālā sastāvā. Balstoties uz domes lēmumu, tas bija jāizdara līdz 11.martam

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas