Mariupoles teātra uzbrukumā vairums cilvēku izdzīvojuši, tā Ukraina

Ukrainā pēc postoša uzbrukuma teātra ēkai Mariupoles pilsētā ir izdzīvojuši lielākā daļa cilvēku, kuri slēpušies zem ēkas ierīkotā bumbu patvertnē, tā raidorganizācijai BBC sacījis Ukrainas parlamenta deputāts.

Ukraiņu likumdevējam Dmitro Gurinam Mariupolē atrodas vecāki. Ceturtdienas, 17.marta, rītā BBC citējusi Gurina pausto: «[Teātra – BBC] ēka ir sagrauta, mums ir vairāk nekā 1 000 sieviešu un bērnu bumbu patvertnē, pagrabā».

Gurins arī sacījis «mums bija informācija, ka bumbu patvertne ir izturējusi un cilvēki ir izdzīvojuši». Pēc ukraiņu deputāta teiktā, pagaidām nav zināms, vai uzbrukumā ir ievainotie vai nogalinātie, «bet izskatās, ka vairums no viņiem ir izdzīvojuši un ir veseli».

BNN jau vēstīja, ka trešdien, 16.martā, jaunu lappusi zvērībās, kādas Ukraina piedzīvojusi kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma valstī, pāršķīris uzbrukums ilgstoši aplenktajai Mariupoles pilsētai. Tur jaudīgs militārais lādiņš trāpījis Doņeckas apgabala Drāmas teātra ēkā, kas, pēc Ukrainas varasiestāžu paustā, kalpojusi par bumbu patvertni no 1 000 līdz 1 200 cilvēku. Teātra satelītattēlos, kas uzņemti pirms trāpījuma, redzams, ka uz bruģētiem laukumiem ēkas priekšpusē un aizmugurē ar lieliem burtiem bijuši uzrakstīti vārdi «bērni» krievu valodā, lai brīdinātu Krievijas kara lidmašīnu pilotus neuzbrukt ēkai. Uzbrukumā sagrauts vērienībās ēkas jums, un pilnībā sagrauta ēkas vidusdaļa.

Lasiet arī: Ukrainas kara 22.diena: Mariupolē meklē izdzīvojušos pēc uzbrukuma teātrim, ukraiņi tvarsta diversantu grupas

Mariupoli kopš marta sākuma aplencis Krievijas karaspēks, tomēr pilsētas aizstāvji joprojām nav padevušies. Iebrucēji cenšas salauzt pilsētas aizstāvju pretestību ar regulāru bombardēšanu un artilērijas uzbrukumiem. Iepriekš Mariupolē lādiņi krituši slimnīcas un dzemdību nama teritorijā, kad ēkās atradušies pacienti, ieskaitot grūtnieces.

Ukrainas varasiestādes paziņojušas, ka teātra uzbrukuma vietai pilsētā nav iespējams piekļūt, jo Krievijas spēki turpinot bombardēt pilsētu. Ukrainas prezidents paziņojis, ka Krievija apzināti bombardējusi teātri. Krievija paziņojusi, ka ēku uzspridzinājuši paši ukraiņi.

No Mariupoles šonedēļ teju katru dienu notikusi iedzīvotāju evakuācija ierobežotā apjomā, taču civiliedzīvotāju skaits pilsētā, kur pirms kara dzīvojuši vairāk nekā 400 000 cilvēku joprojām ir liels.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas