Marķētās degvielas saņemšanai pieteikušies vairāk nekā 17 000 lauksaimnieku

Šogad marķētās dīzeļdegvielas saņemšanai ir pieteikušies 17 186 lauksaimnieki, vēsta Lauku atbalsta dienests (LAD).

No 1.jūlija līdz 30.novembrim var iegādāties ne vairāk kā 90% no kopējā piešķirtā degvielas daudzuma. Līdz šā gada 30.novembrim dienests atkārtoti vērtēs lauksaimniecības produkcijas ražotāja atbilstību prasībām, lai saņemtu degvielu.

LAD norāda, ka to nepiešķir grūtībās nonākušiem lauksaimniecības produkcijas ražotājiem.

Dīzeļdegvielu var izmanto pašpārvadājumiem un traktortehnikā vai lauksaimniecības pašgājējmašīnās.

Tās daudzumu nosaka, ņemot vērā audzējamo kultūru.

Augkopībā tiek piešķirti 100 litri par hektāru, augļkopības, ogulāju un dārzkopības kultūrā – 130 litri par hektāru.

Par zālāju platību, ja tiek nodrošināts minimālais lauksaimniecības dzīvnieku blīvums vismaz 0,5 nosacītās liellopu vienības uz vienu hektāru (bioloģiskajās saimniecībās blīvums vismaz 0,4 nosacītās liellopu vienības uz vienu hektāru), pienākas 130 litri par hektāru; par zālāju platību dzīvnieku barības primāram ražotājam, kam Lauksaimniecības datu centrā nav reģistrēts ganāmpulks, novietnes un lauksaimniecības dzīvnieki – 60 litri par hektāru.

Kam ir zeme zem zivju dīķiem, LAD lēmis piešķirt 60 litrus par hektāru, taču tiem, kuriem ir citas kultūras un platības, kuras ir deklarētas un apstiprinātas vienotā platību maksājuma saņemšanai, – 60 litru uz vienu hektāru.

Lai lauksaimniekiem atvieglotu COVID-19 radītās īstermiņa ekonomiskās grūtības, LAD šogad jau no 1.maija piešķīra dīzeļdegvielu 2020./2021.saimnieciskajam gadam 50% apmērā no 2019./2020.saimnieciskajā gadā piešķirtā marķētās dīzeļdegvielas kopējā daudzuma, ja lauksaimnieki vēlējās degvielu iegādāties jau maijā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas