Marsa parka aizstāvji traucē satiksmi Brīvības gatvē, tādējādi protestējot pret koku zāģēšanu

Protestējot pret koku zāģēšanu, Marsa parka aizstāvji pirmdienas, 31.augusta, rītā traucē satiksmi Brīvības gatvē.

Notikuma vietā ieradušies aptuveni 20 aktīvisti, kuri pa gājēju pāreju kājām un ar velosipēdiem šķērso Brīvības gatvi. Daži aktīvisti klibo vai pat rāpo, aizkavējoties pie sarkanās gaismas. Tādējādi tiek traucēta satiksme.

Policijas pārstāvji, cenšoties atbrīvot brauktuvi, palīdz cilvēkiem šķērsot ielu vai pat nones tos no ceļa. Pie Marsa parka teritorijas pamazām veidojas sastrēgums.

Notikuma vietā ieradās policijas papildspēki. Policisti regulē satiksmi, lai mazinātu sastrēgumu, taču ik pa laikam kāds protestētājs noguļas uz ceļa braucamās daļas. Tam seko policijas reakcija un protestētājs tiek nonests ceļa malā.

Kā novēroja aģentūra LETA, teritorijā aiz žoga darbojas daudz strādnieku. Viņu izmantotajai tehnikai ir aizklātas valsts numura zīmes.

Koki tiek zāģēti raitā tempā, savukārt krūmi – uzreiz tiek šķeldoti.

Kā ziņots, 31.augusta rītā pirms darbdienas sākuma, bijušā velotreka Marss teritorijā ieradusies tehnika un koku zāģētāji, teica Marsa parka aktīvistu pārstāve Gunita Piterāne.

Foto no maija beigās notikušās protesta akcijas:

Tehnika ir ievesta nožogotajā teritorijā, kurā cilvēki netiek ielaisti un iekšpusē jau skanot zāģa rūkšana.

Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska apliecināja, ka patlaban policija plašākus komentārus nevar sniegt, kā vien to, ka kārtības nodrošināšanai uz vietas strādā policija.

Aktīvisti izsludinājuši trauksmi un aicina ierasties visus, kuri var, lai aizstāvētu Marsa parku un neļautu nozāģēt kokus.

Kā vēstīts, Rīgā, bijušā velotreka Marss vietā, plānots būvēt jaunu ēku Valsts drošības dienesta (VDD) vajadzībām, tādējādi varētu nebūt lemts piepildīties VEF rajona nekustamo īpašumu attīstītāju un iedzīvotāju iecerei šajā teritorijā izveidot parku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas