bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 15.10.2019 | Vārda dienas: Eda, Hedviga, Helvijs
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

Piektdien, 20.sepmtebrī, uzņēmīgi cilvēki tiek aicināti radīt jaunas biznesa idejas Liepājā informācijas tehnoloģiju (IT) konkursā CultHack Hackathon. Līdzi jāņem dators, lādētājs un guļammaiss. Tikmēr Rīgas izstāžu zālē Arsenāls tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmija simtgades izstāde Academia. Šis pasākums ir īpašs ar tā atvērto formātu, kurā nepārtraukti noritēs darbība.

Sestdien, 21.septembrī, Jūrmalā notiks rudens gadatirgus ar tirgošanos, muzikālām un teatrālām izdarībām, «umurkumuru» un radošajām darbnīcām visai ģimenei. Valmiera tajā pašā dienā aicina uz Miķeļdienas svinību tirdziņu Gardu muti, kurā varēs cienāties ar labu, tīru un taisnīgu ēdienu. Savukārt Ārlavciemā sestdien tiks svinēti Ābolu svētki. Tur būs iespēja piedalīties īpašā seminārā par ābeļu audzēšanu un kopšanu, iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs un radošās meistarklasēs.

Svētdien, 22.septembrī, ātruma cienītājiem par prieku sporta un atpūtas kompleksā Rullītis tiks aizvadīts Openkart čempionāta 13.posms. Trīspadsmitais posms vienmēr ir īpašs, jo iezīmē sezonas noslēguma fāzes sākumu, piebilst organizētāji. Tikmēr galvaspilsētā uz AB dambja tiks atzīmēta Baltu vienības diena, kas noslēgsies ar īpašā rituālā aizdegtu ugunskuru.

PIEKTDIEN, 20.septembrī

 

Liepājā: Windhackers CultHack Hackathon Liepāja 2019

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai sniegtu iespēju radošiem, inovatīvi domājošiem un uzņēmīgiem cilvēkiem radīt jaunas biznesa idejas, biedrība WindHackers sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību no 20. – 22.septembrim rīkos informācijas tehnoloģiju (IT) ideju konkursu CultHack Hackathon.

CultHack Hackathon mērķis ir 48 stundu laikā radīt jaunas, inovatīvas IT idejas tūrisma, izklaides un kultūras jomās, izvērtēt idejas biznesa modeļa potenciālu un veidot starpdisciplināras komandas, kas spēs tās realizēt. Šī pasākuma mērķauditorija ir IT, dizaina, uzņēmējdarbības un komunikācijas jomas studenti, Start-up vides dalībnieki, kultūras, izklaides un tūrisma jomas eksperti, uzņēmēji un investori.

Šajā hakatonā varēs:
Prezentēt savu ideju;
Ap ideju izveidot komandu un vai pievienoties citai idejai/komandai;
Saņemt padomus no nozares ekspertiem;
Izvērtēt idejas biznesa potenciālu un prezentēt to žūrijai;
Iegūt vērtīgas balvas;
Iepazīties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, lai padarītu šo pasauli labāku;
Izaicināt sevi.

Kas jāņem līdz?
Daudz enerģijas, kā arī datora un telefona lādētājs. Ja neesi no Liepājas, tad arī guļammaiss, lai kādā brīdi varētu atpūsties un uzlādēt savas baterijas.

 

Rīgā: Latvijas mākslas akadēmijas simtgades izstāde

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 2019.gada 20.septembra līdz 17.novembrim izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmija simtgades izstāde Academia.

Nulla dies sine linea – Ne dienas bez līnijas! Ar šo Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) devīzi 2019.gada laikā tiek realizēti dažādi Mākslas akadēmijas simtgades atzīmēšanas pasākumi. Kā viens no tiem ir unikāla formāta ekspozīcija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls.

Lai akcentētu radošās telpas un mākslas objektu radīšanas vietas mijiedarbi, tiks izveidota īpaša arhitektūra. Ažūrā struktūra un dārza atmosfēra zāles otrajā stāvā veicinās sarunas un diskusijas. Izstādes norises laikā šeit tiks noturētas lekcijas akadēmijas studentiem, bet dienas otrajā pusē norisināsies sarunu darbnīcas un diskusiju vakari apmeklētājiem, vēsta organizētāji.

Izstādes novitāte esot tās atvērtajā formātā, kurā nepārtraukti noritēs darbība. Katrā no ekspozīcijas sadaļām visu vecumu skatītājiem būs iespēja līdzdarboties mākslas darbu tapšanā, kā arī piedzīvot virtuālās realitātes jaunākos sasniegumus.

SESTDIEN, 21.septembrī

 

Jūrmalā: Gadatirgus Mellužos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 21.septembrī, atjaunotajā Mellužu estrādē Jūrmalā notiks rudens gadatirgus ar tirgošanos, muzikālām un teatrālām izdarībām, «umurkumuru» un radošajām darbnīcām visai ģimenei, informē pilsētas dome.

Mellužu gadatirgus Mellužu prospektā 6 norisināsies no plkst. 11.00 līdz 16.00. Tiek solīts, ka apmeklētāji tirgus placī varēs iegādāties Latvijas dārzos un laukos augušus ābolus, mellenes, brūklenes un cidonijas, kā arī dažādus našķus – saldējumu, pankūkas, cukurvati, piparkūkas un austrumu saldumus. Amatnieki tirgus dienai būs sarūpējuši rotas un dažādas greznumlietas, siltas jakas, cepures un šalles.

Ar muzikāliem un teatrāliem priekšnesumiem tirgus apmeklētājus priecēs pašmāju un viesu mākslinieciskie kolektīvi. Plkst. 11.00 spēlēs pūtēju orķestris Jūrmala, plkst. 12.00 Jūrmalas teātris izspēlēs Ā. Alunāna lugu dziesmuspēli Jā, tie bij’ zelta laiki mums…. Tautas deju kolektīvs Zītariņi, Vizmiņa un Zālīte koncertu sniegs plkst. 14.00, savukārt plkst. 15.00 uz Mellužu estrādes skatuves kāps Nacionālā teātra aktieru grupa Greizais ratiņš, kuras sastāvā Juris Hiršs, Uldis Anže, Normunds Laizāns, Valdis Zilveris.

Gadatirgū darbosies dāvanu «umurkumurs» un būs atvērtas radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem.

 

Valmierā: Tirdziņš par labu, tīru un taisnīgu ēdienu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 21.septembrī Valmiermuižas parkā no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 risināsies Miķeļdienas svinības un tirdziņš Gardu muti, kas pārstāv slow food jeb lēnā ēdiena ideju.

Slow Food pieeja ir balstīta izpratnē par ēdienu, ko nosaka trīs savstarpēji saistīti principi: labs, tīrs un taisnīgs. Tie paredz, ka ēdiens ir gatavots no labām izejvielām, tas ir gards un veselīgs. Audzēšana un gatavošana nekaitē apkārtējai videi un taisnīgums iekļauj pieejamu cenu ēdājiem, kā arī taisnīgu samaksu un labus darba apstākļus audzētājiem.

«Arī darbnīcās izcelsim Slow Food vērtības, kas iestājas par labu, tīru un taisnīgu ēdienu. Gatavojoties ziemai, mācīsimies, kā ēvelēt un skābēt kāpostus. Kopā ar Valmieras muzeja saimniecēm izzināsim dažādus paņēmienus un praktiskus padomus, lai ar kāpostiem našķētos arī aukstajā laikā. Tāpat izzināsim tepat mežos un pļavās atrodamo gardumu cepšanas un kaltēšanas paņēmienus pavisam senatnīgā veidā – māla kleķa krāsnī,» stāsta rīkotāji

Valmiermuižā viesosies arī Zero Waste Latvija pārstāvji, kas pastāstīs, kā var palīdzēt sev un dabai. Tirdziņa laikā no T krekliem tiks darināti iepirkumu maisiņi: «Droši ņemiet līdzi savus, lai tie pārtaptu jaunā formā!» Savukārt, tiem, kuriem mājās nereti aizmirstas trauciņš dzērvenēm vai ķiplokiem, veicinot atbildīgāku iepirkšanos, tirdziņa laikā piedāvāsim izmantot mūsu sagādātās burkas.

Sanākušos priecēs tautas mūzikas grupa Teikas Muzikanti. Šos jauniešus jau gadiem ilgi vieno draudzība un tautas mūzika. Grupai nozīmīgi ir arī latviešu godu un gada ritējumu tradīciju daudzināšana un svinēšana. Ikvienam būs iespēja izzināt tradīcijas, piedalīties dažādās darbnīcās, kā arī doties izjādēs kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi.

 

Ārlavciemā: Ābolu svētki Abavas vīna darītavā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šī gada 21.septembrī Abavas vīna darītavā, Ārlavciemā ikviens interesents aicināts krāšņi nosvinēt ābolu ražas svētkus. Svētki paredzēti visiem, kam svarīga lauku vide – svaigs gaiss, miers un ābolu smarža.

Svētkos būs iespēja darboties ābolu dārzā kopā ar draugiem, radiem, kolēģiem un ģimeni. Tiks vākti īpašie Ārlavciema ābolus, kas auguši atjaunotā ābeļdārzā, informē organizētāji.

Pasākuma ietvaros būs iespējams piedalīties īpašā seminārā par ābeļu audzēšanu un kopšanu, iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs un radošās meistarklasēs, skatīties pazīstamās un iemīļotās latviešu kino filmas, tāpēc īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem, kā arī lielākas un mazākas draugu kompānijas.

Savukārt diena otrajā pusē kopā tiks baudīta Agneses Rakovskas un Henrix Band uzstāšanos.

SVĒTDIEN, 22.septembrī

 

Rīgā: Baltu vienības dienas uguns rituāls

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ar svinīgu pasākumu 22.septembrī Rīgā uz AB dambja tiks atzīmēta Baltu vienības diena.

Baltu vienības diena tiek atzīmēta par godu 1236.gada 22.septembra vēsturiskajiem notikumiem, kad zemaiši un zemgaļi Saules kaujā sakāva Zobenbrāļu ordeni.

Pasākumā koncertēs folkloras kopas Grodi, Vilkači, Skandinieki un folkmetāla grupa Symbolic. Savukārt plkst.20.00 ar īpašu rituālu tiks aizdegts ugunskurs.

 

Jelgavā: Openkart 13.posms / SWS Rullītis 4.posms

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 22.septembrī, Sporta kompleksā Rullītis notiks Openkart čempionāta 13.posms. Tā būs 50.sacīkste, kas, kopš 2010.gadā ruļļu debijas Openkart kalendārā, notiks šajā trasē.

«Trīspadsmitais posms vienmēr ir īpašs, jo iezīmē sezonas noslēguma fāzes sākumu – kā zināms čempionāta kopvērtējumā nolikums paredz skaitīt 13 labākos rezultātus un katru nākamo sacīksti arvien izteiktāk kļūs redzams par kādām pozīcijām reāli cīnīsies tie braucēji, kam nav izdevies piedalīties visos posmos,» komentē organizētāji.

Vairāk informācijas lasiet šeit.


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->