bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 15.12.2019 | Vārda dienas: Hanna, Jana, Johanna
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

Piektdien, 20.sepmtebrī, uzņēmīgi cilvēki tiek aicināti radīt jaunas biznesa idejas Liepājā informācijas tehnoloģiju (IT) konkursā CultHack Hackathon. Līdzi jāņem dators, lādētājs un guļammaiss. Tikmēr Rīgas izstāžu zālē Arsenāls tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmija simtgades izstāde Academia. Šis pasākums ir īpašs ar tā atvērto formātu, kurā nepārtraukti noritēs darbība.

Sestdien, 21.septembrī, Jūrmalā notiks rudens gadatirgus ar tirgošanos, muzikālām un teatrālām izdarībām, «umurkumuru» un radošajām darbnīcām visai ģimenei. Valmiera tajā pašā dienā aicina uz Miķeļdienas svinību tirdziņu Gardu muti, kurā varēs cienāties ar labu, tīru un taisnīgu ēdienu. Savukārt Ārlavciemā sestdien tiks svinēti Ābolu svētki. Tur būs iespēja piedalīties īpašā seminārā par ābeļu audzēšanu un kopšanu, iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs un radošās meistarklasēs.

Svētdien, 22.septembrī, ātruma cienītājiem par prieku sporta un atpūtas kompleksā Rullītis tiks aizvadīts Openkart čempionāta 13.posms. Trīspadsmitais posms vienmēr ir īpašs, jo iezīmē sezonas noslēguma fāzes sākumu, piebilst organizētāji. Tikmēr galvaspilsētā uz AB dambja tiks atzīmēta Baltu vienības diena, kas noslēgsies ar īpašā rituālā aizdegtu ugunskuru.

PIEKTDIEN, 20.septembrī

 

Liepājā: Windhackers CultHack Hackathon Liepāja 2019

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai sniegtu iespēju radošiem, inovatīvi domājošiem un uzņēmīgiem cilvēkiem radīt jaunas biznesa idejas, biedrība WindHackers sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību no 20. – 22.septembrim rīkos informācijas tehnoloģiju (IT) ideju konkursu CultHack Hackathon.

CultHack Hackathon mērķis ir 48 stundu laikā radīt jaunas, inovatīvas IT idejas tūrisma, izklaides un kultūras jomās, izvērtēt idejas biznesa modeļa potenciālu un veidot starpdisciplināras komandas, kas spēs tās realizēt. Šī pasākuma mērķauditorija ir IT, dizaina, uzņēmējdarbības un komunikācijas jomas studenti, Start-up vides dalībnieki, kultūras, izklaides un tūrisma jomas eksperti, uzņēmēji un investori.

Šajā hakatonā varēs:
Prezentēt savu ideju;
Ap ideju izveidot komandu un vai pievienoties citai idejai/komandai;
Saņemt padomus no nozares ekspertiem;
Izvērtēt idejas biznesa potenciālu un prezentēt to žūrijai;
Iegūt vērtīgas balvas;
Iepazīties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, lai padarītu šo pasauli labāku;
Izaicināt sevi.

Kas jāņem līdz?
Daudz enerģijas, kā arī datora un telefona lādētājs. Ja neesi no Liepājas, tad arī guļammaiss, lai kādā brīdi varētu atpūsties un uzlādēt savas baterijas.

 

Rīgā: Latvijas mākslas akadēmijas simtgades izstāde

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 2019.gada 20.septembra līdz 17.novembrim izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmija simtgades izstāde Academia.

Nulla dies sine linea – Ne dienas bez līnijas! Ar šo Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) devīzi 2019.gada laikā tiek realizēti dažādi Mākslas akadēmijas simtgades atzīmēšanas pasākumi. Kā viens no tiem ir unikāla formāta ekspozīcija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls.

Lai akcentētu radošās telpas un mākslas objektu radīšanas vietas mijiedarbi, tiks izveidota īpaša arhitektūra. Ažūrā struktūra un dārza atmosfēra zāles otrajā stāvā veicinās sarunas un diskusijas. Izstādes norises laikā šeit tiks noturētas lekcijas akadēmijas studentiem, bet dienas otrajā pusē norisināsies sarunu darbnīcas un diskusiju vakari apmeklētājiem, vēsta organizētāji.

Izstādes novitāte esot tās atvērtajā formātā, kurā nepārtraukti noritēs darbība. Katrā no ekspozīcijas sadaļām visu vecumu skatītājiem būs iespēja līdzdarboties mākslas darbu tapšanā, kā arī piedzīvot virtuālās realitātes jaunākos sasniegumus.

SESTDIEN, 21.septembrī

 

Jūrmalā: Gadatirgus Mellužos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 21.septembrī, atjaunotajā Mellužu estrādē Jūrmalā notiks rudens gadatirgus ar tirgošanos, muzikālām un teatrālām izdarībām, «umurkumuru» un radošajām darbnīcām visai ģimenei, informē pilsētas dome.

Mellužu gadatirgus Mellužu prospektā 6 norisināsies no plkst. 11.00 līdz 16.00. Tiek solīts, ka apmeklētāji tirgus placī varēs iegādāties Latvijas dārzos un laukos augušus ābolus, mellenes, brūklenes un cidonijas, kā arī dažādus našķus – saldējumu, pankūkas, cukurvati, piparkūkas un austrumu saldumus. Amatnieki tirgus dienai būs sarūpējuši rotas un dažādas greznumlietas, siltas jakas, cepures un šalles.

Ar muzikāliem un teatrāliem priekšnesumiem tirgus apmeklētājus priecēs pašmāju un viesu mākslinieciskie kolektīvi. Plkst. 11.00 spēlēs pūtēju orķestris Jūrmala, plkst. 12.00 Jūrmalas teātris izspēlēs Ā. Alunāna lugu dziesmuspēli Jā, tie bij’ zelta laiki mums…. Tautas deju kolektīvs Zītariņi, Vizmiņa un Zālīte koncertu sniegs plkst. 14.00, savukārt plkst. 15.00 uz Mellužu estrādes skatuves kāps Nacionālā teātra aktieru grupa Greizais ratiņš, kuras sastāvā Juris Hiršs, Uldis Anže, Normunds Laizāns, Valdis Zilveris.

Gadatirgū darbosies dāvanu «umurkumurs» un būs atvērtas radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem.

 

Valmierā: Tirdziņš par labu, tīru un taisnīgu ēdienu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 21.septembrī Valmiermuižas parkā no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 risināsies Miķeļdienas svinības un tirdziņš Gardu muti, kas pārstāv slow food jeb lēnā ēdiena ideju.

Slow Food pieeja ir balstīta izpratnē par ēdienu, ko nosaka trīs savstarpēji saistīti principi: labs, tīrs un taisnīgs. Tie paredz, ka ēdiens ir gatavots no labām izejvielām, tas ir gards un veselīgs. Audzēšana un gatavošana nekaitē apkārtējai videi un taisnīgums iekļauj pieejamu cenu ēdājiem, kā arī taisnīgu samaksu un labus darba apstākļus audzētājiem.

«Arī darbnīcās izcelsim Slow Food vērtības, kas iestājas par labu, tīru un taisnīgu ēdienu. Gatavojoties ziemai, mācīsimies, kā ēvelēt un skābēt kāpostus. Kopā ar Valmieras muzeja saimniecēm izzināsim dažādus paņēmienus un praktiskus padomus, lai ar kāpostiem našķētos arī aukstajā laikā. Tāpat izzināsim tepat mežos un pļavās atrodamo gardumu cepšanas un kaltēšanas paņēmienus pavisam senatnīgā veidā – māla kleķa krāsnī,» stāsta rīkotāji

Valmiermuižā viesosies arī Zero Waste Latvija pārstāvji, kas pastāstīs, kā var palīdzēt sev un dabai. Tirdziņa laikā no T krekliem tiks darināti iepirkumu maisiņi: «Droši ņemiet līdzi savus, lai tie pārtaptu jaunā formā!» Savukārt, tiem, kuriem mājās nereti aizmirstas trauciņš dzērvenēm vai ķiplokiem, veicinot atbildīgāku iepirkšanos, tirdziņa laikā piedāvāsim izmantot mūsu sagādātās burkas.

Sanākušos priecēs tautas mūzikas grupa Teikas Muzikanti. Šos jauniešus jau gadiem ilgi vieno draudzība un tautas mūzika. Grupai nozīmīgi ir arī latviešu godu un gada ritējumu tradīciju daudzināšana un svinēšana. Ikvienam būs iespēja izzināt tradīcijas, piedalīties dažādās darbnīcās, kā arī doties izjādēs kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi.

 

Ārlavciemā: Ābolu svētki Abavas vīna darītavā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šī gada 21.septembrī Abavas vīna darītavā, Ārlavciemā ikviens interesents aicināts krāšņi nosvinēt ābolu ražas svētkus. Svētki paredzēti visiem, kam svarīga lauku vide – svaigs gaiss, miers un ābolu smarža.

Svētkos būs iespēja darboties ābolu dārzā kopā ar draugiem, radiem, kolēģiem un ģimeni. Tiks vākti īpašie Ārlavciema ābolus, kas auguši atjaunotā ābeļdārzā, informē organizētāji.

Pasākuma ietvaros būs iespējams piedalīties īpašā seminārā par ābeļu audzēšanu un kopšanu, iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs un radošās meistarklasēs, skatīties pazīstamās un iemīļotās latviešu kino filmas, tāpēc īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem, kā arī lielākas un mazākas draugu kompānijas.

Savukārt diena otrajā pusē kopā tiks baudīta Agneses Rakovskas un Henrix Band uzstāšanos.

SVĒTDIEN, 22.septembrī

 

Rīgā: Baltu vienības dienas uguns rituāls

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ar svinīgu pasākumu 22.septembrī Rīgā uz AB dambja tiks atzīmēta Baltu vienības diena.

Baltu vienības diena tiek atzīmēta par godu 1236.gada 22.septembra vēsturiskajiem notikumiem, kad zemaiši un zemgaļi Saules kaujā sakāva Zobenbrāļu ordeni.

Pasākumā koncertēs folkloras kopas Grodi, Vilkači, Skandinieki un folkmetāla grupa Symbolic. Savukārt plkst.20.00 ar īpašu rituālu tiks aizdegts ugunskurs.

 

Jelgavā: Openkart 13.posms / SWS Rullītis 4.posms

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 22.septembrī, Sporta kompleksā Rullītis notiks Openkart čempionāta 13.posms. Tā būs 50.sacīkste, kas, kopš 2010.gadā ruļļu debijas Openkart kalendārā, notiks šajā trasē.

«Trīspadsmitais posms vienmēr ir īpašs, jo iezīmē sezonas noslēguma fāzes sākumu – kā zināms čempionāta kopvērtējumā nolikums paredz skaitīt 13 labākos rezultātus un katru nākamo sacīksti arvien izteiktāk kļūs redzams par kādām pozīcijām reāli cīnīsies tie braucēji, kam nav izdevies piedalīties visos posmos,» komentē organizētāji.

Vairāk informācijas lasiet šeit.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā: Dienestā iesauks jaunākus, attīstīs Klaipēdas ostu, mazumtirdzniecības nodoklis kavēsies

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija iesaukuma vecuma pazemināšana nacionālā militārā dienestā, Klaipēdas ostas attīstības plāna apstiprināšana un mazumtirdzniecības nodokļa ieviešanas atlikšana.

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!