bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 14.08.2018 | Vārda dienas: Zelma, Zemgus, Virma
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: moči, lidojošās zivis un Sansusī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

PIEKTDIEN, 27.aprīlī

Critical Nightride Rīga

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Katra mēneša pēdējā piektdienā visā pasaulē notiek Kritiskās masas braucieni. Līdzsolī ar pasauli iesildīsimies pirms 1.maija brauciena Kritiskā masa Rīgā 2018.

Tikšanās vieta — Dailes teātris
Laipni gaidīti visi, neatkarīgi no tā, kāds kuram ritenis vai fiziskā sagatavotība.
Maršrutu nosaka paši braucēji, balsojot par ieteikumiem.
Par savu drošību atbild katrs pats.
Brauciens notiek tumsā, tāpēc: lampiņas, lampiņas, lampiņas
Ar lampiņām būs gan smukāk, gan drošāk.
Lai kavētāji zinātu, kur meklēt braucējus, ieslēdziet telefonos Critical Maps!
Ja esi iestrēdzis mājās vai jāstrādā naktsmaiņa, seko braucienam šai kartē.

Sansusī vakars Rīgā IV

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pienācis ceturtais Sansusī vakars Rīgā. Šoreiz tas notiks Tallinas ielā 10, angārā, kurš atrodas Free Riga radošajā kvartālā. Šo vietu veidojam par Sansusī filiāli Rīgas koncertiem, izrādēm un citām laikmetīgās mākslas formām. Esam to nosaukuši par Tu jau zini Kur!, stāsta rīkotāji.

Vakara programma ir sekojoša:
19.00 Abu bāru atkorķēšana (un ēdieni no Terapijas)
20.00 Solokoncerts – Jan Jakub Monowid (kontrtenors no Polijas) ar Beata Szebesczyk pie klavierēm
21.30 Objektu teātris. Strange death and perfect bodies (izrāde procesā). Nākotnes arheologi, kas veido attiecības ar mūsdienu objektiem. Mentors – Davide Giovanzana
22.30 Atgriešanās Ata Jākabsona un Annas Ķirses izstādē/performancē Dvēseles tumšā nakts caur Toma Harjo īsfilmu.
23.00 Pianistu Kautiņi Bāros. Ar Agnesi Egliņu un Rihardu Plešanovu.
00.30 Divdesmit Minūšu Diskotēka ar Platonu Buravicki.

Tiekamies Tu jau zini Kur – Tallinas ielas 10 iekšpagalmā.

Biļešu cena: 12 eiro.

RPFF: Rumānijas filmu programma

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektais RPFF – Rīgas Pasaules filmu festivāls Komiskais nodoms jeb Kā es pārstāju krist depresijā dokumentālo filmu dēļ un iemācījos smieties par dzīvi piedāvā īpašu Rumānijas fokusprogrammu kinoteātrī K.Suns!

Godalgotas Rumānijas režisoru filmas un tikšanās ar Rumānijas lielākā dokumentālo filmu festivāla Astra Film rīkotājiem Dumitru Budralu un Čillu Kato.
Programmā absurda māksla pret politisku vienaldzību, ikdienišķi smiekli par neikdienišķu seksualitāti un brīži, kad jāsmejas, lai nebūtu jāraud…

Plašāka programma apskatāma šeit.

Biļetes pieejamas šeit.

 

SESTDIEN, 28.aprīlī

Liepājas Moto sezonas atklāšana

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Visi moto braucēji tiek aicināti piedalīties Liepājas moto sezonas atklāšanā. Pēc brauciena visus dalībniekus Iron Wolf MC kluba mājā gaidīs siltas uzkodas!

Uz tikšanos 28.aprīlī, pulksten 11.00 koncertzāles Lielais dzintars stāvlaukumā, brauciena sākums pulksten 12.00.

Maršruts: Liepāja–Grobiņa–Aizpute–Kuldīga–Liepāja!

Muzejpedagoģiskā programma Māla pikuča piedzīvojumi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rēzeknē Latgales Kultūrvēstures muzejā sestdien, 28.aprīlī, būs programma pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas skolēniem, kā arī apmeklētājiem ar redzes traucējumiem. 

Pasākuma laiks: no pulksten 10.00 līdz 17.00.

Nodarbības ilgums: 40–50 minūtes, izvēloties veidošanu – 1 stunda 20 min.

Nodarbības laikā:
– Virtuālajā keramikas spēlē Māla pārvērtības skolēni vizuāli iepazīst, kā podnieki atrod mālu, kā to pārstrādā, kā veido keramikas trauku, kāds ir apdedzināšanas process.
– Latvijā un pasaulē lielākās Latgales keramikas ekspozīcijas Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums apskate un uzdevumu pildīšana.
– Suvenīra veidošana no māla. Izveidotos darbus autori paņem sev līdzi, līdz ar to katram ir savs pašdarinātais suvenīrs.

Programmas maksa: katram skolēnam 0,80 €
Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 64622464

 

SVĒTDIEN, 29.aprīlī

Lido zivis Kuldīgā 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kā jau katru gadu, aprīļa beigās visi ceļi ved uz Kuldīgu. Arī šogad jau četrpadsmito reizi ar aizraujošu palu šovu Lido zivis Kuldīgā tiks atklāta vasaras tūrisma sezona. Daudzveidīgajā pasākuma programmā kaut ko sev interesējošu atradīs ikviens. Paralēli pasākumam ikviens tā dalībnieks varēs baudīt unikālus dabas skatus, vērojot vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumus pie Eiropas platākā ūdenskrituma – Ventas rumbas.

Jau no pulksten 11.00 Liepājas, Pils un Kalna ielā, kā arī Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles sētā darbosies pavasara tirdziņš, kurā būs iegādājamas gan ēdamas, gan dzīvē un saimniecībā noderīgas preces. Savukārt pie Skolas ielas 1.nama pirmoreiz notiks Skolas ielas pagalma svētki, ko rīkos LIAA Kuldīgas biznesa inkubators.

Zivju lidošanas svētkus Pilsētas dārzā pulksten 11.00 ievadīs franču grupa Planète Vapeur ar performanci Ūdenszāļu pinekļos. Šie mākslinieki Latvijā uzstāsies pirmoreiz, un viņu performanci varēs noskatīties 11.00, 12.30 un 14.30. Uz svētku skatuves kāps no tuvienes un tālienes braukuši dziedātāji un dejotāji. Aicinām nepalaist garām Latvijā labi zināmās kuldīdznieku grupas Rumbas kvartets uzstāšanos pulksten 12.45.

Pilsētas dārzā varēs cienāties ar zivju zupu un iegādāties kādu zivtiņu līdzņemšanai. Vides izziņas piestātnē varēs izpētīt pleznas, knābjus un spalvas, uzzināt, kāpēc zivis Kuldīgā lido, kopā ar Latvijas Dabas muzeju spoguļoties zvīņu spoguļos, kā arī iepazīt pasaules neparastās ūdensradības.

Svētku laikā paredzētas daudzas izdarības, ar kurām plašāk var iepazīties šeit.

PIRMDIEN, 30.aprīlī

Džezs pavasara krāsās

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mākslas dienu ietvaros un atzīmējot Starptautisko džeza dienu Latvijā, Vienības nama koncertzāle aicina uz koncertu Džezs pavasara krāsās. Koncertā izskanēs džeza standarti, balādes un latviešu tautas dziesmu apdares džeza stilā.

Kopā ar Daugavpils profesionālo pūšamo instrumentu orķestri Daugava (diriģents Arnolds Grīnberts), un Latviešu kultūras centra Džeza ansambli (vadītāja Irina Grīnberte) koncertu ar savu neatkārtojamo balsi rotās vairāku starptautisku konkursu laureāte, vokālās grupas FRAMEST un muzikālās apvienības Vintāža soliste – Rūta Dūduma.

Koncerta norises laiks: 18.00–20.00
Ieeja koncertā bez maksas.
Informācija: Latviešu kultūras centrā vai pa tālruni 65426691

OTRDIEN, 1.maijā

Vasaras sezonas atklāšana Turaidā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Turaidas pils muzejs aicina uz vasaras atklāšanu vienā no Latvijas skaistākajām vietām – Turaidā. Pirmo reizi būs atvērti pils ziemeļaustrumu stūra pagrabi!

Vēl programmā paredzēts:

– Īpaša orientēšanās spēle ģimenēm Turaidas pilī;
– Elmāra Gaigalnieka darbnīca un portretu gleznošana ar pasteli

Pasākuma norises laiks: 11.00–17.00


Pievienot komentāru

Koalīcija atbalsta EM sagatavotā OIK ziņojuma virzību valdībā ar apspriestajiem precizējumie

Koalīcija atbalsta Ekonomikas ministrijas sagatavotās obligātās iepirkuma komponentes ziņojuma virzību valdībā ar iepriekš apspriestajiem precizējumiem.

Latvija atbalsta atteikšanos no pulksteņa rādītāju grozīšanas divreiz gadā

Ministru kabinets otrdien, 14.augustā, atbalstīja Ekonomikas ministrijas sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā, saglabājot vasaras laiku, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Vēl mēnesi vēlētāji ārvalstīs var pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās

Vēl mēnesi – līdz 14.septembrim – vēlētāji ārvalstīs var izmantot iespēju pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās, kas notiks šā gada 6.oktobrī, norāda Centrālās vēlēšanu komisijā.

Cik sekmīgi ir Saeimas deputātiem piederošie uzņēmumi? Pelnošāko uzņēmumu galvgalī – ZZS deputāti

Politiķu, kuriem pieder daļas uzņēmumos un kuri ir arī kapitālsabiedrību patiesā labuma guvēji, patlaban ir mazākumā. Lursoft apkopotā informācija liecina, ka kapitāldaļas uzņēmumos patlaban pieder 35 Saeimas deputātiem un Ministru kabineta ministriem. Kopumā politiķi ir 48 uzņēmumu dalībnieki, no tiem visaktīvāk uzņēmējdarbībā iesaistījies Zaļo un Zemnieku savienība frakcijas deputāts Valdis Kalnozols, esot dalībnieks sešos uzņēmumos. ZZS Saeimas frakcijas deputātiem pieder 20 uzņēmumi, savukārt 12 – Saskaņas frakcijas deputātiem

Terorakta izmeklēšana: Aiztur vīrieti, kurš ietriecies cilvēkos pie Londonas parlamenta

Pamatojoties uz aizdomām par teroraktu, Londonā arestēts vīrietis, kurš ietriecies barjerās netālu no parlamenta ēkas, ievainojos vairākus cilvēkus.

Latvijas tūristu mītnēs par 11,3% pieaudzis apkalpoto viesu skaits

Šī gada 2.ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 772,3 tūkstoti viesu, kas ir par 11,3% vairāk nekā 2017.gada 2.ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Turcijas liras kursa kritums turpina satricināt pasaules biržas

Turcijas liras kurss pirmdien saruka līdz kārtējam rekordzemajam līmenim, turpinot satricināt pasaules biržas, jo investori bažījas, ka krīze Turcijā varētu negatīvi ietekmēt pasaules ekonomiku.

Atsakās no plāniem dot ārsta palīgiem tiesības izrakstīt nosūtījumus

Veselības ministrija atteikusies no vairāku mediķu organizāciju atbalstītā ierosinājuma dot ārsta palīgiem, kuri strādā pašvaldību feldšerpunktos, tiesības izrakstīt nosūtījumus uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

Trasta komercbankas administrators jūlijā atguvis 320 500 eiro

Likvidējamās Trasta komercbankas administrators šogad jūlijā atguvis 320 501 eiro, kas ir vairākkārt vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad tika atgūti 5054 eiro.

Rīgas svētku laikā būtiski ierobežos satiksmi

Rīgas svētku laikā tiks būtiski ierobežota satiksme pilsētas centra ielās. Jau no 16. augusta plkst. 5.00 līdz 20. augusta plkst. 15.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11.novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai.

Partijas sola samazināt tiesvedību ilgumu

Saeimas vēlēšanās startējošās partijas tieslietu sistēmas uzlabošanai sola būtiski samazināt tiesvedību ilgumu, atsevišķās krimināllietās atcelt iespēju pārsūdzēt tiesas spriedumu, kā arī veikt vispārēju tieslietu jomas modernizāciju, liecina aģentūras LETA apkopojums par partiju 4 000 zīmju programmām.

Pārbaudīs NBS gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildei

No 20.augusta līdz 2.septembrim visā Latvijā notiks līdz šim lielākās militārās mācības Namejs 2018, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Festivāla laikā sabrūkot koka promenādei, Spānijā ievainoti 313 cilvēki

Pilsētas sporta un mūzikas festivāla laikā sabrūkot koka promenādei, Bigo, Spānijas ziemeļrietumos, naktī uz pirmdienu ievainoti 313 cilvēki, paziņojušas amatpersonas.

Maksātnespējīgā Tosmares kuģubūvētava plāno atlaist darbiniekus

Par maksētnēspējīgu atzītā kuģubūves kompānija AS Tosmares kuģubūvētava plāno atlaist darbiniekus, vēsta Latvijas Televīzija.

Ko sola Saeimas vēlēšanās startējošās partijas valsts aizsardzības stiprināšanai?

Saeimas vēlēšanās startējošās partijas valsts aizsardzības stiprināšanai sola armijā izveidot arodbiedrības, samazināt vai palielināt militāros izdevumus, kā arī palielināt zemessargu skaitu, liecina aģentūras LETA apkopojums par partiju 4 000 zīmju programmām.

Aicina partijas pierādīt gatavību palielināt veselības finansējumu līdz 4% no IKP

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība aicina partijas pierādīt savu gatavību palielināt veselības nozares finansējumu tā, lai tas 2020.gadā sasniegtu vismaz 4% no iekšzemes kopprodukta, stāsta arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.

Apskats: «Karstais kartupelis» – partiju finansēšanas jautājums

Jautājums par politisko partiju pilnīgu finansēšanu no valsts budžeta ir kā karsts kartupelis, kuru politiķi jau gadiem ilgi mētā no rokas rokā. Šobrīd attiecībā uz valsts finansējumu Latvijas politiskās partijas ir pabērnu lomā ne vien Baltijā, bet arī visā Eiropā. Ja Igaunijas partijas 2015.gadā savā starpā sadalīja 5 400 000 eiro, Lietuvas politiskie spēki – 5 800 000 eiro, tad Latvijas partijām no valsts budžeta pienācās vien 612 398 eiro. Šāda situācija rada labvēlīgu augsni dažādām shēmām, un savulaik politiķu pirkšana notika pat īpaši neslēpjoties. Taču tā kā neapgāžamu pierādījumu trūkst, visi iesaistītie pagaidām tikuši cauri sveikā, raksta laikraksts Ventspilnieks.lv.

Francijas policija aizliegusi Latvijas aktīvistiem Monblāna virsotnē mēģināt uznest karoga mastu

Francijas policija ir apturējusi kalnos kāpējus no Latvijas, kuri vēlējās uznest Monblāna virsotnē mastu ar Latvijas karogu, ziņo laikraksts The Times.

BTA: Visbiežāk jeb 70% no apdrošinātajiem atpūtas kuģošanas līdzekļiem ir motorlaiva

Iegādājoties atpūtas kuģošanas līdzekļa apdrošināšanas polisi, cilvēki visbiežāk izvēlas apdrošināt motorlaivas. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company, motorlaivu apdrošināšana veido 70% no kopējā izdotā polišu skaita. Pārējos 30% ietilpst tādi peldlīdzekļi kā kuteri, airu laivas, buru jahtas un motorjahtas.

Ašeradens: EM piedāvātais plāns par atteikšanos no OIK nav labākais risinājums

Ekonomikas ministrijas piedāvājums triju gadu laikā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājuma nav labākais risinājums, Ministru kabineta komitejas sēdē uzsver ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Būvniecības apjoms 2.ceturksnī pieaug par 31,6%

Būvniecības produkcijas apjoms gada griezumā, salīdzinot 2018.gada 2.ceturksni ar 2017.gada 2.ceturksni, pieaudzis par 31,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

VUGD priekšniekam samazina algu par dienesta pārkāpumu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšniekam Oskaram Āboliņam piemērots disciplinārsods – mēneša amatalgas samazināšana par medību kluba Plauži atrašanos Ogres novada Ķeipenes ugunsdzēsības depo, noskaidrots Iekšlietu ministrijā.

SEB bankas aptauja: 40% jauniešu vēlas nodarboties ar privāto biznesu

Jaunieši Latvijā daudz vairāk nekā viņu vienaudži Lietuvā un Igaunijā plāno saistīt savu dzīvi ar uzņēmējdarbību. Plāni nākotnē uzsākt savu biznesu ir 36% Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem, savukārt 4% no viņiem jau šobrīd nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Lietuvā uzņēmējdarbībai plāno pievērsties 30%, bet Igaunija – vien 24% jauniešu.

Latvijas Banka iegādājusies vērtspapīrus par 7,187 miljardiem eiro

Eiropas Centrālās bankas īstenotās valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programmas ietvaros Latvijas Banka jūlija beigās bija iegādājusies Latvijas valsts un eiro zonas starptautisko organizāciju vērtspapīrus kopumā 7,187 miljardu eiro apmērā.

VVC: Valsts pārvaldē redzama vēlme valodas jautājumā izpatikt uzņēmējiem

Valsts pārvaldē brīžiem ir redzama vēlme valodas jautājumā izpatikt uzņēmējiem, ārvalstniekiem un investoriem, dodot papildus brīvības, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš.