bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 15.12.2018 | Vārda dienas: Jana, Johanna, Hanna
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: moči, lidojošās zivis un Sansusī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

PIEKTDIEN, 27.aprīlī

Critical Nightride Rīga

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Katra mēneša pēdējā piektdienā visā pasaulē notiek Kritiskās masas braucieni. Līdzsolī ar pasauli iesildīsimies pirms 1.maija brauciena Kritiskā masa Rīgā 2018.

Tikšanās vieta — Dailes teātris
Laipni gaidīti visi, neatkarīgi no tā, kāds kuram ritenis vai fiziskā sagatavotība.
Maršrutu nosaka paši braucēji, balsojot par ieteikumiem.
Par savu drošību atbild katrs pats.
Brauciens notiek tumsā, tāpēc: lampiņas, lampiņas, lampiņas
Ar lampiņām būs gan smukāk, gan drošāk.
Lai kavētāji zinātu, kur meklēt braucējus, ieslēdziet telefonos Critical Maps!
Ja esi iestrēdzis mājās vai jāstrādā naktsmaiņa, seko braucienam šai kartē.

Sansusī vakars Rīgā IV

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pienācis ceturtais Sansusī vakars Rīgā. Šoreiz tas notiks Tallinas ielā 10, angārā, kurš atrodas Free Riga radošajā kvartālā. Šo vietu veidojam par Sansusī filiāli Rīgas koncertiem, izrādēm un citām laikmetīgās mākslas formām. Esam to nosaukuši par Tu jau zini Kur!, stāsta rīkotāji.

Vakara programma ir sekojoša:
19.00 Abu bāru atkorķēšana (un ēdieni no Terapijas)
20.00 Solokoncerts – Jan Jakub Monowid (kontrtenors no Polijas) ar Beata Szebesczyk pie klavierēm
21.30 Objektu teātris. Strange death and perfect bodies (izrāde procesā). Nākotnes arheologi, kas veido attiecības ar mūsdienu objektiem. Mentors – Davide Giovanzana
22.30 Atgriešanās Ata Jākabsona un Annas Ķirses izstādē/performancē Dvēseles tumšā nakts caur Toma Harjo īsfilmu.
23.00 Pianistu Kautiņi Bāros. Ar Agnesi Egliņu un Rihardu Plešanovu.
00.30 Divdesmit Minūšu Diskotēka ar Platonu Buravicki.

Tiekamies Tu jau zini Kur – Tallinas ielas 10 iekšpagalmā.

Biļešu cena: 12 eiro.

RPFF: Rumānijas filmu programma

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektais RPFF – Rīgas Pasaules filmu festivāls Komiskais nodoms jeb Kā es pārstāju krist depresijā dokumentālo filmu dēļ un iemācījos smieties par dzīvi piedāvā īpašu Rumānijas fokusprogrammu kinoteātrī K.Suns!

Godalgotas Rumānijas režisoru filmas un tikšanās ar Rumānijas lielākā dokumentālo filmu festivāla Astra Film rīkotājiem Dumitru Budralu un Čillu Kato.
Programmā absurda māksla pret politisku vienaldzību, ikdienišķi smiekli par neikdienišķu seksualitāti un brīži, kad jāsmejas, lai nebūtu jāraud…

Plašāka programma apskatāma šeit.

Biļetes pieejamas šeit.

 

SESTDIEN, 28.aprīlī

Liepājas Moto sezonas atklāšana

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Visi moto braucēji tiek aicināti piedalīties Liepājas moto sezonas atklāšanā. Pēc brauciena visus dalībniekus Iron Wolf MC kluba mājā gaidīs siltas uzkodas!

Uz tikšanos 28.aprīlī, pulksten 11.00 koncertzāles Lielais dzintars stāvlaukumā, brauciena sākums pulksten 12.00.

Maršruts: Liepāja–Grobiņa–Aizpute–Kuldīga–Liepāja!

Muzejpedagoģiskā programma Māla pikuča piedzīvojumi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rēzeknē Latgales Kultūrvēstures muzejā sestdien, 28.aprīlī, būs programma pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas skolēniem, kā arī apmeklētājiem ar redzes traucējumiem. 

Pasākuma laiks: no pulksten 10.00 līdz 17.00.

Nodarbības ilgums: 40–50 minūtes, izvēloties veidošanu – 1 stunda 20 min.

Nodarbības laikā:
– Virtuālajā keramikas spēlē Māla pārvērtības skolēni vizuāli iepazīst, kā podnieki atrod mālu, kā to pārstrādā, kā veido keramikas trauku, kāds ir apdedzināšanas process.
– Latvijā un pasaulē lielākās Latgales keramikas ekspozīcijas Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums apskate un uzdevumu pildīšana.
– Suvenīra veidošana no māla. Izveidotos darbus autori paņem sev līdzi, līdz ar to katram ir savs pašdarinātais suvenīrs.

Programmas maksa: katram skolēnam 0,80 €
Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 64622464

 

SVĒTDIEN, 29.aprīlī

Lido zivis Kuldīgā 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kā jau katru gadu, aprīļa beigās visi ceļi ved uz Kuldīgu. Arī šogad jau četrpadsmito reizi ar aizraujošu palu šovu Lido zivis Kuldīgā tiks atklāta vasaras tūrisma sezona. Daudzveidīgajā pasākuma programmā kaut ko sev interesējošu atradīs ikviens. Paralēli pasākumam ikviens tā dalībnieks varēs baudīt unikālus dabas skatus, vērojot vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumus pie Eiropas platākā ūdenskrituma – Ventas rumbas.

Jau no pulksten 11.00 Liepājas, Pils un Kalna ielā, kā arī Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles sētā darbosies pavasara tirdziņš, kurā būs iegādājamas gan ēdamas, gan dzīvē un saimniecībā noderīgas preces. Savukārt pie Skolas ielas 1.nama pirmoreiz notiks Skolas ielas pagalma svētki, ko rīkos LIAA Kuldīgas biznesa inkubators.

Zivju lidošanas svētkus Pilsētas dārzā pulksten 11.00 ievadīs franču grupa Planète Vapeur ar performanci Ūdenszāļu pinekļos. Šie mākslinieki Latvijā uzstāsies pirmoreiz, un viņu performanci varēs noskatīties 11.00, 12.30 un 14.30. Uz svētku skatuves kāps no tuvienes un tālienes braukuši dziedātāji un dejotāji. Aicinām nepalaist garām Latvijā labi zināmās kuldīdznieku grupas Rumbas kvartets uzstāšanos pulksten 12.45.

Pilsētas dārzā varēs cienāties ar zivju zupu un iegādāties kādu zivtiņu līdzņemšanai. Vides izziņas piestātnē varēs izpētīt pleznas, knābjus un spalvas, uzzināt, kāpēc zivis Kuldīgā lido, kopā ar Latvijas Dabas muzeju spoguļoties zvīņu spoguļos, kā arī iepazīt pasaules neparastās ūdensradības.

Svētku laikā paredzētas daudzas izdarības, ar kurām plašāk var iepazīties šeit.

PIRMDIEN, 30.aprīlī

Džezs pavasara krāsās

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mākslas dienu ietvaros un atzīmējot Starptautisko džeza dienu Latvijā, Vienības nama koncertzāle aicina uz koncertu Džezs pavasara krāsās. Koncertā izskanēs džeza standarti, balādes un latviešu tautas dziesmu apdares džeza stilā.

Kopā ar Daugavpils profesionālo pūšamo instrumentu orķestri Daugava (diriģents Arnolds Grīnberts), un Latviešu kultūras centra Džeza ansambli (vadītāja Irina Grīnberte) koncertu ar savu neatkārtojamo balsi rotās vairāku starptautisku konkursu laureāte, vokālās grupas FRAMEST un muzikālās apvienības Vintāža soliste – Rūta Dūduma.

Koncerta norises laiks: 18.00–20.00
Ieeja koncertā bez maksas.
Informācija: Latviešu kultūras centrā vai pa tālruni 65426691

OTRDIEN, 1.maijā

Vasaras sezonas atklāšana Turaidā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Turaidas pils muzejs aicina uz vasaras atklāšanu vienā no Latvijas skaistākajām vietām – Turaidā. Pirmo reizi būs atvērti pils ziemeļaustrumu stūra pagrabi!

Vēl programmā paredzēts:

– Īpaša orientēšanās spēle ģimenēm Turaidas pilī;
– Elmāra Gaigalnieka darbnīca un portretu gleznošana ar pasteli

Pasākuma norises laiks: 11.00–17.00


Pievienot komentāru

Rimšēviča lietā viens no iesaistītajiem sācis liecināt

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kukuļošanas krimināllietā viens no apsūdzētajiem pēc apsūdzības izsniegšanas ir mainījis taktiku un sācis liecināt, informē Ģenerālprokuratūra. Lietā apsūdzēts Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, taču prokuratūra neatklāj, kurš apsūdzētais liecina.

Vāc parakstus Ušakova atbrīvošanai no amata; mērs sasauc ārkārtas sēdi

Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcija piektdien, 14.decembrī, vērsusies pie opozīcijas kolēģiem ar aicinājumu parakstīt pieprasījumu sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par priekšsēdētāja Nila Ušakova atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Nākamgad mainīsies minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālās vietējās nozīmes maršrutu autobusos

Saskaņā ar šī gada 1.jūnijā Sabiedriskā transporta padomes pieņemto lēmumu no nākamā gada 1.janvāra tiek mainīta minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālajos vietējās nozīmes autobusos Pierīgas un Rīgas teritorijā, kā arī republikas nozīmes pilsētās un reģionālās attīstības centros.

KNAB lūgs apcietināt arī bijušo Rīgas satiksmes vadītāju Bemhenu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki piektdien, 14.decembrī, aizturējuši arī nu jau bijušo pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu. KNAB sankciju par apcietinājuma piemērošanu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa skatīs piektdienas, 14.decembra, pēcpusdienā.

ES britiem piedāvā precizēt, bet ne pārskatīt Brexit vienošanos

Eiropas Savienības galotņu sanāksmē dalībvalstis nav piedāvājušas Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai nekādas būtiskas atkāpes no britu izstāšanās nolīguma projekta, kura ratifikācijai, iespējams, trūkst izšķirošā atbalsta britu parlamentā.

Eksperti: Fiskālā konsolidācija nākamgad ir neizbēgama

Jaunajai valdībai tās tuvākajos darbības mēnešos un arī veidojot 2019.gada valsts budžetu būs jāveic fiskālā konsolidācija jeb valsts budžeta ieņēmumu un izdevumu līdzsvarošana. Šādu viedokli Fiskālās disciplīnas padome nosūtījusi Saeimai un Ministru kabinetam saistībā ar Saeimas pieņemtajiem grozījumiem Veselības aprūpes finansēšanas likumā.

JV vēlas vienlīdzīgi sadalīt atbildības jomas valdībā

Jaunā Vienotība piedāvā potenciālajiem partneriem sadalīt atbildības jomas valdībā pēc paritātes principa, proti, katrs pārraudzītu vienādu jomu skaitu, neskatoties uz partijas pārstāvniecības apmēru Saeimā.

Ventspils opozīcija: Latvijas Satversme stāv pāri jebkādiem domes uzskatiem par to, kā jāpārvalda pilsēta

«Lai mēs pilnvērtīgi varētu strādāt, ir jāsaņem informācija un jābūt informētiem. Ja domes darbs tiktu organizēts domes sēdēs un komitejās, tad mums šāda iespēja būtu. Taču, tā kā domes darbs tiek «padzīts apakšā» zem citām institūcijām, šajā gadījumā komisijām, un mums [vairākumam opozīcijas deputātu] tur liegts piedalīties un saņemt dokumentus, tas nozīmē, ka tiek ierobežotas ne tikai mūsu kā deputātu tiesības, bet arī mūsu vēlētāju tiesības. Un tas, manuprāt, ir pats svarīgākais, kas ir pārkāpts,» tā decembra sākumā Administratīvajā tiesā Liepājā Ventspils pilsētas domes pretošanos ieviest proporcionalitātes principu komisijās un citās pakārtotās struktūrās raksturo Ventspils domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

Madara Cosmetics stratēģiskais investors iegādājas papildus 17% uzņēmuma akciju

Somijas uzņēmums Oy Transmeri Group Ab par 5,3 miljoniem eiro iegādājies 17% Latvijas kosmētikas ražotāja Madara Cosmetics akciju no Aigara Kesenfelda ģimenes uzņēmuma, nostiprinot pozīcijas kā lielākais ārzemju akcionārs uzņēmumā ar 23% akciju.

Igaunijā ceļ minimālo algu

Igaunijā nolemts minimālo mēnešalgu paaugstināt no 500 uz 540 eiro. Minimālais mēnešalgas jaunais apmērs stāsies spēkā no 2019.gada 1.janvāra, un tas nozīmē arī minimālās stundas likmes celšanu no 2,97 līdz 3,21 eiro pirms nodokļu nomaksas.

ASV prezidents distancējas no personiskā advokāta noziegumiem

Reaģējot uz amerikāņu advokāta Maikla Koena notiesāšanu par priekšvēlēšanu kampaņas noteikumu pārkāpšanu, viņa bijušais klients, šobrīd Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps ir noliedzis, ka būtu saistīts ar advokāta pārkāpumiem.

Šogad ar eParakstu parakstīti vairāk nekā 5,7 miljoni dokumentu

Šogad eParaksts dokumentu parakstīšanai Latvijā lietots vairāk nekā pusmiljonu reižu mēnesī un gada vienpadsmit mēnešos ar eParakstu parakstīti jau 5.7 miljoni dokumentu. eParakstu viedtālrunī sākuši lietot jau vairāk nekā 25 000 cilvēku.

Bīstamajās vietās uzstādītie fotoradari teju par pusi samazinājuši autoavāriju skaitu

Iepriekš bīstamajās vietās, kur uzstādīti stacionārie fotoradari, negadījumu kopskaits ir samazinājies par 47%, bet par 45% – smago ceļu satiksmes negadījumu skaits, liecina statistika.

Strasbūras terorists atrasts un nonāvēts apšaudē ar policiju

Francijas policija ir atradusi un apšaudē neitralizējusi vīrieti, kurš turēts aizdomās par terorakta sarīkošanu Ziemassvētku tirdziņā Strasbūras pilsētā, kur nogalināti divi un ievainoti 12 cilvēki.

JV sāk konsultācijas ar partijām par valdības veidošanu Kariņa vadībā

Jaunā Vienotība, veidojot valdību uzstās uz finanšu ministra amatu, jo tā ir gandrīz svēta lieta, ka Finanšu ministrijas vadība jāuzņemas premjera pārstāvētajai partijai, norāda JV pārstāvis, Saeimas deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

Problēma ar darbaspēku Baltijas valstīs varētu būt sasniegusi augstāko punktu

Problēma ar darbaspēka pieejamību Baltijā pašlaik varētu būt sasniegusi augstāko punktu, taču jau pēc gada situācija varētu mainīties darba devēju labā, prognozē Lietuvas personālatlases kompānijas Alisa Management Laboratory valdes priekšsēdētāja Alisa Miniotaite.

Autovadītāju ievērībai: Autoceļi apledo valsts centrālajā daļā un Zemgalē

Valsts centrālajā daļā un Zemgalē piektdien, 14.decembrī, vietām veidojas apledojums, apgrūtinot braukšanas apstākļus. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

KNAB izmeklē kukuļošanu trīs Rīgas satiksmes iepirkumos

Kriminālprocess, ko uzsācis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, ir saistīts ar trim pašvaldības uzņēmuma SIA Rīgas satiksme veiktajiem iepirkumiem. Tajā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Atkāpusies Rīgas satiksmes valde; pagaidu valdi vadīs Anrijs Matīss

Visi pieci pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes locekļi Leons Bemhens, Emīls Jakrins, Larisa Loskutova, Andrejs Požarnovs un Inese Švekle galvaspilsētas mēram Nilam Ušakovam iesnieguši atlūgumus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Nākamā nedēļa sāksies ar snigšanu

Nedēļas nogale gaidāma bez būtiskām laika apstākļu izmaiņām, bet nākamā nedēļa sāksies ar snigšanu, un gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies.

Rīgas satiksmes iepirkumu lietā apcietina piecas no sešām aizturētajām personām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētajā lietā par pašvaldības SIA Rīgas satiksme iepirkumiem tiesa drošības līdzekli apcietinājumu piemērojusi piecām no sešām aizturētajām personām, apliecinājis KNAB.

ANO klimata konferencē Guterešs aicina valstis uzupurēties

Polijā notiekošajā ANO klimata pārmaiņu konferencē organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs aicinājis pasaules valstis iet uz kompromisiem sīvajās savstarpējās sarunās par rīcību, kādu valstīm jāapņemas īstenot, lai cilvēce nepieļautu katastrofālas klimata pārmaiņas jau tuvā nākotnē.

Latvijā vāc parakstus par PVN samazināšanu medikamentiem

Sabiedrības iniciatīvu platformā ManaBalss.lv ir sākta parakstu vākšana ierosinājumam samazināt pievienotās vērtības nodokli medikamentiem 5% apmērā. Minēto priekšlikumu paredzēts iesniegt Saeimā.

Saeima aicina Krieviju pārtraukt provokatīvās darbības pret Ukrainu

Saeima ceturtdien, 13.decembrī, pieņēmusi paziņojumu par atbalsta paušanu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai saistībā ar Krievijas Federācijas agresiju Azovas jūrā un Kerčas šaurumā.

Apcietināts KNAB aizturētais GKR biedrs, Saskaņas sponsors Krjačeks

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 13.decembrī, piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu arī uzņēmējam Aleksandram Krjačekam, kuru šonedēļ aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lietā par pašvaldības SIA Rīgas satiksme iepirkumiem, apstiprināja advokāts Valdis Ulmanis.