bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 21.11.2019 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Čempionāts šahā, Aspazija un kaķi un sveiciens soļankai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai gan ikgadējā pulksteņa griešana šo nedēļas nogali noīsina par vienu stundu, tam nekādi nav «jānoīsina» kvalitatīvi pavadīts laiks šajās dienās. Piektdienas, 25.oktobra, vakarā, mūziķis Goran Gora kopā ar Latvijas Radio bigbendu priecēs klausītājus Spīķeru koncertzālē ar koncertprogrammu Mosties. Savukārt sestdien Latvijas asākie un loģiskākie prāti aicināti uz Cēsīm, kur sāksies atklātais čemponāts šahā. Taču sestdienas vakarā varēs izdancoties Valdemārpilī no visas sirds kopā ar grupu Lustīgais blumīzers. Svētdienu iespējams pavadīt Camino Latvia rīkotajā pārgājienā no Carnikavas līdz Vecāķiem. Pārgājiena laikā būs iespēja ne tikai izvēdināt galvu no ikdienas, bet arī uzzināt par topošo Santjago ceļu Latvijā.

 

PIEKTDIEN, 25.oktobrī

 

Rīgā: Goran Gora un Latvijas Radio bigbends. Mosties

Spīķeru koncertzālē piektdien, plkst. 19.00 skanēs Goran Goras koncertprogramma Mosties.

Goran Gora mūzika, Knuta Skujenieka vārdi, Latvijas Radio bigbenda aranžējumos.

Lai arī tematika ir dažāda, tomēr dominējošā ir mīlestības tēma. «Tur nav gluži tā, ka – es tevi mīlu, un cik viss ir skaisti. Mīlestība jau nemēdz būt tikai priecīga un jautra, kad mīlētāji iet rokās sadevušies un priecājas par lietu… Šie dzejoļi ir par mīlestības «rupjmaizes garoziņu», sauksim to tā. Līdz ar to tā arī ir iekšējā pamošanās, ko pieprasa attiecības, ko tu veido. Jāatzīstas, ka man kā romantiskajam dziesminiekam vienmēr bijusi interesanta tā otra mīlestība puse, tā «darba» puse, nevis tikai tā gaišā un saulainā. Tā kā, jā, šis ir mīlestības caurstrāvots albums. Arī man pašam personiski no muzikālā viedokļa, jo man nekad nav bijis tāds azarts rakstīt dziesmas,» tā Goran Gora.

Biļetes pieejamas šeit.

 

SESTDIEN, 26.oktobrī

 

Cēsīs: Pilsētas atklātais čempionāts šahā

Šajā nedēļas nogalē, 26. un 27.oktobrī, pēc ilgāka pārtraukuma Cēsīs notiks pilsētas atklātais čempionāts šahā. Čempionāts notiks Cēsu pilsētas Pastariņa pamatskolas telpās (Raunas ielā 7) un tajā var piedalīties ikviens šaha spēles cienītājs – gan cēsnieks, gan tie, kas Cēsīs būs pirmoreiz. Sestdien notiks ātrā šaha čempionāts, bet svētdien ātrspēles čempionāts – spēlētāji var piedalīties gan abās, gan tikai vienā dienā, informē turnīra organizators Andris Tihomirovs.

Turnīram pieteikušies jau 66 dalībnieki no 4 valstīm (Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Vācijas), bet turnīrā var pieteikties arī uz vietas no 11.00 līdz 12.00. Čempionāta dalībnieku vidū ir arī spēcīgākais šahists no Cēsīm – lielmeistars, astoņkārtējais Latvijas čempions Edvīns Ķeņģis. Sestdien ātrā šaha turnīrā tiks izspēlētas 9 kārtas ar laika kontroli katrai partijai: 10 minūtes un 5 sekundes par katru gājienu. Svētdien ātrspēles šaha turnīrā tiks izspēlētas 11 kārtas ar laika kontroli katrai partijai: 4 minūtes un 2 sekundes par katru gājienu.

Garantētais turnīra balvu fonds ir 1 205 eiro, dalības maksa turnīrā ir 10 eiro.

Turnīram var pieteikties, rakstot uz: alberts.cimins@inbox.lv

 

Jūrmalā: Tekstildarbnīca ģimenēm Aspazija un kaķi

Sestdien, 26.oktobrī, plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem ir aicināti uz mākslas darbnīcu Aspazija un kaķi Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, J. Pliekšāna ielā 5/7.

Kaķi allaž ir bijuši Aspazijas draugi. Kopā ar Aspaziju un Raini dzīvoja runči Inga, Didzis un Sētmalītis. Vesela kaķu kompānija mitusi arī dzejnieces mājā Dubultos. Rakstot vēstules Rainim uz tālo Slobodsku, Aspazija ne reizi vien aprakstījusi arī kaķu ikdienas gaitas un piedzīvojumus. Un kur nu vēl runcis, kas bijis mazās Elzas bērnības dienu lielākais draugs un pat dzīvības glābējs!

Organizatori lūdz pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu santa.apala@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29239472.

Ieeja ģimenēm ar bērniem – 3 eiro.

 

Valdemārpilī: Balle ar grupu Lustīgais blumīzers

Sestdienas, 26.oktobra, vakarā ikviens dejot un priecāties gribētājs plkst. 20.00 aicināts uz Lubes kultūras namu, kas atrodas Valdemārpilī, Raiņa ielā 14, uz kārtīgu izdancošanās balli.

Ballē spēlēs grupa Lustīgais blumīzers.

Ieeja – 4 eiro.

 

Daugavpilī: Vietējās iniciatīvas Hello, Solyanka!

Kā veidot veiksmīgas vietējās iniciatīvas? Kur rast idejas? Kas nepieciešams, lai idejas īstenotu?

Nāc uz pasākumu Vietējās iniciatīvas Daugavpilī: mediju projekta Hello, Solyanka! stāsts un uzzini:
– kā atpazīstamais interneta portāls Hello, Solyanka! izauga no mazas iniciatīvas par liela mēroga mediju projektu?
– kādas citas foršas iniciatīvas tiek īstenotas Daugavpilī un kā tās nes labumu vietējai sabiedrībai?
– kā Tu vari īstenot savu iniciatīvu?

Izklausās interesanti?

Pasākuma norises laiks: 17.00–18.30

Dalība pasākumā ir bez maksas. Prezentācija būs angļu valodā, savukārt diskusija notiks latviešu valoda. Nepieciešamības gadījumā tulkojums angļu un krievu valodā tiks nodrošināts.

 

Cēsīs: Dzejas diena 2019. Zvārguļa festivāls. Turpinājums

Sestdien, 26.oktobrī, plkst 18.00 sākas Edvarda Treimaņa-Zvārguļa vārdu nesošie dzejas lasījumi / dzejas diena. Pirmo reizi pasākuma, vairāk kā pusgadsimta garajā vēsturē, norises vieta pārcelta ārpus Leukādijām – uz mākslas telpu Mala, Cēsīs, Lenču ielā 11 – vecā alus brūža telpām.

Dzejnieki: Pēteris Cedriņš, kormak un Teo Ignatius Dundra. Izdevējs un grāmatnieks Valters Dakša.

Ieeja brīva. Varēs dzert par savu naudu.

 

SVĒTDIEN, 27.oktobrī

 

Pārgājiens Carnikava–Vecāķi

Camino Latvia aicina piedalīties pārgājienā gar jūru no Carnikavas līdz Vecāķiem.

Šajā gājienā būs iespēja arī uzzināt par Camino Latvia plāniem saistībā ar Santjago ceļa izveidi Latvijā. Pārgājiens noslēgsies dzelzceļā stacijā Vecāķos.

Tikšanās laiks: plkst. 13.10
Tikšanās vieta: Carnikavas laivu māja, pie dzelzceļa tilta Gaujas krastā.
Pārgājiena sākums: plkst. 13.20
Pārgājiena distance: ~ 15 km

Vilciens no Rīgas atiet plkst. 12.20 un Carnikavā piestāj plkst. 12.59.

Pārgājiena organizatori aicina izvērtēt laikapstākļus un parūpēties par attiecīgu apģērbu. Veikala apmeklējums būs iespējams Carnikavā. Pa ceļam noderēs tēja un pusdienu maizītes.

Maršruta karti skatīt šeit.
Sīkāka informācija par pārgājiena norisi: Edijs 29332564

 

Ventspilī: Rotaļu programma bērniem Brīnumainais rudens zieds

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 27.oktobrī, plkst. 11.00 Ventspils Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā Fantāzija norisināsies rotaļu programma bērniem Brīnumainais rudens zieds.

Rotaļu programmas galvenie varoņi ir mikipeles – Mikijs un Minnija, kuri ir atraduši noslēpumainu ziedu, kas, kā izrādās, ir pilns ar dažādiem uzdevumiem. Pasākumu apmeklētājiem būs iespēja palīdzēt Mikijam un Minnijai atvērt brīnumainā rudens zieda lapiņas un kopīgi atrisināt visus uzdevumus, kas tajās slēpjas.

Pasākumu vadīs radošā apvienība Pārsteigumu karuselis.

Ieeja pasākumos bez maksas.


Pievienot komentāru

  1. Grozītājs teica:

    Pagarina nedēļas nogali. :)

Latvijas tiekšanās uz klimatneitralitāti varētu prasīt miljardiem eiro

Latvija vēl nav aplēsusi virzības uz klimatneitralitāti izmaksas, tomēr tās būs mērāmas miljardos eiro, atzinusi VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Pašvaldību reformas komisijā ievēl Dombravu, Valaini un Ašeradenu

Saeima ceturtdien, 21.novembrī, atbalstījusi Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sastāvu.

Igaunijā žurkas pārtrauc e-pakalpojumu pieejamību

Igaunijā, kas sevi pozicionē kā e-pārvaldības lielvalsts, teritorijā ap Tallinu neplānoti pārtraukta virknes e-pakalpojumu sniegšana. Incidenta iemesls bijis žurkas, kuras sabojājušas datu kabeli pazemē.

Vīķe-Freiberga: Šī Saeima nav vainīga pie iepriekšējā sasaukuma «dzeguzes olām»

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka 13.Saeimas atlaišanai nav pamata.

Grieķija slēgs pārpildītas migrantu nometnes

Grieķijā pārpildītas atvērta tipa nometnes, kur mīt ap 33 000 patvēruma meklētāju, tiks slēgtas un aizstātas ar slēgtiem centriem, tā lēmusi Grieķijas valdība.

Ja Rīgas dome neatrisinās atkritumu apsaimniekošanas jautājumu, VARAM varētu rosināt tās atlaišanu

Ja Rīgas dome līdz 11.decembrim nebūs radusi risinājumu atkritumu apsaimniekošanas jomā, VARAM visticamāk iniciēs tās atlaišanu, teicis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Saeima nosaka stingrākas prasības ĢMO kontrolei

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, kas paredz noteikt stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu uzraudzībai un kontrolei.

Investējot 10 miljonus, Krustpils novadā atver finiera rūpnīcu

Investējot 10 miljonus eiro, Krustpils novadā darbu uzsākusi kokapstrādes rūpnīca AmberBirch, kur no vietējām izejvielām ražos tehnisko finieri.

Saeimas deputāti: bioekonomika ir būtisks Latvijas stratēģiskās attīstības virziens

Bioekonomika ir viens no galvenajiem Latvijas stratēģiskajiem attīstības virzieniem, un Nacionālajā attīstības plānā 2021.–2027.gadam ir jāietver bioekonomikai veltīta sadaļa.

Tiesa norāda uz Ryanair bagāžas maksas pārmērību

Eiropas lielākā lidsabiedrība Ryanair sodīta ar naudassodu, tiesai Spānijā secinot, ka maksas iekasēšana par rokasbagāžu ir pārmērīga. Tiesā vērsusies pasažiere, kurai lidsabiedrība likusi maksāt sodu par somas ņemšanu salonā, nepērkot tai īpašu biļeti.

Cērps: Latvijas Bankas prioritātei jābūt finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanai

Latvijas Bankas būtiskākajai prioritātei ir jābūt atbildībai par finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanu, izteicies potenciālais Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts, bijušais FKTK priekšsēdētājs Uldis Cērps.

Seržants, Šlāpins un vēl 15 pretendenti pieteikušies vakantajiem amatiem NEPLP

Konkursā uz NEPLP locekļa amatu kandidatūras pieteikuši kopskaitā 17 pretendenti, tai skaitā arī bijušais Saeimas deputāts Kārlis Seržants, žurnālists Jānis Eglītis un filozofs un publicists Ilmārs Šlāpins.

Saglabājot aizliegumu rīkot jaunas vēlēšanas, tiesa ļauj valdībai iecelt jaunu LU rektora vietas izpildītāju

Tiesa saglabājusi pirmās instances noteikto liegumu rīkot jaunas LU rektora vēlēšanas, tomēr tā atzinusi, ka valdībai ir tiesības noteikt rektora vietas izpildītāju, līdz ar to tā var nomainīt pašreizējo rektora vietas izpildītāju Indriķi Muižnieku.

PVD bērnudārzu ēdināšanas uzņēmumu pārbaudēs konstatē higiēnas pārkāpumus

Pārtikas un veterinārais dienests no 1.oktobra līdz 8.novembrim pārbaudījis 862 Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumus, konstatējot dažādus vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumus.

EK ir pozitīvs vērtējums par Latvijas 2020.gada budžetu

Nākamā gada budžeta plānā Latvija ievērojusi budžeta disciplīnu, un deficīts ir normas robežās, tomēr nodokļu daļas sarukšana pret ekonomiku kopumā neļauj straujāk kāpināt publiskos izdevumus, tostarp algas, pensijas un pabalstus.

Zviedrijas medijs: ASV izmeklē Swedbank par Krievijas sankciju pārkāpšanu

Laikā, kad ASV un Eiropas Savienības sankcijas liedza sadarboties ar Krievijas ieroču ražotāju Kalashnikov, Swedbank iesaistīta lielas naudas pārskaitīšanā starp ražotāja akcionāriem un uzņēmuma Kalashnikov USA īpašnieku, tā vēsta Zviedrijas televīzija SVT.

Komisijā atbalsta priekšlikumu visos bērnudārzos nodrošināt iespēju mācīties latviešu valodā

Saeimas komisija atbalstījusi grozījumus, kas paredz likumā nostiprināt pašvaldībām pienākumu nodrošināt it visos bērnudārzos iespēju bērniem apgūt pirmsskolas izglītības programmas latviešu valodā.

Latvijā aizliedz retranslēt deviņus Krievijas televīzijas kanālus

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nolēmusi Latvijas teritorijā aizliegt vairākus Krievijas televīzijas kanālus.

Saeimas komisijā nevienojas par darba grupu Uzvaras laukuma attīstības ieceres izstrādei

Saeimas Ārlietu komisijas sēdē nav izdevies panākt vienošanos par nolikumu darba grupai, kurai vajadzētu izstrādā likumprojektu par Uzvaras parkā esošā pieminekļa apkārtnes tālāko attīstību.

Atbalsta iedzīvotāju iniciatīva par paplašinātā depozīta sistēmas ieviešanu

Saeimas komisija lēmusi atbalstīt kolektīvā iesnieguma Par iespēju pret atlīdzību pārstrādei nodot dažādus iepakojuma veidus tālāku virzību un attiecīgu lēmuma projektu iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Igaunija: NATO ir stipra un alternatīvu nav

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu pirms tikšanās Briselē ar kolēģiem no citām NATO dalībvalstīm paziņojis, ka nešaubās par militārās alianses spēku un nesaredz tai līdzvērtīgus aizsardzības sadarbības modeļus.

Teroraktos upuru skaits pasaulē samazinās, bet terorisma skarto valstu skaits pieaug

Bojāgājušo skaits teroristu uzbrukumos 2018.gadā samazinājies par 15,2%, taču teroraktu skarto valstu skaits pieaudzis, paziņojis Ekonomikas un miera institūts.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija skatīs iedzīvotāju iniciatīvu par partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija konceptuāli atbalstījusi lēmumprojektu par vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstītās iniciatīvas par būtiskas partiju finansējuma palielināšanu nodošanu izskatīšanai Saeimas Budžeta un finanšu komisijā.

Aicina priekšvēlēšanu laikā vietvaru amatpersonām liegt publicēt viedokļus pašvaldību avīzes

Priekšvēlēšanu periodā pašvaldību izdevumos nedrīkstētu publicēt vietvaru amatpersonu viedokli, rosina Saeimas deputāts Ēriks Pucens.

Maltā žurnālistes slepkavības lietā apcietina pazīstamu uzņēmēju

Maltas tiesībsargājošām iestādēm cenšoties atklāt žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas slepkavības sarīkotājus, trešdien ir apcietināts Vidusjūras valstī pazīstams uzņēmējs Jorgens Fenečs.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!