Maršruts nedēļas nogalei: Čempionāts šahā, Aspazija un kaķi un sveiciens soļankai

Lai gan ikgadējā pulksteņa griešana šo nedēļas nogali noīsina par vienu stundu, tam nekādi nav «jānoīsina» kvalitatīvi pavadīts laiks šajās dienās. Piektdienas, 25.oktobra, vakarā, mūziķis Goran Gora kopā ar Latvijas Radio bigbendu priecēs klausītājus Spīķeru koncertzālē ar koncertprogrammu Mosties. Savukārt sestdien Latvijas asākie un loģiskākie prāti aicināti uz Cēsīm, kur sāksies atklātais čemponāts šahā. Taču sestdienas vakarā varēs izdancoties Valdemārpilī no visas sirds kopā ar grupu Lustīgais blumīzers. Svētdienu iespējams pavadīt Camino Latvia rīkotajā pārgājienā no Carnikavas līdz Vecāķiem. Pārgājiena laikā būs iespēja ne tikai izvēdināt galvu no ikdienas, bet arī uzzināt par topošo Santjago ceļu Latvijā.

 

PIEKTDIEN, 25.oktobrī

 

Rīgā: Goran Gora un Latvijas Radio bigbends. Mosties

Spīķeru koncertzālē piektdien, plkst. 19.00 skanēs Goran Goras koncertprogramma Mosties.

Goran Gora mūzika, Knuta Skujenieka vārdi, Latvijas Radio bigbenda aranžējumos.

Lai arī tematika ir dažāda, tomēr dominējošā ir mīlestības tēma. «Tur nav gluži tā, ka – es tevi mīlu, un cik viss ir skaisti. Mīlestība jau nemēdz būt tikai priecīga un jautra, kad mīlētāji iet rokās sadevušies un priecājas par lietu… Šie dzejoļi ir par mīlestības «rupjmaizes garoziņu», sauksim to tā. Līdz ar to tā arī ir iekšējā pamošanās, ko pieprasa attiecības, ko tu veido. Jāatzīstas, ka man kā romantiskajam dziesminiekam vienmēr bijusi interesanta tā otra mīlestība puse, tā «darba» puse, nevis tikai tā gaišā un saulainā. Tā kā, jā, šis ir mīlestības caurstrāvots albums. Arī man pašam personiski no muzikālā viedokļa, jo man nekad nav bijis tāds azarts rakstīt dziesmas,» tā Goran Gora.

Biļetes pieejamas šeit.

 

SESTDIEN, 26.oktobrī

 

Cēsīs: Pilsētas atklātais čempionāts šahā

Šajā nedēļas nogalē, 26. un 27.oktobrī, pēc ilgāka pārtraukuma Cēsīs notiks pilsētas atklātais čempionāts šahā. Čempionāts notiks Cēsu pilsētas Pastariņa pamatskolas telpās (Raunas ielā 7) un tajā var piedalīties ikviens šaha spēles cienītājs – gan cēsnieks, gan tie, kas Cēsīs būs pirmoreiz. Sestdien notiks ātrā šaha čempionāts, bet svētdien ātrspēles čempionāts – spēlētāji var piedalīties gan abās, gan tikai vienā dienā, informē turnīra organizators Andris Tihomirovs.

Turnīram pieteikušies jau 66 dalībnieki no 4 valstīm (Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Vācijas), bet turnīrā var pieteikties arī uz vietas no 11.00 līdz 12.00. Čempionāta dalībnieku vidū ir arī spēcīgākais šahists no Cēsīm – lielmeistars, astoņkārtējais Latvijas čempions Edvīns Ķeņģis. Sestdien ātrā šaha turnīrā tiks izspēlētas 9 kārtas ar laika kontroli katrai partijai: 10 minūtes un 5 sekundes par katru gājienu. Svētdien ātrspēles šaha turnīrā tiks izspēlētas 11 kārtas ar laika kontroli katrai partijai: 4 minūtes un 2 sekundes par katru gājienu.

Garantētais turnīra balvu fonds ir 1 205 eiro, dalības maksa turnīrā ir 10 eiro.

Turnīram var pieteikties, rakstot uz: [email protected]

 

Jūrmalā: Tekstildarbnīca ģimenēm Aspazija un kaķi

Sestdien, 26.oktobrī, plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem ir aicināti uz mākslas darbnīcu Aspazija un kaķi Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, J. Pliekšāna ielā 5/7.

Kaķi allaž ir bijuši Aspazijas draugi. Kopā ar Aspaziju un Raini dzīvoja runči Inga, Didzis un Sētmalītis. Vesela kaķu kompānija mitusi arī dzejnieces mājā Dubultos. Rakstot vēstules Rainim uz tālo Slobodsku, Aspazija ne reizi vien aprakstījusi arī kaķu ikdienas gaitas un piedzīvojumus. Un kur nu vēl runcis, kas bijis mazās Elzas bērnības dienu lielākais draugs un pat dzīvības glābējs!

Organizatori lūdz pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 29239472.

Ieeja ģimenēm ar bērniem – 3 eiro.

 

Valdemārpilī: Balle ar grupu Lustīgais blumīzers

Sestdienas, 26.oktobra, vakarā ikviens dejot un priecāties gribētājs plkst. 20.00 aicināts uz Lubes kultūras namu, kas atrodas Valdemārpilī, Raiņa ielā 14, uz kārtīgu izdancošanās balli.

Ballē spēlēs grupa Lustīgais blumīzers.

Ieeja – 4 eiro.

 

Daugavpilī: Vietējās iniciatīvas Hello, Solyanka!

Kā veidot veiksmīgas vietējās iniciatīvas? Kur rast idejas? Kas nepieciešams, lai idejas īstenotu?

Nāc uz pasākumu Vietējās iniciatīvas Daugavpilī: mediju projekta Hello, Solyanka! stāsts un uzzini:
– kā atpazīstamais interneta portāls Hello, Solyanka! izauga no mazas iniciatīvas par liela mēroga mediju projektu?
– kādas citas foršas iniciatīvas tiek īstenotas Daugavpilī un kā tās nes labumu vietējai sabiedrībai?
– kā Tu vari īstenot savu iniciatīvu?

Izklausās interesanti?

Pasākuma norises laiks: 17.00–18.30

Dalība pasākumā ir bez maksas. Prezentācija būs angļu valodā, savukārt diskusija notiks latviešu valoda. Nepieciešamības gadījumā tulkojums angļu un krievu valodā tiks nodrošināts.

 

Cēsīs: Dzejas diena 2019. Zvārguļa festivāls. Turpinājums

Sestdien, 26.oktobrī, plkst 18.00 sākas Edvarda Treimaņa-Zvārguļa vārdu nesošie dzejas lasījumi / dzejas diena. Pirmo reizi pasākuma, vairāk kā pusgadsimta garajā vēsturē, norises vieta pārcelta ārpus Leukādijām – uz mākslas telpu Mala, Cēsīs, Lenču ielā 11 – vecā alus brūža telpām.

Dzejnieki: Pēteris Cedriņš, kormak un Teo Ignatius Dundra. Izdevējs un grāmatnieks Valters Dakša.

Ieeja brīva. Varēs dzert par savu naudu.

 

SVĒTDIEN, 27.oktobrī

 

Pārgājiens Carnikava–Vecāķi

Camino Latvia aicina piedalīties pārgājienā gar jūru no Carnikavas līdz Vecāķiem.

Šajā gājienā būs iespēja arī uzzināt par Camino Latvia plāniem saistībā ar Santjago ceļa izveidi Latvijā. Pārgājiens noslēgsies dzelzceļā stacijā Vecāķos.

Tikšanās laiks: plkst. 13.10
Tikšanās vieta: Carnikavas laivu māja, pie dzelzceļa tilta Gaujas krastā.
Pārgājiena sākums: plkst. 13.20
Pārgājiena distance: ~ 15 km

Vilciens no Rīgas atiet plkst. 12.20 un Carnikavā piestāj plkst. 12.59.

Pārgājiena organizatori aicina izvērtēt laikapstākļus un parūpēties par attiecīgu apģērbu. Veikala apmeklējums būs iespējams Carnikavā. Pa ceļam noderēs tēja un pusdienu maizītes.

Maršruta karti skatīt šeit.
Sīkāka informācija par pārgājiena norisi: Edijs 29332564

 

Ventspilī: Rotaļu programma bērniem Brīnumainais rudens zieds

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 27.oktobrī, plkst. 11.00 Ventspils Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā Fantāzija norisināsies rotaļu programma bērniem Brīnumainais rudens zieds.

Rotaļu programmas galvenie varoņi ir mikipeles – Mikijs un Minnija, kuri ir atraduši noslēpumainu ziedu, kas, kā izrādās, ir pilns ar dažādiem uzdevumiem. Pasākumu apmeklētājiem būs iespēja palīdzēt Mikijam un Minnijai atvērt brīnumainā rudens zieda lapiņas un kopīgi atrisināt visus uzdevumus, kas tajās slēpjas.

Pasākumu vadīs radošā apvienība Pārsteigumu karuselis.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas