bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 29.01.2020 | Vārda dienas: Aivars, Bille, Valērijs
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Muzikāls vakars villas salonā, Adventa pārgājiens un teātra izrāde

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lai gan ārā ir tumšs un drūms, tas nenozīmē, ka Jau piektdienas vakarā Kuldīgā Bangertu villas salonā izskanēs muzikālā programma klavieru, vijoles un arfas melodijās. Sestdien Ogres Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas lasītavā dzejas pēcpusdiena Adventa noskaņās Pretī gaismai. Programmā paredzēta Skaidrītes Loginas autorgrāmatas Pie ezera prezentācija un Ogres literāri radošās apvienības Sirdsdoma autoru dzejas lasījumi. Savukārt svētdien, Otrajā Adventā, būs iespēja nelielā pārgājienā pa Iecavu varēs izstaigāt visas ievērojamākās vietas un iet pa dabas taku gar straujās Iecavas krastu, kur atsedzas dolomītu klintis un atrodas noslēpumainais Dievdārziņš.

 

PIEKTDIEN, 6.decembrī

 

Valmierā: Kuldīgas teātra Aka izrāde Ikviens

Valmierieši un pilsētas viesi teātra izrādi Ikviens varēs baudīt 6.decembrī, plkst. 19.00 Valmierā, Marijas ielā 14, pamatskolas Universum lielajā zālē.

Izrāde Ikviens ir 15.gs. anonīma autora morāles luga, kurā notikumi un parādības atspoguļotas simboliski. Šī luga, kas tapusi Eiropas kristiešu dominances laikā, ir aktuāla arī mūsdienu postmodernajā pasaulē. Lai gan kristietība šobrīd nav Eiropas dominējošā reliģija, jautājumi, kas veido cilvēka apziņu un izpratni, vēl joprojām ir tikpat nozīmīgi: «Vai mūsu dzīve ir atkarīga tikai no mums pašiem?» liek aizdomāties Akas un Purple Line vadītāja Ingūna Millere.

Ieeja par brīvprātīgiem ziedojumiem. Vēlams pieteikties, zvanot pa tālruni 29593662 (Laima).

 

Kuldīgā: Muzikāls vakars Bangertu villas salonā

Piektdien, 6.decembrī, plkst. 17.00 Kuldīgas novada muzejs aicina uz muzikālu vakaru Kā tur īsti bija? Zināmais un nezināmais par Kuldīgas Mūzikas skolas dibināšanu, kas norisināsies Bangertu villas salona mājīgajā gaisotnē.

Tajā izskanēs mūzikas vēstures entuziastes Stellas Pavlovičas veidotā muzikālā programma klavieru, vijoles un arfas melodijās, ko papildinās stāsti par cilvēkiem un notikumiem, kas rosināja Kuldīgas Mūzikas skolas rašanos un tās attīstību.

Pasākums veltīts Friča Spingas 125. jubilejai, lai izceltu viņa ieguldījumu Kuldīgas Mūzikas skolas dibināšanā un Kuldīgas mūzikas dzīves attīstībā. Stāstus par vēsturiskajiem notikumiem papildinās unikāla koncertprogramma, kurā izskanēs Johana Sebastiana Baha, Andreja Jurjāna un F.Spingas komponētā mūzika. Koncertā varēs baudīt arfistes Astrīdas Katkēvičas un vijolnieces Alises Jaunbrūnas māksliniecisko sniegumu. 1930. gadu dziedātāju – Elzas Spingas, Olijas Mencendorfas un Jāņa Gulbja – tēlos iejutīsies Agate Palma, Dace Blathena un Uldis Kleinbergs.

Ieeja muzejā un pasākumā bez maksas.

Uzmanību! Vietu skaits ierobežots. Rezervācija, zvanot pa tālr. 63350179!

 

SESTDIEN, 7.decembrī

 

Ogrē: Dzejas pēcpusdiena Adventa noskaņās Pretī gaismai

Sestdien, 7.decembrī, plkst. 13.00 Ogres Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas lasītavā dzejas pēcpusdiena Adventa noskaņās Pretī gaismai.

Programmā paredzēta Skaidrītes Loginas autorgrāmatas Pie ezera prezentācija un Ogres literāri radošās apvienības Sirdsdoma autoru dzejas lasījumi.

Dzejas pēcpusdiena tiek rīkota Ogres Centrālās bibliotēkas pasākumu cikla Ogrēnieši rada un rāda ietvaros, kas ir veltījums Ogres pilsētas un Ogres Centrālās bibliotēkas 90 gadu jubilejai, kas tika atzīmētas aizvadītajā gadā.

Dalība pasākuma ir bez maksas.

 

Danči Doma laukumā

Sestdienas, 7.decembra, vakarā no plkst. 17.00 līdz 19.00 ikviens ir laipni gaidīts uzdancot/sadancot ar Rīgas Danču kluba dejotājiem Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā.

Dančus spēlēs Ieva Strode un Rolands Zelčs.

 

SVĒTDIEN, 8.decembrī

 

Ventspilī: Deju kolektīvu koncerts Trīs riņķīšus danci grieza

Svētdien, 8.decembrī, plkst. 15.00 teātra namā Jūras vārti deju ansamblis Liedags aicina uz koncertu Trīs riņķīšus danci grieza.

Pasākumā gan vecmeistaru, gan jauno horeogrāfu veidotajiem deju rakstiem ļausies deju ansambļa Liedags dalībnieki no pašiem mazākajiem ķipariem līdz vidējās paaudzes brašajiem dejotājiem, kā arī ar skaistiem deju priekšnesumiem skatītājus priecēs senioru deju kopa Brīzīte.

Kopumā koncertā piedalīsies septiņi kolektīvi, ko pārstāv teju 200 dejotāji dažādos vecumos. Kolektīvu mākslinieciskā vadītāja – Inga Liepiņa. Pats deju ansamblis Liedags sevi raksturo kā jūras dziesmu un vēju nestus smilšu graudus, kas savirpuļo kopā trakulīgā dejā. To arī viņi centīsies ikvienam koncertā parādīt.

Biļešu cena: 2 eiro.

Biļetes pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs, t.sk. teātra nama Jūras vārti un Ventspils Kultūras centra kasēs, kā arī internetā.

 

Iecavas pārgājiens

Nelielā pārgājienā pa Iecavu varēs izstaigāt visas ievērojamākās vietas un iet pa dabas taku gar straujās Iecavas krastu, kur atsedzas dolomītu klintis un atrodas noslēpumainais Dievdārziņš.

Būs arī pusdienu pauze ar dārzeņu krēmzupas baudīšanu jaukā kafejnīcā, kas atrodas īpašā, vēsturiskā vietā.

Plašāka informācija par apskates objektiem pieejama šeit.

Kopējais pārgājiena ilgums apmēram 5–6 stundas, ejamais apjoms – līdz 10 km.

Tikšanās vieta Rīgas Starptautiskajā autoostā 8.decembrī no plkst. 8.00, Bauskas autobuss 8.30. (cena līdz Iecavai – 2,30 eiro). Pārgājiena sākums no Iecavas autoostas: 9.30. Iecavā varam satikties ar dalībniekiem, kas uz pasākumu ierodas ar savu vai citu sabiedrisko transportu. Autobusa biļetes ieteicams iegādāties laicīgi (vai pat iepriekšpārdošanā).

Dalībniekiem pašiem jāiegādājas autobusa biļetes. Atpakaļceļš uz Rīgu arī ar satiksmes autobusu.

Pasākuma laikā dalības maksa: 7 eiro, skolēniem – 3 eiro, bērniem līdz desmit gadiem – bezmaksas. / Dalības maksās iekļautas: pasākuma organizēšanas un vadīšanas izmaksas, tehniskie izdevumi, un arī nodokļi.

Pieteikšanās pārgājienam: specturisms@gmail.com, vai zvanot T.: 29 246 928.


Pievienot komentāru

ES sarunas par nākotnes sakariem ar Lielbritāniju sāks martā

Eiropas Savienība (ES) martā, nevis februārī iesaistīsies saspringtās un apjomīgās sarunas ar Lielbritāniju par pušu nākotnes sakariem, tā noskaidrojis portāls The Guardian.

TM piedāvā VDD izvietot ēkā, kuru jau šobrīd būvē ministrijas vajadzībām

TM nosūtījusi vēstuli premjerministram, informējot par iespējamu alternatīvu risinājumu jaunai VDD ēkai, proti, dienestu izvietot ēkā, kura jau šobrīd tiek būvēta ministrijas iestāžu vajadzībām.

Ekonomikas ministram pagaidām nav plānu nodokļu «zaļināšanai»

Patlaban nav izstrādāts konkrēts plāns, kā ar nodokļu palīdzību veicināt valsts mērķus attiecībā uz klimatneitralitāti, atzinis ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Valdība: Klimata un enerģētikas plāns līdz 2030.gadam ir solis ceļā uz klimatneitraliti

Ministru kabinetā atbalstītais Nacionālais enerģētikas un klimata plāns līdz 2030.gadam ir starpposms ceļā uz klimatneitraliti 2050.gadā, atzinuši ministri.

Aviācijas milzis Airbus izlīgst kukuļošanas izmeklēšanās trīs valstīs

Pasaulē vadošais lidmašīnu ražotājs, vairāku Eiropas valstu kopuzņēmums Airbus ir piekritis izlīgumam kukuļošanas izmeklēšanās, ko pret uzņēmumu ierosinājušas Francijas, Lielbritānijas un ASV iestādes.

Garkalnes mērs Bauze-Krastiņš atkāpjas no amata veselības stāvokļa dēļ

Garkalnes novada dome priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš nolēmis atstāt domes vadītāja posteni veselības stāvokļa dēļ.

Dienesti apliecina gatavību jaunā koronavīrusa iespējamai ienākšanai Latvijā

Latvijas atbildīgie dienesti apliecināja, ka seko līdzi slimības izplatībai pasaulē un veikuši priekšdarbus, lai spētu kontrolēt tās iespējamu ienākšanu Latvijā.

Latvijā būvniecības izmaksas decembrī augušas 2,8% apmērā

Strādnieku darba samaksa palielinājās par 8,6%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,7%, bet būvmateriālu cenas – par 1,1%.

Igaunijā novēro krievu vārdu popularitātes kritumu iecienītāko bērnu vārdu topos

Igaunijā jaunie vecāki retāk izvēlas dot krievu valodas personvārdus, par ko liecina šo vārdu maza klātbūtne populārāko bērnu vārdu sarakstos 2019.gadā, salīdzinot iepriekšējo gadu tendencēm, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Valdība nosaka termiņu Rīgas un Ventspils ostu valžu locekļiem – pieci gadi

Valdība pieņēmusi grozījumus Rīgas un Ventspils ostu pārvalžu nolikumos, nosakot ostu valdes locekļa amata termiņu līdz pieciem gadiem.

Latvijas dzelzceļam nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljoni eiro

VAS Latvijas dzelzceļš nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljonus eiro, tos novirzot LDz infrastruktūras attīstībai un atjaunošanai, otrdien, 28.janvārī, lēmis Ministru kabinets.

Kratīšana ABLV Bankā saistīta ar 50 miljonu eiro atmazgāšanu

Kratīšanas ABLV Bank saistītas ar vismaz 50 miljonu eiro atmazgāšanu no 2015. līdz 2018.gadam, informē prokuratūrā.

Foto: Levits piedalās Aušvicas atbrīvošanas 75.gadadienas atceres pasākumos Polijā

«Latvija konsekventi nosoda jebkādas totalitārisma izpausmes, noziegumus pret cilvēci, kā arī II Pasaules kara laikā pastrādātos kara noziegumus.»

Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%

Aizvadītajā gadā Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%, no 5,36 miljoniem eiro pieaugot līdz 5,7 miljoniem eiro.

KNAB veic kratīšanu likvidējamā ABLV Bank

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki otrdien, 28.janvārī, veikuši procesuālās darbības likvidējamajā ABLV Bank.

Swedbank peļņa Latvijā pērn samazinājusies par miljonu

Aizvadītajā gadā Swedbank peļņa Latvijā samazinājusies par miljonu eiro un sasniegusi 108 miljonus eiro, informē bankā.

Nausēda Aušvicā: Lai nepieļautu sabiedrības sanaidošanu, jāatklāj musinošie spēki

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, piedaloties Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas gadadienā, sacījis, ka, lai nepieļautu jaunus noziegumus pret cilvēci, «mums ir jāidentificē spēki, kuri musina uz naidu».

Delna: Latvijai nesekmējas ar korupcijas apkarošanu

Latvija jau vairākus gadus stagnē Globālās pretkorupcijas koalīcijas Transparency International veidotajā Korupcijas uztveres indeksā, jo mūsu valstij nesekmējas ar korupcijas apkarošanu, tā Delna direktore Liene Gātere.

Etiopija gatava noslēgt konvenciju ar Latviju par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu

Etiopija ir paudusi gatavību drīzumā ar Latviju noslēgt konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nemaksāšanas novēršanu, informē Ārlietu ministrijā.

Ķirsis: Šim Rīgas domes sastāvam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam

Ņemot vērā pār pašreizējo Rīgas domes sastāvu krītošo «korupcijas ēnu» un tās pieļautās neizdarības, šim sasaukumam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam, tā Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis.

Afganistānā avarējusī ir ASV militārā lidmašīna

Afganistānas austrumos avarējušais lidaparāt ir ASV militārā lidmašīna, nevis pasažieru lidmašīna, kā sākotnēji ziņojušas afgāņu varasiestādes. Avārijas faktu apstiprinājuši ASV spēki un NATO. Pagaidām nav informācijas par iespējamiem upuriem.

Autoceļi vietām apledo Kurzemē, Zemgalē un Latgalē

Apledojums 28.janvāra rītā vietām Kurzemē, Zemgalē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Pūce kritizē Ķekavas novada domes rīcību, ārkārtas sēdi organizējot nakts vidū

Sasaucos domes ārkārtas sēdi krietni pēc darba laika beigām, Ķekavas novada pašvaldība nav ievērojusi labas pārvaldības praksi, vērtē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Olainfarm: Olmafarm dezinformē sabiedrību par it kā notikušu akcionāru sapulci

AS Olainfarm lielākais akcionārs SIA Olmafarm, izplatot informāciju par it kā notikušu akcionāru sapulci un izmaiņām Olainfarm padomē un valdē, ir dezinformējis sabiedrību.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!