bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 21.02.2020 | Vārda dienas: Ariadne, Eleonora
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu. Piektdien, 24.janvārī, ir vēl iespēja doties uz Ogri aplūkot, cik pilsēta skaisti izgaismota, un apmeklēt vietējo tirdziņu. Sestdien Liepājā notiks stratēģiskā nakts spēle, kuras laikā ikvienam būs iespēja pierādīt un pārbaudīt savas maņas, mēģinot izpildīt misiju tumsā. Savukārt svētdien ar mitrumizturīgiem apaviem var doties izpētīt Vēršupīti, kas vijas cauri Ķemeriem, ejot pārgājienā ar citiem piedzīvojumu meklētājiem. Kas vēl atrodams BNN Maršrutā? Ielūkojies un izvēlies sev tīkamāko pasākumu!

 

PIEKTDIEN, 24.janvārī

 

Ogrē: Gaismu lietus

Ogres iedzīvotāji un viesi aicināti vēl reizi izbaudīt Ogres skaistos ziemas rotājumus.

Piektdien, 24.janvārī, no plkst. 16.00 Pilsētas skvērā un Brīvības ielā var baudīt Ogres rotājumu burvību, apmeklējot vakara tirdziņu.

 

Rīgā: Koncerts Mēnessgaisma

Vokālās grupas Vocalica un jaukā kora Domino koncerts norisināsies piektdien Rīgas Jaunās Sv. Ģertrūdes baznīcā. Sākums plkst. 19.00. 

Koncertā skanēs gan garīgā mūzika no renesanses līdz mūsdienu komponistiem, gan latviešu komponistu laicīgās dziesmas un aranžijas ar ziemas tematiku. Mierīga, apcerīga un viegli klausāma a cappella mūzika ziemas vakaram.

 

SESTDIEN, 25.janvārī

 

Rēzeknē: Atpūtas vakars visām paaudzēm

Sestdienas vakarā, plkst. 20.00 ikviens ir aicināts uzdejot (un atpūsties) uz Rēzeknes kultūras namu, kas atrodas Brāļu Skrindu ielā 3.

Ieeja: 5 eiro

Plašāka informācija pa tālr. 64622066

 

Liepājā: Stratēģiskā nakts spēle

Nakts spēlēs tiek dota iespēja iepazīt savu instinktu spēku un sajust vidi ar visiem pieciem maņu elementiem. Slīdošas ēnas, čabošas lapas un trauksmainā elpa. Vai tas bija vējš, vai arī tur tiešām dzirdami zaglīgi soļi? Negaidīts gaismas stars sejā un sākas pakaļdzīšanās cauri tumsas piepildītam mežam – viss, lai pagūtu izpildīt slepeno misiju, pirms to atklājis pretinieks.

Nakts spēles ir unikāls piedzīvojumu koncepts, kurā apvienoti gan role-playing, gan piedzīvojumu, gan komandas darba elementi. Spēle notiek brīvā dabā, tumsā, atvērtā meža teritorijā. Tā ir cīņa ar sevi, savām bailēm, pretinieku komandu, stratēģisks un mazliet arī fizisks izaicinājums. Vai esi gatavs izkāpt no savas komforta zonas?

Spēle notiks 25.Janvārī, sestdienā!
Pulcēšanās Liedaga ielas galā no 18.30, spēles sākums plkst. 18.45.
Spēlēsim līdz pēdējam spēlētājam vai apmēram plkst. 21.00

Dalība pasākumā BEZ MAKSAS.

Piesakies šeit iepriekš, lai ātrāka reģistrācija un organizatori zinātu, cik lielu spēles laukumu taisīt.

Ja rodas kādi jautājumi, zvani – 22017771.

 

Līgatnē: Nakts pārgājieni Satiec zvērus tumsā

Līgatnes dabas takas sestdien, 25.janvārī, aicina piedzīvojumu kāros dabas draugus pievienoties tumsas pārgājieniem un iepazīt neparasto un zvēru noslēpumaino dzīvi naktī.

Pārgājienos gidu vadībā būs iespēja izstaigāt meža takas, īpašā noskaņā baudot un iepazīstot tos dabas taku iemītniekus, kuri dienas gaismā ir retāk manāmi un sastopami.

Dalība pasākumā tikai ar iepriekš iegādātām Satiec zvērus tumsā biļetēm un rezervējot dalību uz konkrētu pārgājiena sākuma laiku.

Biļetes pieejamas šeit.

 

Rīgā: Ķīniešu Jaunais gads 2020

Svinēt ķīniešu Jauno gadu Rīgā jau ir dažu gadu tradīcija, un šis gads nav izņēmums, ziņo Latvijas Universitāte.

Būs lielisks koncerts ar viesiem no Ķīnas, lauvu deju šovu, Latvijas Ķīniešu Federācijas izrādēm, Latvijas grupu izrādēm, konkursiem ar balvām un gardi ķīniešu ēdieni.

Ieeja bez maksas.

 

SVĒTDIEN, 26.janvārī

 

Ķemeros: Ekspedīcijas pārgājiens Vēršupīte

Ja ziema ar sniegu un ledu nenāk, tad jādodas slapjuma un dubļu piedzīvojumos. Vēršupīte atrodas Ķemeru nacionālajā parkā, kur tā tek cauri mežiem. Pašai upei daudzās vietās krasti ir slapji, veidojot slapjos mežus, upē ietek vai iztek vairāki meliorācijas grāvji.

«Mūsu ekspedīcijā centīsimies izsekot Vēršupītes plūdumam no upes sākuma līdz Ķemeriem. Kāpēc ekspedīcija? Šādu vārdu pārgājieniem piešķiru tajos gadījumos, kad ir ļoti liela iespējamība, ka, esot dabā, plānoto maršrutu var nākties pamainīt, saīsināt, pagarināt – atkarīgs no šķēršļiem dabā,» stāsta pasākuma organizatore Baiba Ralle.

«Tieši šī iemesla dēļ plānotie kilometri ir aptuveni, kā arī mūsu atgriešanās laiks ir atkarīgs no mums pašiem un dabas pārsteigumiem. Ja jūties gatavs piedzīvojumiem, velc kājās mitrumizturīgus apavus (vēlams zābakus) un ejam. Speciāli zābakus necentīsimies piesmelt, kā arī peldēt nav paredzēts, tā vietā labāk izvēlēsimies apiet kaut kur apkārt, bet normāls slapjums noteikti būs.»

Vairāk informācijas par pārgājienu šeit.


Pievienot komentāru

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Bērnu slimnīcas krimināllietā tiesa piespriež apjomīgus naudassodus

Kreiceram tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz astoņiem, piespiedu darbs uz 70 stundām, naudassods 70 minimālo mēnešalgu apmērā.

Pērn iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

Pērnajā gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs, apstiprināja Līdaka.

Pārsūdzēs spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Maximas traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, norāda Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Vācijā sarīko šaušanas bāros; iespējamo uzbrucēju atrod mirušu

Vācijas policija atradusi mirušu personu, kuru tur aizdomās par šaušanas uzbrukumiem Hānavas pilsētā. Divos uzbrukumos pilsētas bāros ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

CVK aptiprina: Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!