bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 08.04.2020 | Vārda dienas: Dana, Dans, Danute, Edgars
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu. Piektdien, 24.janvārī, ir vēl iespēja doties uz Ogri aplūkot, cik pilsēta skaisti izgaismota, un apmeklēt vietējo tirdziņu. Sestdien Liepājā notiks stratēģiskā nakts spēle, kuras laikā ikvienam būs iespēja pierādīt un pārbaudīt savas maņas, mēģinot izpildīt misiju tumsā. Savukārt svētdien ar mitrumizturīgiem apaviem var doties izpētīt Vēršupīti, kas vijas cauri Ķemeriem, ejot pārgājienā ar citiem piedzīvojumu meklētājiem. Kas vēl atrodams BNN Maršrutā? Ielūkojies un izvēlies sev tīkamāko pasākumu!

 

PIEKTDIEN, 24.janvārī

 

Ogrē: Gaismu lietus

Ogres iedzīvotāji un viesi aicināti vēl reizi izbaudīt Ogres skaistos ziemas rotājumus.

Piektdien, 24.janvārī, no plkst. 16.00 Pilsētas skvērā un Brīvības ielā var baudīt Ogres rotājumu burvību, apmeklējot vakara tirdziņu.

 

Rīgā: Koncerts Mēnessgaisma

Vokālās grupas Vocalica un jaukā kora Domino koncerts norisināsies piektdien Rīgas Jaunās Sv. Ģertrūdes baznīcā. Sākums plkst. 19.00. 

Koncertā skanēs gan garīgā mūzika no renesanses līdz mūsdienu komponistiem, gan latviešu komponistu laicīgās dziesmas un aranžijas ar ziemas tematiku. Mierīga, apcerīga un viegli klausāma a cappella mūzika ziemas vakaram.

 

SESTDIEN, 25.janvārī

 

Rēzeknē: Atpūtas vakars visām paaudzēm

Sestdienas vakarā, plkst. 20.00 ikviens ir aicināts uzdejot (un atpūsties) uz Rēzeknes kultūras namu, kas atrodas Brāļu Skrindu ielā 3.

Ieeja: 5 eiro

Plašāka informācija pa tālr. 64622066

 

Liepājā: Stratēģiskā nakts spēle

Nakts spēlēs tiek dota iespēja iepazīt savu instinktu spēku un sajust vidi ar visiem pieciem maņu elementiem. Slīdošas ēnas, čabošas lapas un trauksmainā elpa. Vai tas bija vējš, vai arī tur tiešām dzirdami zaglīgi soļi? Negaidīts gaismas stars sejā un sākas pakaļdzīšanās cauri tumsas piepildītam mežam – viss, lai pagūtu izpildīt slepeno misiju, pirms to atklājis pretinieks.

Nakts spēles ir unikāls piedzīvojumu koncepts, kurā apvienoti gan role-playing, gan piedzīvojumu, gan komandas darba elementi. Spēle notiek brīvā dabā, tumsā, atvērtā meža teritorijā. Tā ir cīņa ar sevi, savām bailēm, pretinieku komandu, stratēģisks un mazliet arī fizisks izaicinājums. Vai esi gatavs izkāpt no savas komforta zonas?

Spēle notiks 25.Janvārī, sestdienā!
Pulcēšanās Liedaga ielas galā no 18.30, spēles sākums plkst. 18.45.
Spēlēsim līdz pēdējam spēlētājam vai apmēram plkst. 21.00

Dalība pasākumā BEZ MAKSAS.

Piesakies šeit iepriekš, lai ātrāka reģistrācija un organizatori zinātu, cik lielu spēles laukumu taisīt.

Ja rodas kādi jautājumi, zvani – 22017771.

 

Līgatnē: Nakts pārgājieni Satiec zvērus tumsā

Līgatnes dabas takas sestdien, 25.janvārī, aicina piedzīvojumu kāros dabas draugus pievienoties tumsas pārgājieniem un iepazīt neparasto un zvēru noslēpumaino dzīvi naktī.

Pārgājienos gidu vadībā būs iespēja izstaigāt meža takas, īpašā noskaņā baudot un iepazīstot tos dabas taku iemītniekus, kuri dienas gaismā ir retāk manāmi un sastopami.

Dalība pasākumā tikai ar iepriekš iegādātām Satiec zvērus tumsā biļetēm un rezervējot dalību uz konkrētu pārgājiena sākuma laiku.

Biļetes pieejamas šeit.

 

Rīgā: Ķīniešu Jaunais gads 2020

Svinēt ķīniešu Jauno gadu Rīgā jau ir dažu gadu tradīcija, un šis gads nav izņēmums, ziņo Latvijas Universitāte.

Būs lielisks koncerts ar viesiem no Ķīnas, lauvu deju šovu, Latvijas Ķīniešu Federācijas izrādēm, Latvijas grupu izrādēm, konkursiem ar balvām un gardi ķīniešu ēdieni.

Ieeja bez maksas.

 

SVĒTDIEN, 26.janvārī

 

Ķemeros: Ekspedīcijas pārgājiens Vēršupīte

Ja ziema ar sniegu un ledu nenāk, tad jādodas slapjuma un dubļu piedzīvojumos. Vēršupīte atrodas Ķemeru nacionālajā parkā, kur tā tek cauri mežiem. Pašai upei daudzās vietās krasti ir slapji, veidojot slapjos mežus, upē ietek vai iztek vairāki meliorācijas grāvji.

«Mūsu ekspedīcijā centīsimies izsekot Vēršupītes plūdumam no upes sākuma līdz Ķemeriem. Kāpēc ekspedīcija? Šādu vārdu pārgājieniem piešķiru tajos gadījumos, kad ir ļoti liela iespējamība, ka, esot dabā, plānoto maršrutu var nākties pamainīt, saīsināt, pagarināt – atkarīgs no šķēršļiem dabā,» stāsta pasākuma organizatore Baiba Ralle.

«Tieši šī iemesla dēļ plānotie kilometri ir aptuveni, kā arī mūsu atgriešanās laiks ir atkarīgs no mums pašiem un dabas pārsteigumiem. Ja jūties gatavs piedzīvojumiem, velc kājās mitrumizturīgus apavus (vēlams zābakus) un ejam. Speciāli zābakus necentīsimies piesmelt, kā arī peldēt nav paredzēts, tā vietā labāk izvēlēsimies apiet kaut kur apkārt, bet normāls slapjums noteikti būs.»

Vairāk informācijas par pārgājienu šeit.


Pievienot komentāru

Lietuvas uzņēmēji karantīnā: Latvijas atbalsts biznesam bijis straujāks

Lietuva ir pagarinājusi valstī spēkā esošo karantīnu līdz 27.aprīlim. Kamēr epidemiologi brīdina par COVID-19 uzliesmojuma augstāko punktu, uzņēmēji pēc jau aizvadītajām karantīnas nedēļām lūdz iespēju atvērt uzņēmumus un salīdzina Viļņas lēmumus ekonomikas ierobežošanā un atbalstā ar tiem, kas pieņemti Rīgā.

Aprīlī bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 4 415

Patlaban NVA ir reģistrētas 17 923 brīvas vakances. Lai gan aprīlī parādījusies 1 061 jauna vakance, kopš 1.aprīļa, kad NVA bija reģistrēta 26 971 vakance, novērojams kritums par 9 048 aģentūrā pieejamām darbavietām.

Lauksaimniecības atbalstam novirzīs 45,5 miljonus eiro

No plānotā atbalsta 35,5 miljonus eiro paredzēts novirzīt kā atbalstu primārajiem lauksaimniecības ražotājiem, lauksaimniecības un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem.

Latvijā mājokļu cenu kāpums ceturtajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Straujāks mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā, Slovākijā un Horvātijā, bet Polijā pieaugums bijis identisks kā Latvijā. Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,5%, bet Igaunijā – par 8,2%.

Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

CSDD ļauj autoskolām organizēt teorijas apmācības tiešsaistē

Apmācībām jānotiek tiešsaistes režīmā, pasniedzējam atrodoties mācību telpā, kurā ir izsniegta mācību karte un reģistrēta attiecīgā mācību grupa.

Pirmās instances tiesa noraida Ušakova sūdzību par atstādināšanu no Rīgas mēra amata, atzīstot vairākus pārkāpumus

Tiesa vērsa uzmanību, ka domes priekšsēdētājs kā iestādes vadītājs kopumā ir atbildīgs par pašvaldības darba tiesiskumu, kas aptver arī pašvaldībai piederošās kapitālsabiedrības pārvaldību.

Latvijā gada inflācija martā bijusi 1,4%

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada martā bija par 9,7% augstākas. Precēm cenas pieauga par 8%, bet pakalpojumiem – par 14%.

Lietuvā ļauj valdībai regulēt cenas

Lietuvas Seima deputātu vairākums ir atbalstījis tiesību akta grozījumu projektu, kas paredz atļaut valdībai noteikt pirmās nepieciešamības preču cenas, kamēr valstī ir spēkā karantīna, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

BNN SKAIDRO | Aplokšņu algas – viens no galvenajiem iemesliem nepiešķirt dīkstāves pabalstu

Arī «ēnu ekonomikas cilvēki» ir jāatbalsta, arī viņiem vajag iztikas līdzekļus un arī viņiem ir ģimenes.

ES valstis nespēj vienoties par kopīgu aizņemšanos finanšu tirgos

ES finanšu ministri aizvadījuši 15 stundas ilgas sarunas par vēlamo ceļu kā valstīm un blokam kopumā atgūties no ekonomiskā satricinājuma, ko radījis COVID-19. Valstis pagaidām nav atradušas kopsaucēju, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Pret Lembergu uzsākts kriminālprocess par neslavas celšanu

Kā iesniegumā Valsts policijai norāda Kristovskis, smagos noziegumos apsūdzētās augstās valsts amatpersonas Lemberga melīgiem izdomājumiem, ar kuriem viņš publiski ceļ neslavu Kristovskim, ir salīdzinoši gara vēsture.

Kariņš: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Šajā krīzē esam ļoti labi situēti finansiāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Uhaņā pirmoreiz kopš janvāra atceļ karantīnu

Ķīnas pilsētā Uhaņā, kur aizsākās jaunā koronavīrusa pandēmija, ir atcelta karantīna. Tas noticis pirmoreiz kopš 23.janvāra.

Pieejamais atbalsts COVID-19 krīzes ierobežošanai sasniedzis četrus miljardus

«Līdzekļu pietiek, lai varētu atbalstīt ekonomiku krīzes pārvarēšanai un stimulētu ekonomiku pēc krīzes,» uzsvēra finanšu ministrs.

Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir plašāks nekā Somijā.

Valdība atbalsta Zvidriņas sodīšanu ar atbrīvošanu no VZD ģenerāldirektores amata

Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Austrālijā attaisno par pedofiliju notiesātu kardinālu

Tiesa Austrālijā ir attaisnojusi katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš pērn kļuva par augstāko katoļu amatpersonu, kura atzīta par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vēl 2 000 skolēniem trūkst attālinātajam mācībām nepieciešamās viedierīces

Vēl ir 2 000 skolēni, kuriem trūkst attālinātajam mācību procesam nepieciešamās viedierīces, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Igaunijas valdībā nesaskaņas par taupības ieviešanu ekonomikas atbalstam

Vai valstij ir «jāsavelk josta», lai palīdzētu ekonomikai atgūties? Igaunijas valdībā pārstāvētajām partijām ir kardināli pretēji viedokļi, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

KP pērn saņēmusi 75 iesniegumus par konkurences kropļojumiem

Vienlaikus 2019.gads ir zīmīgs ar to, ka pēc vairāku gadu diskusijām KP beidzot ir izcīnījusi efektīvākus rīkus cīņai pret publisku personu radītiem konkurences neitralitātes pārkāpumiem.

IZM apsver domu centralizētos eksāmenus neatcelt

Ja ārkārtējo situāciju pagarinās vēl uz mēnesi, pastāv iespējas, ka profesionālo skolu kvalifikācijas eksāmeni un centralizētie eksāmeni varētu notikt – ievērojot visus drošības pasākumus.

Polija prezidenta vēlēšanas rīkos ar pasta balsojumu

Polijā maijā gaidāmām prezidenta vēlēšanām ir jānotiek kā pasta balsojumam, tā lēmuši poļu likumdevēji. Ieceres pretinieki tikmēr norāda, ka tas nozīmētu sabiedrības veselības apdraudēšanu.

Lidosta Rīga plāno atlaist 500 darbinieku

Samazinot plānoto investīciju apjomu par 85% un saimnieciskos izdevumus par 60%, kā arī analizējot aviācijas nozares pēckrīzes atjaunošanās prognozes, lidosta spiesta pieņemt lēmumu par būtisku darbinieku skaita samazinājumu.

Top 5 Video

    Jaunākie komentāri


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!