bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 22.02.2020 | Vārda dienas: Adriāna, Adrians, Adrija, Ārija, Rigonda
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ziemsara Riekstukalnā, Kasešu nakts un Svaparapa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Februāra vidus parasti tiek sagaidīts sirsnīgās noskaņās, tuvojoties Valentīndienai. Šajā piektdienā, 14.februārī, Liepājā pirmo reizi būs iespēja doties Valentīndienas ceļojumā ar tramvaju. Organizatori sola, ka «šī ir iespēja pavadīt visu mīlētāju dienu vēl nebijušā veidā un pasakainā atmosfērā». Savukārt sestdienas vakarā Ogresgalā notiks deju vakars, kurā ikvienam būs iespēja izdejoties no sirds pie mūzikas, ko spēlēs grupa Kolibri. Svētdienu var pavadīt 23 km garā pārgājienā no Upesleju autobusu galapunkta līdz Ropažiem pa veco Ērgļu dzelzceļu, izvēdinot galvu no ikdienas steigas un trokšņiem. Visas nedēļas nogales garumā Riekstukalns Baldonē piedāvā ķert ziemu un vasaru reizē. Ko tas īsti nozīmē? Ielūkojies BNN sagatavotajā Maršrutā.

 

PIEKTDIEN, 14.februārī

 

Baldonē: Ziemsara Riekstukalnā

Lai gan sniega Latvijā tā īsti nav, Riekstukalnam tas nav šķērslis. Uz turieni visas nedēļas nogales garumā var doties baudīt ziemu uz slēpēm, snovborda dēļa vai vēl kādā citā veidā. Tanī pašā laikā var baudīt arī visai vasarīgas aktivitātes un braukt ar rodeli un šūpoties lielajās šūpolēs.

Kā saka Riekstukalnā: «Mēs atklājam Ziemsaru!»

Riekstukalna darbalaiks:
14.02. 12.00–23.00
15.02. 9.00–23.00
16.02. 9.00–22.00

Ziemas priekiem būs pieejamas: galvenā, hobija un iesācēju trase.

 

Valentīndienas ceļojums ar tramvaju

Pirmo reizi Liepājā norisināsies unikāls un sirsnīgs kultūras pasākums tramvajā. 14.februārī plkst 23.00 ikviens ir gaidīts uz sirsnīgāko ceļojumu tramvajā pa Liepājas ielām.

Ņem līdzi draugu, draudzeni, otru pusīti, tuvinieku vai vienkārši nāc pats un iepazīsti jaunus draugus.

«Šī ir iespēja pavadīt visu mīlētāju dienu vēl nebijušā veidā un pasakainā atmosfērā. Braucienā ar tramvaju, mūzikas pavadībā, būs uzkodas, dejas, kā arī konkursi ar lieliskām balvām,» aicina organizatori.
Par muzikālo gaisotni parūpēsies grupa Melnraksts.
Pasākumu vadīs Ralfs Jēkabsons.

 

SESTDIEN, 15.februārī

 

Cēsīs notiks 15.Kasešu nakts

Sestdien, 15.februārī, mākslas telpā Mala, Cēsīs, Lenču ielā 11, notiks cikla Kasešu nakts 15.pasākums. Sākums plkst. 19.00. Šis būs arī piecu gadu jubilejas pasākums, kopš pirmās Kasešu nakts, kura notika 2015.gada pavasarī. Pirmajā daļā plānota saruna par mūzikas izdošanu pagrīdes apstākļos. Īpašo viesu statusā būs Pārdaugavas kasešu izdevēji – Lauris Vorslavs un Stropu Jurka jeb Juris Bērziņš.

Kasešu nakts otrajā daļā, kura sāksies ap 21.00, plānota svētku diskotēka jeb tintutēka. Kā pirmie savas iecienītākās kasetes uztīs ciemiņi no Pārdaugavas – Lauris Vorslavs un Stropu Jurka. Pēc viņiem pie kasešu žokeja pults stāsies pasākumu cikla veterāns Caurvējš jeb Andrejs Matvejs, kurš allaž pārsteidzis ar pilnīgi negaidītu un traku muzikālo materiālu. Viņam pievienosies noslēpumainais multimākslinieks Primāts no Raunas.

Ap pusnakti duetu nomainīs Raimonds Mežaks. Pasākuma muzikālo daļu ar īpašu ierakstu selekciju noslēgs kasešu žokejs Raksta, īstajā vārdā Disdzis Staris. Par pasākuma vizuālo noformējumu apsolījis parūpēties Kasešu nakts atbalstītājs un draugs, talantīgais video mākslinieks Ģirts Užāns no Cēsīm.

 

Rīgā: Svaparapa // Drēbju maiņa

Sestdien, 15.februārī no plkst. 15.00 līdz 17.00 Otrās Elpas pagrabā notiks Svaparapa.

Svaparapa ir jautra kopā būšana, nevis tekstilizstrādājumu nodošanas punkts, tādēļ Otrā Elpa lūdz iepazīsties ar vadlīnijām, kādā veidā viss notiek:

– DESMIT ir maksimālais apģērbu skaits, ko drīkst ienest + aksesuāri/apavi.
– Ļauj ielūkoties atnestajā drēbju maisiņā pasākuma organizatoriem, ņem pakaramo un smuki pakarini savu apģērbu brīvā vietā, un ņem vietā jaunu.
– Pieņemsim tikai tīru, izmazgātu, nesaplēstu un nenovalkātu apģērbu.
– Nepieņemsim apģērbu ar caurumiem, pleķiem, dzeltenām padusēm, briesmīgi savēlušiem kunkuļiem un atirušām detaļām.
– Apģērba pielaikošana tikai Svaparapas pielaikošanas kabīnē pagrabstāvā.
– Atnesto apģērbu pieņemam līdz plkst. 16.30! Savukārt, līdz 17.00 nāc un ņem, ko sirds kāro.

Cienot pasākuma apmeklētājus un organizatorus, lūdzu, nes uz Svaparapu tikai tādu apģērbu, ko ar prieku dotu valkāt arī saviem tuvākajiem! Droši raksti mums, ja Tev rodas kādi jautājumi.

Ieeja: ziedojumi

 

Ogresgalā: Atpūtas vakars pie galdiņiem Deju laiks

Ciemupes Tautas namā, kas atrodas Liepu gatvē 12, Ogresgalā, sestdienas vakarā norisināsies deju vakars.

Vakarā spēlēs grupa Kolibri.
Biļešu cena iepriekšpārdošanā, lai rezervētu vietas pie galdiņiem – 7 eiro, bet pasākuma dienā – 10 eiro.
Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs.

 

SVĒTDIEN, 16.februārī

 

Pārgājiens: Vecais Ērgļu dzelzceļš

Ir pienācis laiks atkal izkustināt savas kājas, pavēdināt galvu un doties pārgājienā, aicina pārgājiena rīkotāji Adventistu Rīgas 1.draudze.

«Šoreiz iesim 23 km no Upesleju autobusu galapunkta līdz Ropažiem pa veco Ērgļu dzelzceļu. Pa ceļam redzēsim nedaudz skaistus dabasskatus gar Mazo Juglu un tad taisnā ceļā pa veco dzelzceļu līdz Kangaru stacijai. Iespējams, pie vecās Bajāru stacijas mūs gaidīs kāds patīkams pārsteigums.»

Aicināts ir ikviens, kurš ir atbildīgs, izvērtē savu veselības stāvokli un spēju noiet garus kilometrus nemazinot tempu.

Dalība ir bez maksas.

Šoreiz gan svarīgi pieteikties ar atzīmi going, jo sabiedriskais autobuss nav bezizmēra, atzīmē rīkotāji.

Autobuss 6827 Rīga–Saurieši–Upeslejas no Riepnieku ielas galapunkta atiet 8.40. (Riepnieku/Turgeņeva ielas krustojums). Tur, vai arī Upeslejās pēc autobusa pienākšanas tiekamies! Ropažos mēģināsim nonākt līdz 16.00.


Pievienot komentāru

Kazāks Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks aicina Saeimu Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā apstiprināt centrālās bankas valdes priekšsēdētāju Māri Kāli..

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,3%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē samazinājušās par 0,6%, bet Lietuvā tās pieaugušas par 0,2%.

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā».

Latvijā janvārī būtiski mazinājusies elektroenerģijas cena

Vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas apgabalā bija 30,82 Eur/MWh, kas ir par 46% mazāk nekā pērn, šajā pašā laika periodā.

Rinkēvičs uzsver Vāciju kā nozīmīgu stratēģisko partneri

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ Latvija esot  atvērta vēl plašākai sadarbībai, īpaši uzsverot Vācijas investīcijas Latvijā.

LOK prezidenta amatam virza tikai vienu kandidātu

LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījuši 71 kandidatūru.

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojums skāris cietumus, inficējot 500 ieslodzītos un sargus

Ķīnā, kur turpinās bīstamā koronavīrusa uzliesmojums, ieslodzījuma vietās konstatēti vairāk nekā 500 saslimšanas gadījumi. Tikmēr nāves gadījumu skaits no vīrusa komplikācijām valstī sasniedzis 2 236, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Latvijā ražotājcenu līmenis janvārī krities par 1,3%

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Sprūda lietā Raituma advokāte piesaka noraidījumu cietušā pārstāvim

Saskaņā ar apsūdzību Sprūdam uzņēmumu Dzimtā sēta un Peltes īpašumi maksātnespējas procesos tiek inkriminēta aptuveni 2,6 miljonu eiro piesavināšanās.

Igaunija vaino Krieviju apjomīgā kiberuzbrukumā Gruzijai

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka liela apjoma kiberuzbrukuma sarīkošanā pret Gruziju 2019.gada rudenī Igaunija, tāpat kā Gruzija un virkne Rietumvalstu, vaino Krievijas izlūkdienestu, tā vēsta paziņojums Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Pagaidām neieviesīs e-veselības trešo kārtu

«Sagaidu aktīvu NVD un piesaistīto speciālistu darbu, lai pēc iespējas ātrāk varētu informēt par tālākajiem soļiem. Līdz tam brīdim būs pieejami esošie e-veselības pakalpojumi.»

Pērn TV nelegālā satura pieeja liegta 11 000 mājsaimniecībām

Aizvadītajā gadā kopumā TV nelegālā satura pieeja liegta aptuveni  11 000 Latvijas mājsaimniecību.

Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars, kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

NEPLP vienojas par padomes locekļu pienākumu sadalījumu

NEPLP līdz ar divu jaunu padomes locekļu ievēlēšanu vienojusies par padomes locekļu pienākumu sadalījumu.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!