bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 08.04.2020 | Vārda dienas: Dana, Dans, Danute, Edgars
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ziemsara Riekstukalnā, Kasešu nakts un Svaparapa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Februāra vidus parasti tiek sagaidīts sirsnīgās noskaņās, tuvojoties Valentīndienai. Šajā piektdienā, 14.februārī, Liepājā pirmo reizi būs iespēja doties Valentīndienas ceļojumā ar tramvaju. Organizatori sola, ka «šī ir iespēja pavadīt visu mīlētāju dienu vēl nebijušā veidā un pasakainā atmosfērā». Savukārt sestdienas vakarā Ogresgalā notiks deju vakars, kurā ikvienam būs iespēja izdejoties no sirds pie mūzikas, ko spēlēs grupa Kolibri. Svētdienu var pavadīt 23 km garā pārgājienā no Upesleju autobusu galapunkta līdz Ropažiem pa veco Ērgļu dzelzceļu, izvēdinot galvu no ikdienas steigas un trokšņiem. Visas nedēļas nogales garumā Riekstukalns Baldonē piedāvā ķert ziemu un vasaru reizē. Ko tas īsti nozīmē? Ielūkojies BNN sagatavotajā Maršrutā.

 

PIEKTDIEN, 14.februārī

 

Baldonē: Ziemsara Riekstukalnā

Lai gan sniega Latvijā tā īsti nav, Riekstukalnam tas nav šķērslis. Uz turieni visas nedēļas nogales garumā var doties baudīt ziemu uz slēpēm, snovborda dēļa vai vēl kādā citā veidā. Tanī pašā laikā var baudīt arī visai vasarīgas aktivitātes un braukt ar rodeli un šūpoties lielajās šūpolēs.

Kā saka Riekstukalnā: «Mēs atklājam Ziemsaru!»

Riekstukalna darbalaiks:
14.02. 12.00–23.00
15.02. 9.00–23.00
16.02. 9.00–22.00

Ziemas priekiem būs pieejamas: galvenā, hobija un iesācēju trase.

 

Valentīndienas ceļojums ar tramvaju

Pirmo reizi Liepājā norisināsies unikāls un sirsnīgs kultūras pasākums tramvajā. 14.februārī plkst 23.00 ikviens ir gaidīts uz sirsnīgāko ceļojumu tramvajā pa Liepājas ielām.

Ņem līdzi draugu, draudzeni, otru pusīti, tuvinieku vai vienkārši nāc pats un iepazīsti jaunus draugus.

«Šī ir iespēja pavadīt visu mīlētāju dienu vēl nebijušā veidā un pasakainā atmosfērā. Braucienā ar tramvaju, mūzikas pavadībā, būs uzkodas, dejas, kā arī konkursi ar lieliskām balvām,» aicina organizatori.
Par muzikālo gaisotni parūpēsies grupa Melnraksts.
Pasākumu vadīs Ralfs Jēkabsons.

 

SESTDIEN, 15.februārī

 

Cēsīs notiks 15.Kasešu nakts

Sestdien, 15.februārī, mākslas telpā Mala, Cēsīs, Lenču ielā 11, notiks cikla Kasešu nakts 15.pasākums. Sākums plkst. 19.00. Šis būs arī piecu gadu jubilejas pasākums, kopš pirmās Kasešu nakts, kura notika 2015.gada pavasarī. Pirmajā daļā plānota saruna par mūzikas izdošanu pagrīdes apstākļos. Īpašo viesu statusā būs Pārdaugavas kasešu izdevēji – Lauris Vorslavs un Stropu Jurka jeb Juris Bērziņš.

Kasešu nakts otrajā daļā, kura sāksies ap 21.00, plānota svētku diskotēka jeb tintutēka. Kā pirmie savas iecienītākās kasetes uztīs ciemiņi no Pārdaugavas – Lauris Vorslavs un Stropu Jurka. Pēc viņiem pie kasešu žokeja pults stāsies pasākumu cikla veterāns Caurvējš jeb Andrejs Matvejs, kurš allaž pārsteidzis ar pilnīgi negaidītu un traku muzikālo materiālu. Viņam pievienosies noslēpumainais multimākslinieks Primāts no Raunas.

Ap pusnakti duetu nomainīs Raimonds Mežaks. Pasākuma muzikālo daļu ar īpašu ierakstu selekciju noslēgs kasešu žokejs Raksta, īstajā vārdā Disdzis Staris. Par pasākuma vizuālo noformējumu apsolījis parūpēties Kasešu nakts atbalstītājs un draugs, talantīgais video mākslinieks Ģirts Užāns no Cēsīm.

 

Rīgā: Svaparapa // Drēbju maiņa

Sestdien, 15.februārī no plkst. 15.00 līdz 17.00 Otrās Elpas pagrabā notiks Svaparapa.

Svaparapa ir jautra kopā būšana, nevis tekstilizstrādājumu nodošanas punkts, tādēļ Otrā Elpa lūdz iepazīsties ar vadlīnijām, kādā veidā viss notiek:

– DESMIT ir maksimālais apģērbu skaits, ko drīkst ienest + aksesuāri/apavi.
– Ļauj ielūkoties atnestajā drēbju maisiņā pasākuma organizatoriem, ņem pakaramo un smuki pakarini savu apģērbu brīvā vietā, un ņem vietā jaunu.
– Pieņemsim tikai tīru, izmazgātu, nesaplēstu un nenovalkātu apģērbu.
– Nepieņemsim apģērbu ar caurumiem, pleķiem, dzeltenām padusēm, briesmīgi savēlušiem kunkuļiem un atirušām detaļām.
– Apģērba pielaikošana tikai Svaparapas pielaikošanas kabīnē pagrabstāvā.
– Atnesto apģērbu pieņemam līdz plkst. 16.30! Savukārt, līdz 17.00 nāc un ņem, ko sirds kāro.

Cienot pasākuma apmeklētājus un organizatorus, lūdzu, nes uz Svaparapu tikai tādu apģērbu, ko ar prieku dotu valkāt arī saviem tuvākajiem! Droši raksti mums, ja Tev rodas kādi jautājumi.

Ieeja: ziedojumi

 

Ogresgalā: Atpūtas vakars pie galdiņiem Deju laiks

Ciemupes Tautas namā, kas atrodas Liepu gatvē 12, Ogresgalā, sestdienas vakarā norisināsies deju vakars.

Vakarā spēlēs grupa Kolibri.
Biļešu cena iepriekšpārdošanā, lai rezervētu vietas pie galdiņiem – 7 eiro, bet pasākuma dienā – 10 eiro.
Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs.

 

SVĒTDIEN, 16.februārī

 

Pārgājiens: Vecais Ērgļu dzelzceļš

Ir pienācis laiks atkal izkustināt savas kājas, pavēdināt galvu un doties pārgājienā, aicina pārgājiena rīkotāji Adventistu Rīgas 1.draudze.

«Šoreiz iesim 23 km no Upesleju autobusu galapunkta līdz Ropažiem pa veco Ērgļu dzelzceļu. Pa ceļam redzēsim nedaudz skaistus dabasskatus gar Mazo Juglu un tad taisnā ceļā pa veco dzelzceļu līdz Kangaru stacijai. Iespējams, pie vecās Bajāru stacijas mūs gaidīs kāds patīkams pārsteigums.»

Aicināts ir ikviens, kurš ir atbildīgs, izvērtē savu veselības stāvokli un spēju noiet garus kilometrus nemazinot tempu.

Dalība ir bez maksas.

Šoreiz gan svarīgi pieteikties ar atzīmi going, jo sabiedriskais autobuss nav bezizmēra, atzīmē rīkotāji.

Autobuss 6827 Rīga–Saurieši–Upeslejas no Riepnieku ielas galapunkta atiet 8.40. (Riepnieku/Turgeņeva ielas krustojums). Tur, vai arī Upeslejās pēc autobusa pienākšanas tiekamies! Ropažos mēģināsim nonākt līdz 16.00.


Pievienot komentāru

Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

CSDD ļauj autoskolām organizēt teorijas apmācības tiešsaistē

Apmācībām jānotiek tiešsaistes režīmā, pasniedzējam atrodoties mācību telpā, kurā ir izsniegta mācību karte un reģistrēta attiecīgā mācību grupa.

Latvijā gada inflācija martā bijusi 1,4%

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada martā bija par 9,7% augstākas. Precēm cenas pieauga par 8%, bet pakalpojumiem – par 14%.

Lietuvā ļauj valdībai regulēt cenas

Lietuvas Seima deputātu vairākums ir atbalstījis tiesību akta grozījumu projektu, kas paredz atļaut valdībai noteikt pirmās nepieciešamības preču cenas, kamēr valstī ir spēkā karantīna, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

BNN SKAIDRO | Aplokšņu algas – viens no galvenajiem iemesliem nepiešķirt dīkstāves pabalstu

Arī «ēnu ekonomikas cilvēki» ir jāatbalsta, arī viņiem vajag iztikas līdzekļus un arī viņiem ir ģimenes.

ES valstis nespēj vienoties par kopīgu aizņemšanos finanšu tirgos

ES finanšu ministri aizvadījuši 15 stundas ilgas sarunas par vēlamo ceļu kā valstīm un blokam kopumā atgūties no ekonomiskā satricinājuma, ko radījis COVID-19. Valstis pagaidām nav atradušas kopsaucēju, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Pret Lembergu uzsākts kriminālprocess par neslavas celšanu

Kā iesniegumā Valsts policijai norāda Kristovskis, smagos noziegumos apsūdzētās augstās valsts amatpersonas Lemberga melīgiem izdomājumiem, ar kuriem viņš publiski ceļ neslavu Kristovskim, ir salīdzinoši gara vēsture.

Kariņš: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Šajā krīzē esam ļoti labi situēti finansiāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Uhaņā pirmoreiz kopš janvāra atceļ karantīnu

Ķīnas pilsētā Uhaņā, kur aizsākās jaunā koronavīrusa pandēmija, ir atcelta karantīna. Tas noticis pirmoreiz kopš 23.janvāra.

Pieejamais atbalsts COVID-19 krīzes ierobežošanai sasniedzis četrus miljardus

«Līdzekļu pietiek, lai varētu atbalstīt ekonomiku krīzes pārvarēšanai un stimulētu ekonomiku pēc krīzes,» uzsvēra finanšu ministrs.

Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir plašāks nekā Somijā.

Valdība atbalsta Zvidriņas sodīšanu ar atbrīvošanu no VZD ģenerāldirektores amata

Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Austrālijā attaisno par pedofiliju notiesātu kardinālu

Tiesa Austrālijā ir attaisnojusi katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš pērn kļuva par augstāko katoļu amatpersonu, kura atzīta par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vēl 2 000 skolēniem trūkst attālinātajam mācībām nepieciešamās viedierīces

Vēl ir 2 000 skolēni, kuriem trūkst attālinātajam mācību procesam nepieciešamās viedierīces, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Igaunijas valdībā nesaskaņas par taupības ieviešanu ekonomikas atbalstam

Vai valstij ir «jāsavelk josta», lai palīdzētu ekonomikai atgūties? Igaunijas valdībā pārstāvētajām partijām ir kardināli pretēji viedokļi, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

KP pērn saņēmusi 75 iesniegumus par konkurences kropļojumiem

Vienlaikus 2019.gads ir zīmīgs ar to, ka pēc vairāku gadu diskusijām KP beidzot ir izcīnījusi efektīvākus rīkus cīņai pret publisku personu radītiem konkurences neitralitātes pārkāpumiem.

IZM apsver domu centralizētos eksāmenus neatcelt

Ja ārkārtējo situāciju pagarinās vēl uz mēnesi, pastāv iespējas, ka profesionālo skolu kvalifikācijas eksāmeni un centralizētie eksāmeni varētu notikt – ievērojot visus drošības pasākumus.

Polija prezidenta vēlēšanas rīkos ar pasta balsojumu

Polijā maijā gaidāmām prezidenta vēlēšanām ir jānotiek kā pasta balsojumam, tā lēmuši poļu likumdevēji. Ieceres pretinieki tikmēr norāda, ka tas nozīmētu sabiedrības veselības apdraudēšanu.

Lidosta Rīga plāno atlaist 500 darbinieku

Samazinot plānoto investīciju apjomu par 85% un saimnieciskos izdevumus par 60%, kā arī analizējot aviācijas nozares pēckrīzes atjaunošanās prognozes, lidosta spiesta pieņemt lēmumu par būtisku darbinieku skaita samazinājumu.

Latvijā sācies sējas laiks

Daba modusies neierasti agri, un arī lauksaimnieki pamazām uzsāk sējas darbus. Pirmos pašlaik sēj pupas un zirņus, ecē zālājus un veic ziemāju virsmēslošanu.

Akciju cenas kāpj cerībās par koronavīrusa krīzes mazināšanos

AvaTrade analītiķis Naīms Aslams sacīja, ka «investori atsakās no pesimisma», jo COVID-19 upuru skaita pieaugums ir palēninājies tādās Eiropas valstīs kā Itālija, Spānija un Francija.

Britu premjerministru no COVID-19 ārstē intensīvajā nodaļā

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kurš jau nepilnas divas nedēļas sirgst ar COVID-19 slimnīcā pārvests uz intensīvās aprūpes nodaļu, bet valdības vadītāja pienākumi uzticēti ārlietu ministram Dominikam Rābam, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Jaunais TV kanāls Tava klase pirmajā dienā skatīts 50 valstīs

Izglītības un zinātnes ministrija ziņo, ka papildu Latvijai TV kanālu skatījušies cilvēki Igaunijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Krievijā, ASV, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un citviet pasaulē.

Levits aicina nešķirot dīkstāves pabalsta saņēmējus pēc nodokļu parāda

Levits uzskata, ka dīkstāves pabalsts ir instruments, lai «pārziemotu». «Tas attiecas uz visiem, kuriem krīzes dēļ patlaban nav darba,» viņš uzsvēra.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!