bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 20.08.2019 | Vārda dienas: Bernhards, Boriss, Rojs
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Kluso domu maratons, nakts ekspedīcija Nestāsti pasaciņas un Sansusī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē norisināsies gan viens no lielākajiem pasākumiem bērniem – nakts ekspedīcija Nestāsti pasaciņas –, gan ilgi gaidītais festivāls Sansusī. Tāpat nedēļas nogalē var doties uz Tērveti, kur notiks Zemgaļu svētki. Tajos – gan folkmetāla koncerts, gan zinātniskie lasījumi, gan neiztrūkstošā svētku noslēguma kauja – Uzbrukums koka pilij. Kas vēl darāms šajā nedēļas nogalē, meklē Maršrutā!

PIEKTDIEN, 9.augustā

Jūrmalā: Nakts ekspedīcija bērniem Nestāsti pasaciņas

Divas aizraujošas dienas, 9. un 10.augustā, no plkst. 20.00 līdz 23.00 Dzintaru mežaparkā Jūrmalā notiks viens no gada gaidītākajiem pasākumiem – nakts ekspedīcija bērniem Nestāsti pasaciņas. Dažādus fantāzijas tēlus parkā iedzīvinās Latvijas mākslinieki. Aizraujošā nakts ceļojuma noslēgumā bērni un vecāki varēs arī izdejoties hiphopa mākslinieka Ozola un muzikālās apvienības Mazais princis pavadījumā.

Ekspedīcijas laikā ikvienam būs iespēja izdzīvot sapni par baletu. Mazie apmeklētāji varēs ielūkoties dejas mākslas – baleta – pasaulē, skatoties priekšnesumu kā meistarklasi, kā arī iemācīties raksturīgos dejas soļus. Šausmu filmiņu ierakstu studijā varēs nokļūt patiešām īstā filmēšanas laukumā ar kamerām un kino rekvizītiem. Strādās īsts filmu režisors. Jaunajiem režisoriem būs iespēja piedalīties šausmu filmiņas uzņemšanas procesā un darboties radošajā darbnīcā.

Iespaidīgu bungu šovu Spociņu jociņi rādīs spoku bungotāju orķestris, kas sastāvēs no 50 bundziniekiem no visas Latvijas, radot iespaidīgu muzikālo enerģijas strāvojumu. Tāpat piedzīvojumu meklētāji varēs darboties bungu meistarklasē.

Arī šogad pasākuma laikā darbosies šūpuļdziesmu ierakstu studija, kurā vecāki kopā ar bērniem varēs ierakstīt savas mīļākās šūpuļdziesmas. Jaukākos dziedājumus pēc tam varēs noklausīties Jūrmalas pilsētas mājaslapā.

Uz nakts ekspedīciju bērni aicināti ierasties pieaugušo pavadībā un ņemt līdzu kabatas lukturīšus.

Ieeja uz pasākumiem ir bez maksas.

Tērvetē: Zemgaļu svētki Tērvetei 800

Šogad jau sešpadsmito gadu Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem, kas guvuši lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju un kaimiņvalstu vēstures interesentu vidū. Šogad aprit 800 gadi, kopš Tērvetes vārds pirmo reizi minēts rakstos. Svētki norisināsies trīs dienu garumā, tajos tiks akcentētas seno zemgaļu materiālās un garīgās kultūras vērtības.

Piektdien, 9.augustā, ar zinātniskajiem lasījumiem par Tērvetes senvēsturi uzstāsies Mg.hist. N.Jērums (LV), Dr.hist. E.Vasiļauskis (LT) un Dr.hist. T.Baranauskas (LT). Sākums plkst. 11.00, norises vieta – LVM Dabas parka Tērvetē informācijas centra ēka, dalība – bez maksas.

Piektdienas vakarā ap plkst. 18.00 Tērvetē pulcēsies moto kluba Shadows biedri ar saviem spēkratiem. No plkst. 20.00 Tērvetes estrādē uzstāsies folkmetāla un metāla grupas STEEL MUSTANG, YOMI, STAGNAT PROJECT, pēc 23.00 diskotēku vadīs DJ Alex.

10. un 11.augustā Tērvetē svētki turpināsies ar koncertiem, senajiem rituāliem, amatnieku prasmju demonstrējumiem kalēju un dzintara apstrādes darbnīcās un loku šaušanas turnīriem. No plkst. 17.30 Tērvetes estrādē uzstāsies septiņas smagā roka, folkmetāla, metāla un grupas, plkst. 22.00 norisināsies Uguns šovs.

Svētdienas pēcpusdienā norisināsies neiztrūkstoša svētku noslēguma kauja – Uzbrukums koka pilij.

Ieejas maksa estrādē – 10.00 eiro, bērniem līdz astoņiem gadiem un pensionāriem bez maksas.

Sīkāka informācija un svētku programma šeit.

Liepājā: Kluso domu maratons muzejā

Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 skatāma Sandras Vingres izstāde Kluso domu maratons, kas pārsteidz ar spilgtu krāsu izvēli, akurātām līnijām un tīriem laukumiem, grafisku un spēcīgu vizuālo valodu. Šeit vitālā un svaigā enerģijā reālais un fantāzija sastopas vienuviet, stāsta muzeja pārstāvji.

Sandra Vingre par savu izstādi stāsta: «Par darbu pamatelementu skiču izstrādes posmā izmantota kolāžas tehnika, kur rotaļīgas interpretācijas rezultātā tiek improvizēts ar seniem kokgriezumiem, ornamentu paraugiem, reklāmu grafikām un ilustrācijām, žurnālu izgriezumiem, urbānās kultūras un citiem elementiem.» To visu transformējot, māksliniece rada darbus sev raksturīgā rokrakstā.

Darbos māksliniece izmanto bildes ne tikai no personīgā foto arhīva, bet arī atsauces no citu laikmetu darbiem. Tā ir sava veida destrukcija un jaunas kompozīcijas radīšana. Māksliniece pieskaras arī dabas ainavai, kur pasaules enerģija mijas ar vienkāršotu ilustrāciju paņēmieniem, nepazaudējot dabā sastopamās formas un krāsas.

Izstāde Kluso domu maratons skatāma Liepājas muzejā no 8.augusta līdz 22.septembrim.

SESTDIEN, 10.augustā

Aknīstes novadā: Festivāls Sansusī

Festivāls noris Aknīstes novadā, vairs neeksistējoša ciema Susēja bijušās pagastmājas pagalmā un blakus mežiņos un cirsmās. Attālums no šejienes līdz Rīgai ir aptuveni 150 km, bet līdz smaidam sejā un vieglumam kājās tikai pāris minūtes, pauž rīkotāji.

Kamermūzikas festivāls Sansusī katru gadu pulcē laikmetīgās mākslas mīļotājus no visas pasaules un, ievedot tos mežā, pasniedz lieliskāko tābrīža mūziku, teātri, cirku un gabaliņu dejas. Šogad tas norisināsies no 9.augusta plkst. 17.00 līdz 11.augusta plkst. 18.00.

2019 gadā Sansusī piedalīsies šādi mākslinieki: Thomas William, Ieva Saliete, Clara Pertuy, Ritvars Garoza, Sophie Grelié, Paula Šūmane, Jorrit Tamminga, Pēteris Trasuns, Christopher Walsh Sinka, Agnese Egliņa, Klāvs Mellis, Erik Bosgraaf, Māra Botmane, Anda Eglīte, Evarts Melnalksnis, Marie Henriette Reinhold, Dāvis Kaņepe, Vita Gajevska, Diana Syrse, Linda Leimane, un citi.

Gramzdas pagastā: Permakultūras festivāls

Jau sesto reizi Latvijā notiks Permakultūras festivāls. Šogad tas norisināsies no 9. līdz 11.augustam Kurzemes pusē. LLKC Augkopības nodaļas vecākais speciālists Māris Narvils aicina apmeklēt viņa saimniecību Priekules novada Gramzdas pagasta Līgotēs (Gramzdas Ēdenes dārzs).

Permakultūras moto – vēro un mijiedarbojies ar vidi un dabu. Esi taupīgs resursu patērēšanā, dod otru dzīvi lietām un priekšmetiem. Mācies sadarboties ar citiem. Šie un vēl daudzi principi raksturo permakultūras piekritējus, tie māca cilvēkam būt daudzpusīgam.

Programma būs trīs dienu garumā – gan pieredzes stāsti, gan diskusijas un viedokļu apmaiņa.

Apmeklētājiem būs iespēja būvēt krāsnis – picas un raķeškrāsnis, iemācīties sēņu audzēšanas gudrības, kā arī to, kā vecas drēbes pārvērst noderīgās lietās – tapojot. Būs informācija par akvaponiku, lavandu audzēšanu, kompostēšanu, Hugeldobēm, salmu ruļļu dārzkopību, agromežsaimniecību, biodegradējošiem materiāliem, salmu paneļiem, pašpietiekamas saimniecības veidošanu, kustību Growing seeds sawers un vēl – OFF-GRID projekta kopsavilkums par pedāļenerģiju, saules paneļiem un kolektoriem.

Vairāk informācijas un pilna pasākuma programma šeit.

SVĒTDIEN, 11.augustā

Melturos: Pārgājiens gar Amatu

Ja ir vēlme pavadīt svētdienu svaigā gaisā un iepazīt Amatas apkārtni, tad 15 km garais pārgājiens, ko vadīt dabas pētnieks un ceļotājs Andris Grīnbergs, ir domāts tieši tev!

Tikšanās vieta Rīgā, Autoostā 11.08. no 8:30, Cēsu autobuss 9:00. (cena līdz Melturiem – 3,65 eiro). 10:40 – esam Melturos, kur varam satikties ar vidzemniekiem, kas uz pasākumu ierodas ar savu vai citu sabiedrisko transportu (tur ir iespējas to atstāt līdz pasākuma beigām). Autobusa biļetes ieteicams iegādāties laicīgi (vai pat iepriekšpārdošanā).

Dalībniekiem pašiem jāiegādājas autobusa biļete turpceļam, un ieteicams paņemt līdzi kaut ko ēdamu un dzeramu, jo dienas gaitās veikalus un ēdināšanas uzņēmumus neapmeklēsim. To Amatas ielejā nav.

«Atpakaļceļā uz Rīgu brauksim ar satiksmes autobusu no citas vietas (biļetes pirksim autobusā). Šajā ceļojumā skatīsim alas, un līdz ar to lukturītis var noderēt,» informē Grīnbergs.

Pasākuma dalības maksa: 7 eiro, skolēniem – 3 eiro, bērniem līdz 10 gadiem – bezmaksas. / Dalības maksās iekļautas: pasākuma organizēšanas un vadīšanas izmaksas, tehniskie izdevumi, un arī nodokļi.
Papildu izmaksas: personīgie ceļa izdevumi.

Šoreiz pārgājiens notiks pa nelielām takām un reljefainu apvidu.

Spectūrisms ir draudzīgs bērniem. Var nākt pārgājienā arī ar pirmsskolas vecuma bērniem (viņiem – bez maksas)! Dalībniekiem līdz 14 gadu vecumam jābūt pieaugušo pavadībā.

Pieteikšanās pārgājienam: specturisms@gmail.com, vai zvanot: 29 246 928.


Pievienot komentāru

Iekļaujot Rīgas satiksmi valsts budžeta deficītā, fiskālā telpa samazinās par 72 milj.

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme, kā to nosaka Eiropas Savienības kritēriji, ir iekļaujama vispārējā valdības sektorā, tādējādi 2020.gada valsts budžeta fiskālā telpa saruks par 72 miljoniem eiro, informēja Finanšu ministrijā.

Rīgas valdošās partijas atradušas kopsaucēju, vienojušās par koalīcijas līgumu

Rīgas Domē partijas Saskaņa un Gods kalpot Rīgai! ir pārvarējušas domstarpības un parakstījušas koalīcijas līgumu, pirmdien pēc abu domes frakciju kopsēdes norādīja partiju pārstāvji.

VARAM nesaskata šķēršļus Rīgas atkritumu apsaimniekošanas līgumam uz 20 gadiem

Rīgas domes iecere noslēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem nepārkāpj normatīvos aktus, tā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Latvijas krājbankas administrators jūlijā atguvis 542 400 eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūlijā atguvis 542 444 eiro, kas ir par 75% vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicētais pārskats.

Līdz Rail Baltica būvdarbu uzsākšanai tiks atsavināti 123 īpašumi

Uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas – sagatavojis atsavināšanai privātpersonām un pašvaldībai piederošus 123 īpašumus.

Par kāzu teroraktu Afganistānā atbildību uzņemas «Islāma valsts»

Par teroraktu Afganistānā, kur aizvadītajā nedēļas nogalē nogalināti 63 cilvēki, atbildību uzņēmies teroristiskais grupējums «Islāma valsts».

Rīgas domes ārkārtas sēde par mēra ievēlēšanu pārcelta uz vēlāku laiku

Paredzētā Rīgas domes ārkārtas sēde, lai vēlētu galvaspilsētas mēru, pārcelta uz pulksten 13.00, informē domē.

Britu sagrābtais Irānas kuģis atstāj Gibraltāra ostu

Ostu Gibraltārā pametis Irānas naftas tankkuģis, kas bijis aizturēts kopš jūlija sākuma uz aizdomu pamata par naftas piegādāšanu Sīrijai. Lielbritānijai piederošais Gibraltārs kuģi atbrīvojis, nepakļaujoties lūgumam to atkal aizturēt no Amerikas Savienoto Valstu puses.

Administratīvajos centros pēc reformas iedzīvotāju skaits variēs no 2 000 līdz 632 000

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas reformas ieviešanas pašvaldību administratīvo centru lielums variēs no 2 000 iedzīvotāju līdz 632 000 iedzīvotāju.

Šajā nedēļā gaidāms silts, taču arī lietains laiks

Nedēļas pirmajā pusē gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, pa laikam uzspīdēs saule, tomēr Latvijas austrumu rajonos gaidāms arī lietus.

Nemiro: Saprotamas Lietuvas bažas par Astravjecas AES, bet elektrības iegāde no trešajām valstīm ir Latvijas interesēs

Latvijas valdības lēmums par elektroenerģijas tirdzniecības organizēšanu ar trešajām valstīm tika pieņemts, ņemot vērā valsts intereses,pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

VID daļas vadītāja, kuras vīrs darbojās PVN izkrāpēju grupējumā, aizgājusi no darba

Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece, kuras vīrs darbojās pievienotās vērtības nodokļa izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu.

Nedēļa Lietuvā: Nausēda tiekas ar Merkeli. Skvernelim operācija. Grib atstādināt korumpētus tiesnešus

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas prezidents Gitans Nausēdatikās ar Vācijas kanceli Angelu Merkeli, bet premjerministrs Sauļus Skvernelis pirmo atvaļinājuma dienu pavadīja operāciju zālē.

PNB banka: Lēmums par bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams

Lēmums par PNB bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, atzina bankā.

Krēsls paliek tukšs – pirmajā SIF padomes sēde neizdodas ievēlēt priekšsēdētāju

Sabiedrības integrācijas fonda jaunās padomes pirmajā sēdē neizdodas ievēlēt SIF priekšsēdētāju. Uz amatu izvirzīja divus pretendentus – Kultūras ministru Nauri Puntuli un Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāju Inesi Siliņu.

Mūžībā devies diplomāts Aivars Baumanis

81 gada vecumā mūžībā devies Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, žurnālists un diplomāts Aivars Baumanis, informē Ārlietu ministrijā.

Cilvēktiesību komisijā spriedīs par NEPLP kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti pirmdien, 19.augustā, spriedīs par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā.

EK eksperte: Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama

Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama, taču šādai rīcībai jābūt stratēģiskam plānam.

Neatkarīgo deputātu frakcija parakstījusi sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai!

Neatkarīgo deputātu frakcija parakstījusi sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai!, tādējādi solot Oļegam Burovam savu atbalstu pirmdien, 19.augustā, gaidāmajās Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanās.

Astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3%

Šī gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3% mazāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā.

Lietuvā rosina recepšu medikamentus tirgot internetā

Lietuvas Veselības ministrija ierosinājusi ieviest valsts kontrolētu sistēmu, kurā pacienti recepšu medikamentus varētu iegādāties tiešsaistē.

Daugavpils var zaudēt 1,34 miljonus PNB bankas slēgšanas dēļ

PNB bankas darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, norāda Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

OIK izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto licenci

Obligātā iepirkuma komponentes sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto OIK licenci un amatpersonu lēmumiem, norāda komisijas pārstāve Ilze Vanaga.

Šogad greiderēti jau 64 tūkstoši kilometru

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs šogad greiderēšanas darbus veicis gandrīz 64 tūkstošu km garumā.


-->