bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 14.11.2019 | Vārda dienas: Fricis, Vikentijs, Vincents
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Kluso domu maratons, nakts ekspedīcija Nestāsti pasaciņas un Sansusī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē norisināsies gan viens no lielākajiem pasākumiem bērniem – nakts ekspedīcija Nestāsti pasaciņas –, gan ilgi gaidītais festivāls Sansusī. Tāpat nedēļas nogalē var doties uz Tērveti, kur notiks Zemgaļu svētki. Tajos – gan folkmetāla koncerts, gan zinātniskie lasījumi, gan neiztrūkstošā svētku noslēguma kauja – Uzbrukums koka pilij. Kas vēl darāms šajā nedēļas nogalē, meklē Maršrutā!

PIEKTDIEN, 9.augustā

Jūrmalā: Nakts ekspedīcija bērniem Nestāsti pasaciņas

Divas aizraujošas dienas, 9. un 10.augustā, no plkst. 20.00 līdz 23.00 Dzintaru mežaparkā Jūrmalā notiks viens no gada gaidītākajiem pasākumiem – nakts ekspedīcija bērniem Nestāsti pasaciņas. Dažādus fantāzijas tēlus parkā iedzīvinās Latvijas mākslinieki. Aizraujošā nakts ceļojuma noslēgumā bērni un vecāki varēs arī izdejoties hiphopa mākslinieka Ozola un muzikālās apvienības Mazais princis pavadījumā.

Ekspedīcijas laikā ikvienam būs iespēja izdzīvot sapni par baletu. Mazie apmeklētāji varēs ielūkoties dejas mākslas – baleta – pasaulē, skatoties priekšnesumu kā meistarklasi, kā arī iemācīties raksturīgos dejas soļus. Šausmu filmiņu ierakstu studijā varēs nokļūt patiešām īstā filmēšanas laukumā ar kamerām un kino rekvizītiem. Strādās īsts filmu režisors. Jaunajiem režisoriem būs iespēja piedalīties šausmu filmiņas uzņemšanas procesā un darboties radošajā darbnīcā.

Iespaidīgu bungu šovu Spociņu jociņi rādīs spoku bungotāju orķestris, kas sastāvēs no 50 bundziniekiem no visas Latvijas, radot iespaidīgu muzikālo enerģijas strāvojumu. Tāpat piedzīvojumu meklētāji varēs darboties bungu meistarklasē.

Arī šogad pasākuma laikā darbosies šūpuļdziesmu ierakstu studija, kurā vecāki kopā ar bērniem varēs ierakstīt savas mīļākās šūpuļdziesmas. Jaukākos dziedājumus pēc tam varēs noklausīties Jūrmalas pilsētas mājaslapā.

Uz nakts ekspedīciju bērni aicināti ierasties pieaugušo pavadībā un ņemt līdzu kabatas lukturīšus.

Ieeja uz pasākumiem ir bez maksas.

Tērvetē: Zemgaļu svētki Tērvetei 800

Šogad jau sešpadsmito gadu Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem, kas guvuši lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju un kaimiņvalstu vēstures interesentu vidū. Šogad aprit 800 gadi, kopš Tērvetes vārds pirmo reizi minēts rakstos. Svētki norisināsies trīs dienu garumā, tajos tiks akcentētas seno zemgaļu materiālās un garīgās kultūras vērtības.

Piektdien, 9.augustā, ar zinātniskajiem lasījumiem par Tērvetes senvēsturi uzstāsies Mg.hist. N.Jērums (LV), Dr.hist. E.Vasiļauskis (LT) un Dr.hist. T.Baranauskas (LT). Sākums plkst. 11.00, norises vieta – LVM Dabas parka Tērvetē informācijas centra ēka, dalība – bez maksas.

Piektdienas vakarā ap plkst. 18.00 Tērvetē pulcēsies moto kluba Shadows biedri ar saviem spēkratiem. No plkst. 20.00 Tērvetes estrādē uzstāsies folkmetāla un metāla grupas STEEL MUSTANG, YOMI, STAGNAT PROJECT, pēc 23.00 diskotēku vadīs DJ Alex.

10. un 11.augustā Tērvetē svētki turpināsies ar koncertiem, senajiem rituāliem, amatnieku prasmju demonstrējumiem kalēju un dzintara apstrādes darbnīcās un loku šaušanas turnīriem. No plkst. 17.30 Tērvetes estrādē uzstāsies septiņas smagā roka, folkmetāla, metāla un grupas, plkst. 22.00 norisināsies Uguns šovs.

Svētdienas pēcpusdienā norisināsies neiztrūkstoša svētku noslēguma kauja – Uzbrukums koka pilij.

Ieejas maksa estrādē – 10.00 eiro, bērniem līdz astoņiem gadiem un pensionāriem bez maksas.

Sīkāka informācija un svētku programma šeit.

Liepājā: Kluso domu maratons muzejā

Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 skatāma Sandras Vingres izstāde Kluso domu maratons, kas pārsteidz ar spilgtu krāsu izvēli, akurātām līnijām un tīriem laukumiem, grafisku un spēcīgu vizuālo valodu. Šeit vitālā un svaigā enerģijā reālais un fantāzija sastopas vienuviet, stāsta muzeja pārstāvji.

Sandra Vingre par savu izstādi stāsta: «Par darbu pamatelementu skiču izstrādes posmā izmantota kolāžas tehnika, kur rotaļīgas interpretācijas rezultātā tiek improvizēts ar seniem kokgriezumiem, ornamentu paraugiem, reklāmu grafikām un ilustrācijām, žurnālu izgriezumiem, urbānās kultūras un citiem elementiem.» To visu transformējot, māksliniece rada darbus sev raksturīgā rokrakstā.

Darbos māksliniece izmanto bildes ne tikai no personīgā foto arhīva, bet arī atsauces no citu laikmetu darbiem. Tā ir sava veida destrukcija un jaunas kompozīcijas radīšana. Māksliniece pieskaras arī dabas ainavai, kur pasaules enerģija mijas ar vienkāršotu ilustrāciju paņēmieniem, nepazaudējot dabā sastopamās formas un krāsas.

Izstāde Kluso domu maratons skatāma Liepājas muzejā no 8.augusta līdz 22.septembrim.

SESTDIEN, 10.augustā

Aknīstes novadā: Festivāls Sansusī

Festivāls noris Aknīstes novadā, vairs neeksistējoša ciema Susēja bijušās pagastmājas pagalmā un blakus mežiņos un cirsmās. Attālums no šejienes līdz Rīgai ir aptuveni 150 km, bet līdz smaidam sejā un vieglumam kājās tikai pāris minūtes, pauž rīkotāji.

Kamermūzikas festivāls Sansusī katru gadu pulcē laikmetīgās mākslas mīļotājus no visas pasaules un, ievedot tos mežā, pasniedz lieliskāko tābrīža mūziku, teātri, cirku un gabaliņu dejas. Šogad tas norisināsies no 9.augusta plkst. 17.00 līdz 11.augusta plkst. 18.00.

2019 gadā Sansusī piedalīsies šādi mākslinieki: Thomas William, Ieva Saliete, Clara Pertuy, Ritvars Garoza, Sophie Grelié, Paula Šūmane, Jorrit Tamminga, Pēteris Trasuns, Christopher Walsh Sinka, Agnese Egliņa, Klāvs Mellis, Erik Bosgraaf, Māra Botmane, Anda Eglīte, Evarts Melnalksnis, Marie Henriette Reinhold, Dāvis Kaņepe, Vita Gajevska, Diana Syrse, Linda Leimane, un citi.

Gramzdas pagastā: Permakultūras festivāls

Jau sesto reizi Latvijā notiks Permakultūras festivāls. Šogad tas norisināsies no 9. līdz 11.augustam Kurzemes pusē. LLKC Augkopības nodaļas vecākais speciālists Māris Narvils aicina apmeklēt viņa saimniecību Priekules novada Gramzdas pagasta Līgotēs (Gramzdas Ēdenes dārzs).

Permakultūras moto – vēro un mijiedarbojies ar vidi un dabu. Esi taupīgs resursu patērēšanā, dod otru dzīvi lietām un priekšmetiem. Mācies sadarboties ar citiem. Šie un vēl daudzi principi raksturo permakultūras piekritējus, tie māca cilvēkam būt daudzpusīgam.

Programma būs trīs dienu garumā – gan pieredzes stāsti, gan diskusijas un viedokļu apmaiņa.

Apmeklētājiem būs iespēja būvēt krāsnis – picas un raķeškrāsnis, iemācīties sēņu audzēšanas gudrības, kā arī to, kā vecas drēbes pārvērst noderīgās lietās – tapojot. Būs informācija par akvaponiku, lavandu audzēšanu, kompostēšanu, Hugeldobēm, salmu ruļļu dārzkopību, agromežsaimniecību, biodegradējošiem materiāliem, salmu paneļiem, pašpietiekamas saimniecības veidošanu, kustību Growing seeds sawers un vēl – OFF-GRID projekta kopsavilkums par pedāļenerģiju, saules paneļiem un kolektoriem.

Vairāk informācijas un pilna pasākuma programma šeit.

SVĒTDIEN, 11.augustā

Melturos: Pārgājiens gar Amatu

Ja ir vēlme pavadīt svētdienu svaigā gaisā un iepazīt Amatas apkārtni, tad 15 km garais pārgājiens, ko vadīt dabas pētnieks un ceļotājs Andris Grīnbergs, ir domāts tieši tev!

Tikšanās vieta Rīgā, Autoostā 11.08. no 8:30, Cēsu autobuss 9:00. (cena līdz Melturiem – 3,65 eiro). 10:40 – esam Melturos, kur varam satikties ar vidzemniekiem, kas uz pasākumu ierodas ar savu vai citu sabiedrisko transportu (tur ir iespējas to atstāt līdz pasākuma beigām). Autobusa biļetes ieteicams iegādāties laicīgi (vai pat iepriekšpārdošanā).

Dalībniekiem pašiem jāiegādājas autobusa biļete turpceļam, un ieteicams paņemt līdzi kaut ko ēdamu un dzeramu, jo dienas gaitās veikalus un ēdināšanas uzņēmumus neapmeklēsim. To Amatas ielejā nav.

«Atpakaļceļā uz Rīgu brauksim ar satiksmes autobusu no citas vietas (biļetes pirksim autobusā). Šajā ceļojumā skatīsim alas, un līdz ar to lukturītis var noderēt,» informē Grīnbergs.

Pasākuma dalības maksa: 7 eiro, skolēniem – 3 eiro, bērniem līdz 10 gadiem – bezmaksas. / Dalības maksās iekļautas: pasākuma organizēšanas un vadīšanas izmaksas, tehniskie izdevumi, un arī nodokļi.
Papildu izmaksas: personīgie ceļa izdevumi.

Šoreiz pārgājiens notiks pa nelielām takām un reljefainu apvidu.

Spectūrisms ir draudzīgs bērniem. Var nākt pārgājienā arī ar pirmsskolas vecuma bērniem (viņiem – bez maksas)! Dalībniekiem līdz 14 gadu vecumam jābūt pieaugušo pavadībā.

Pieteikšanās pārgājienam: specturisms@gmail.com, vai zvanot: 29 246 928.


Pievienot komentāru

Saeimas lēmums: Bezdarbnieku pabalstu izmaksās astoņus, nevis deviņus mēnešus

Bezdarbniekam pabalstu pirmos divus mēnešus izmaksās pilnā apmērā, par trešo mēnesi pabalsts būs 75% no pilnā apmēra, par piekto un sesto mēnesi izmaksās 50%, bet par septīto un astoto mēnesi tas būs 45% apmērā no piešķirtā pabalsta. 

Igaunijā novērots gadsimta zemākais bezdarbs

Igaunijā bezdarba līmenis gada trešajā ceturksnī ir noslīdējis līdz viszemākajai atzīmei valsts gadsimtu ilgajā vēsturē, proti, līdz 3,9%, tā liecina oficiālie statistikas dati.

IeM Informācijas centra vadītāja amatam trešajai kārtai virza divus pretendentus

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra priekšnieka atlases komisija nolēmusi uz konkursa trešo kārtu izvirzīt divus pretendentus.

Tusks aicina britus nepadoties Brexit apturēšanā

Lielbritānijā pēc mēneša gaidāmas parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Aizejošais Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks netieši norādījis, ka valsts izstāšanās no Eiropas Savienības vēl ir novēršama.

Pabriks: Svešu personu aizdomīga interese par militārajiem objektiem Latvijā vērtējama kā vidēji augsta

Patlaban svešu un nepiederošu personu aizdomīga interese par Latvijas militārajiem objektiem, izmantojot dažādas izpētes metodes, tostarp dronus, ir vērtējama kā vidēji augsta, norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Auto ar viltotiem diplomātiskajiem numuriem vestas kontrabandas cigaretes

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policija atklājusi lielu daudzumu kontrabandas cigarešu transportlīdzekļos ar viltotiem diplomātiskajiem numuriem.

Izraēlā un Gazā pēc divām vardarbības dienām sākts pamiers

Tuvajos Austrumos pēc divas dienas ilgām militārām apšaudēm stājies spēkā pamiers starp Izraēlu un palestīniešu kaujiniekiem Gazā, tā pavēstījuši Ēģiptes, ANO un kaujinieku pārstāvji.

Neizdodas atcelt ReRe panākto aizliegumu slēgt jaunus līgumus par būvdarbiem JRT

Augstākās tiesas jeb Senāta Civillietu departaments trešdien, 13.novembrī, atteicies pieņemt Ģenerālprokuratūras virsprokurora protestu par tiesneša lēmumu.

Pirmajā dienā 14 stundu ilgās debatēs izskata mazāko daļu nākamā gada budžeta likumprojektu

Pirmajā dienā, vērtējot 2020.gada budžeta projektu un to pavadošo likumu paketi, Saeima 14 stundas ilgās debatēs izskatīja mazāko daļu likumprojektu.

Video: Venēcijā lielākie plūdi pēdējos 50 gados

Gleznainajā Itālijas kanālu pilsētā ūdens līmenis cēlies par 1,87 metriem. Paisuma atnesti plūdi, kas Venēcijā ir lielākie kopš 1966.gada, prasījuši arī divu cilvēku dzīvības.

Opozīcija asi pārmet pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt brīvpusdienas

Asas diskusijas trešdien, 13.novembrī, parlamentā raisījis priekšlikums uzlikt pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienas, kas līdz šim nodrošinātas tikai no valsts budžeta līdzekļiem.

Ceturtdien gaidāms rekordsilts un vējains laiks

Ceturtdien Latvijā tiks pārspēti 14.novembra siltuma rekordi un vietām, iespējams, kritīs arī mēneša otrās dekādes rekords.

Pašvaldības 25% vietā saņems 5% no azartspēļu nodokļa ieņēmumiem

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus likumā par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli, tostarp mainot minētā nodokļa ieņēmumu sadales proporciju starp valsts un pašvaldību budžetiem.

Saeima līdz 2023.gadam atliek zemes konsolidācijas procesa sākšanu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Zemes pārvaldības likumā, kas paredz līdz 2023.gadam atlikt zemes konsolidācijas sākšanas procesu.

Pētījums: 21% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka izglītības kvalitāte valstī ir zema

Gandrīz ceturtā daļa jeb 24% iedzīvotāju vērtē pašreizējo izglītības kvalitāti Latvijā kā augstu, gandrīz puse jeb 49% to vērtē kā viduvēju, savukārt kopumā kā zemu izglītības kvalitāti vērtē 21% iedzīvotāju.

OECD: Lietuvā, no bagātajām valstīm, dzer visvairāk

Alkohola patēriņš Lietuvā ir vislielākais, tā, salīdzinot ar 43 citām valstīm pasaulē, secinājusi Ekonomiskās Sadarbības un attīstības organizācija, ko dēvē arī par «bagāto valstu klubu».

Baraņņiks neizprot, par kādiem «grēkiem» Saskaņa pieprasa viņa atstādināšanu

Neatkarīgo deputātu frakciju pārstāvošais Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks neizprot, kādēļ Saskaņa tieši šobrīd pieprasījusi viņa atstādināšanu no amata.

Vairākas personas nelikumīgi izgatavojušas apsardzes sertifikātus. Lieta nodota tiesai

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldē vairākām personām tika nelikumīgi izgatavoti un izsniegti apsardzes sertifikāti.

Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātus aicina izvirzīt līdz 29.novembrim

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome trešdien, 13.novembrī, nolēma, ka kandidatūras Latvijas Bankas prezidenta amatam jāizvirza no 22. līdz 29.novembrim.

Nelegalizēsim. Igaunijā noraida priekšlikumu marihuānas tirgu pārņemt valsts rokās

Vairāk nekā 1 000 aktīvistu Igaunijā parakstījuši ierosinājumu valstij pārņemt savās rokās nelikumīgo marihuānas tirdzniecību un tās apriti. Likumdevēji priekšlikumu noraidījuši, uzsverot šādas rīcības potenciālo kaitējumu sabiedrības veselībai.

Neapstiprina atkritumu apsaimniekošanu Rīgā regulējošos noteikumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nav apstiprinājusi Rīgas domes saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, kas vienlaikus liedz domei izsludināt arī plānoto jauno iepirkumu.

No nākamā gada pieaugs minimālās pensijas apmērs

Saeima trešdien, 13.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus valsts pensiju likumā, kas paredz no 2020.gada palielināt minimālo vecuma pensiju.

Saskaņa Rīgas domē ir ar mieru turpināt darbu koalīcijā, ja GKR pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju

Partija Saskaņa piekrīt turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā pie nosacījuma, ja Gods kalpot Rīgai pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju.

Igaunijas ministra darbības jāizmeklē, tā premjers Ratass

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass norādījis, ka tiks sākta izmeklēšana par Igaunijas lauku lietu ministra rīcību interešu konfliktā par krāpšanos ar lauksaimniecības subsīdijām.

Mudina ministrijas izstrādāt īpašu programmu lībiešu valodas attīstībai

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija aicinās Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Kultūras ministriju izstrādāt programmu lībiešu kultūras un valodas saglabāšanai, aizsardzībai un attīstībai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!