bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 15.10.2019 | Vārda dienas: Eda, Hedviga, Helvijs
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Zinātnieku nakts, balle trīs dienu garumā un Velotūre ar garšu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Septembra pēdējā nedēļas nogalē tikai dažas rudens lapas ir iekrāsojušās raibos toņos, toties visā Latvijā norit pasākumi visdažādākajās krāsās. Jau piektdien, 27.septembrī, Gadsimta naktī ar krāšņu balli tiks svinēta tik daudzu alma mater – Latvijas Universitātes – simtgade. Ja drīzāk noskaņojums ir ko uzzināt, nevis svinēt, tad piektdien ir iespēja atklāt, ko piedāvā zinātnieki visā Latvijā Eiropas Zinātnieku nakts ietvaros. Savukārt sestdien Liepājā noritēs nu jau ikgadējais Liepājas Mākslas forums, kurā ikviens aicināts uz sarunu caur deju, mūziku, vizuālo mākslu, teātri, operu un kino. Bet svētdien, uzvelkot labāko vējjaku, varēs doties Velotūrē pa Valdemārpils apkārtnes, iespējams, vēl neatklātajām vietām.

 

PIEKTDIEN, 27.septembrī

 

Visā Latvijā: Eiropas Zinātnieku nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 27.septembrī, 17 Latvijas pilsētās un novados notiks Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi, kuru vadmotīvs šogad ir Zinātne nākotnei.

Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi Latvijā notiks jau 14.gadu pēc kārtas un būs pieejami Rīgā, Salaspilī, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē, Valmierā, Cēsīs, Ventspilī, Dobelē, Baldonē, Ķegumā, Skrīveros, Priekuļos, Pūrē, Papē un Dižstendē. Apmeklētāji varēs ielūkoties laboratorijās, vērot un iesaistīties eksperimentos, diskutēt ar zinātniekiem, piedalīties pētnieciskajās darbnīcās un citās izzinošās aktivitātēs.

Pasākumu programmā īpaša uzmanība šogad vērsta uz zinātnes sasniegumiem, kuri ietekmēs cilvēku dzīvi nākotnē. Piemēram, Latvijas Universitātes Zinātņu mājā ikviens varēs iepazīties ar cilvēkveidīgo robotu Popiju un programmēšanas darbnīcā izmēģināt, kā kontrolēt šo robotu un iesaistīt to mākslinieciskās aktivitātēs.

Ar Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu programmu var iepazīties interneta vietnē www.zinatniekunakts.lv.

 

Rīgā: LU Gadsimta nakts Carpe Noctem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Universitāte (LU) šoruden atzīmēs gadsimtu, kopš Latvijai ir sava nacionālā universitāte, kas visos laikos ir bijusi garants valsts pastāvēšanai un attīstībai. LU dzimšanas dienas svinību kulminācija būs koncerts un balle – Gadsimta nakts Carpe Noctem, kas notiks 27.septembrī Arēnā Rīga, informē LU.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīze kasēs vai klātienē – LU galvenajā ēkā, Raiņa bulv. 19, (125.telpa) vai LU Zinātņu mājas bibliotēkā, Jelgavas ielā 3.

Biļetes cena – 20 eiro, LU studentiem – 10 eiro (pie ieejas pasākumā būs jāuzrāda LU studenta apliecība), pie galdiņa – 50 eiro (cenā ietilpst glāze vīna un uzkodas).

 

Ķekavā: Pagājušā gadsimta lauku balles atmosfēra deju festivālā Rijas Balle

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rijas balle, kas norisināsies Ķekavā no 27. līdz 29.septembrim, ir pavisam jauns tradicionālo deju festivāls, kura laikā dzīvās mūzikas pavadījumā tiks izdejotas dejas, kas bija populāras sarīkojumos un ballītēs 20.gadsimta sākumā, piemēram, valši, polkas, fokstroti, stāsta pasākuma organizatori Ķekavas muzikanti.

Viena no lielākajām pasākuma burvībām ir divas deju naktis, kur iecienītākie Baltijas valstu tradicionālās mūzikas spēlmaņi izpildīs dzīvo mūziku un tās pavadījumā būs iespēja dejot, dejot, atpūsties un atkal dejot. Uz skatuves kāps tādas tautā iemīļotas grupas kā Rahu The Fool, Kaktu balle, Bumburņeicys, Svīres, Dandari, Kauno Bandonija, Tallinas danču klubs, Sprycauka u.c., kopumā nodrošinot 12h dzīvās mūzikas skanējumu.

Organizatori arī norāda, ka pasākums ir draudzīgs ģimenēm ar bērniem. Tāpat tajā būs iespēja nakšņot Ķekavas sākumskolas telpās (iekļauts biļetes cenā) un iespēja paēst uz vietas gatavotu ēdienu (par papildu maksu).

Biļetes: bezrindas.lv, degvielas uzpildes stacijās Virši, kā arī uz vietas, pasākumā dienā.

 

SESTDIEN, 28.septembrī

 

Liepājas Mākslas forums 2019

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 27. līdz 29. septembrim Liepājas koncertzāle Lielais dzintars aicina uz ikgadējo mūsdienu mākslas festivālu Liepājas Mākslas forums. Šogad festivāls svinēs savu piekto jubileju, tāpēc programma solās būt krāšņāka kā jebkad, stāsta foruma organizatori.

Ar desmit dažādu žanru un dažādu māksliniecisko valodu notikumiem Liepājas Mākslas forums savus klausītājus šogad ielūdz uz sarunu. Sarunu caur deju, mūziku, vizuālo mākslu, teātri, operu un kino. Piedaloties māksliniekiem no Nīderlandes, Somijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, festivāls atspoguļos mūsdienu mākslas aktualitātes Eiropā un pasaulē.

Ar pilnu festivāla programmu var iepazīties šeit.

 

Rīgā: Ģimenes diena Sēnes visos gadalaikos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 28.septembrī, Latvijas Dabas muzejā, Krišjāņa Barona ielā 4, Rīgā, notiks izzinošs pasākums par sēnēm, uz kuru īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem, informē muzeja darbinieki.

«Esam pieraduši sēņot rudenī, tad mežos, ceļmalās un pat parkos pamanām ļoti daudz sēnes, gan visu sēņotāju dižāko prieku baraviku, gan krāšņās sarkanās mušmires, dažādu krāsu bērzlapes, gailenes, piepes un daudz citas cepurīšsēnes, kuras nemaz nepazīstam. Taču, izrādās, ka sēņot var arī pavasarī un pat ziemā, turklāt arī tad iespējams atrast ēdamas sēnes! Kur no aprīļa līdz maijam meklēt parasto lāčpurni un vai ziemas celmene liekama groziņā, aicinām atklāt pasākumā Sēnes visos gadalaikos sestdien, 28.septembrī,» pauž muzejā.

Organizatori atgādina, ka ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Maksa par pasākumu – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 2,00 eiro ģimenei.

 

SVĒTDIEN, 29.septembrī

 

Valdemārpilī: Velotūre ar garšu Lubē un Ārlavā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valdemārpils tūrisma informācijas centrs aicina atzīmēt Eiropas Mobilitātes nedēļas noslēgumu Velotūrē ar garšu svētdien, 29.septembrī. «Iepazīsim Valdemārpils apkārtnes interesantākās vietas un satiksim vietējos,» pauž informācijas centrā.

Sākums plkst. 11.00 pie Valdemārpils tūrisma informācijas centra (Raiņa ielā 14a).

Visas dienas garumā tiks aplūkotas interesantas vietas Ārlavas un Lubes pagastos – jaunais kempings Dunduriņi, pie Krišjāņa Valdemāra skolas sagaidīs mazpulcēni ar krāsainiem burkāniem, būs iespējams iegādāties viņu izaudzētos ķiplokus un spiestās sulas, SIA Lubeco piedāvās savu ražoto sukāžu degustāciju (maksa 4 eiro no personas).

Tāpat tiks aplūkotas Lūrmaņu klintis, Bīlavu Velna laivu un noslēgumā būs viesošanās pie kartupeļu audzētāja Elvija Brauna, lai iepazītu neparastas, krāsainas latviešu iecienītā kultūrauga šķirnes.

Maršruta garums 27 km. Ceļu segums – asfalts un grants. Brauciena laikā ieturēsimies brīvā dabā, tāpēc dalībnieki aicināti sagādāt sev ūdens krājumus un gardumus piknikam. Ļoti svarīgi padomāt par drošību un ievērot ceļu satiksmes noteikumus, tāpēc aicinām izmantot ķiveres, līdz 18 gadus vecumam, tā ir obligāta prasība.

 

Rēzeknē: Miķeļdienas gadatirgus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rēzeknē Miķeļdienas gadatirgus arī šogad noritēs Latgales ielā, uzsver organizatori. Gadatirgū būs rudens ražas (āboli, ogas, dārzeņi, medus u. c.) un amatniecības meistaru darinājumu tirgus, jautrai noskaņai muzikāli priekšnesumi.

Gadatirgū piedalīsies pūšamo instrumentu orķestris Rēzekne, instrumentālais ansamblis Mazel tov no Daugavpils, čigānu deju kopa Rademila no Elejas un Rēzeknes tautas mākslas un nacionālo kultūru kolektīvi.

Šogad Miķeļdienā ritināsies stāsts par Miķeli, kurš kopā ar dejotājiem visu vasaru ir ganījis, slaucis govis un gatavojis sieru, lai rudenī dotos uz Rēzeknes tirgu to pārdot. Tirgū Miķelis sastop citus pārdevējus – krievu Jemeļu ar dziedātājām, ebreju Šmuļķi ar meitu Zaru un muzikantus, čigānu Budulaju ar čigānietēm, kur katrs tirgojas un dižojas. Priecīgi par veiksmīgiem darījumiem visi vienojas līksmā ballītē (blakus ugunskuram pie Lielās skatuves).

Šogad apmeklētāji aicināti ierasties bordo krāsas tērpos! «Bordīgākie» saņems pārsteiguma balvas.


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->