Maršruts nedēļas nogalei: Randiņš pārgājienā, Zemlika un Scrabble piecās valodās

Oktobris nebeidz lutināt ar siltām un košām rudens dienām, tāpēc šajā nedēļas nogalē ikviens aicināts piedalīties gan pasākumos, kas norisināsies dabā, gan iekštelpās. Piektdien, 18.oktobrī, Mercendarbes muižā pie Baldones ieskanēsies koncerts Skaņu raksti, savukārt Latvijas mazākajā pilsētā Durbē piektdien sākas mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls Zemlika. Sestdien Kuldīgā norisināsies teātra festivāls Teātris ir visur, kurā piedalīsies arī Latvijas Leļļu teātris, gan izrāžu apvienība Panna, gan citi mākslinieki. Taču svētdien visi piedzīvojumu meklētāji – gan sajūtu ziņā, gan Latvijas iepazīšanā – aicināti doties uz Ogri, uz Sajūtu ātrajiem randiņiem pārgājienā. 

 

PIEKTDIEN, 18.oktobrī

 

Baldonē: Koncerts Skaņu raksti

18.oktobrī plkst. 18.00 Mercendarbes muižas, kas atrodas piecus kilometrus no Baldones centra, mājīgajās telpās norisināsies koncerts Skaņu raksti.

Koncertā muzicēs J. Dūmiņa mūzikas skolas akardeona nodaļas audzēkņi, Baldones bērnu kokļu studija Dzītari, Daugmales bērnu folkloras kopa un akordeonistu ansambris Daži strūklakā.

Ieeja bez maksas!

 

Durbē: Festivāls Zemlika 2019

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM

Devītais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls Latvijas mazākajā pilsētā Durbē notiks 18. un 19.oktobrī. Festivālā būs gan vegāniskā kafejnīca, gan teātra izrāde, gan viesi no Lietuvas, ASV, Kanādas, Ugandas un citām valstīm ar dažādām performancēm.

Iepriekšpārdošanā BezRindas.lv nopērkamas divu dienu festivāla (koncertu) biļetes. 18.oktobrī biļešu cena pieaugs. Vienas dienas un koncertu baznīcā biļetes būs pieejamas uz vietas info centrā skolā (Skolas ielā 5a).

Festivālā ir arī pasākumi bez maksas.

Plašāka informācija pieejama šeit.

 

SESTDIEN, 19.oktobrī

 

Kuldīgā: Teātris ir visur 2019

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šī gada 19. un 20.oktobrī jau ceturto gadu pēc kārtas skatuves mākslas tradīciju Kuldīgas pilsētvidē turpinās Starptautiskais skatuves mākslas festivāls Teātris ir visur Kuldīgā, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvājot interesantu, izglītojošu un aizraujošu kultūras pieredzi.

Turpinot festivāla programmu veidot dažādu, tādā veidā aptverot kuldīdznieku un pilsētas viesu radošās intereses, arvien tiek piesaistīti jauni mākslinieki, vienlaikus turpinot draudzīgas saites ar festivāla ilggadējiem draugiem – teātra trupu KVADRIFRONS, Liepājas Leļļu teātri, izrāžu apvienību Panna un horeogrāfi Olgu Zitluhinu festivāla programmā ienesīs jaunas un ilgi gaidītas vēsmas.

Izrādes un notikumi arī no Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra, Latvijas Leļļu teātra, Mary Zhang, Sarmītes Eidukas un Latvijas Kultūras akadēmijas.

Biļetes nopērkamas šeit.

 

Rīgā: Auziņš, Čudars & Arutyunyan. Sirds Katedrāle

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM

Laikmetīgā džeza mūzikas trio Auziņš, Čudars & Arutyunyan savā instrumentālajā pieredzē tiecas veidot skaņu pasauli, kas stāv pāri žanriem, par pamatu izmantojot enerģiju, emocijas un iztēli rosinošas idejas un konceptus. Sestdien plkst. 17.00 Mārstaļu ielā 10, Rīgā, būs iespēja baudīt šo instrumentālo priekšnesumu krāsu.

Jaunās mūzikas festivālā Arēna viņi pirmatskaņos latviešu komponista Krista Auznieka (1992) jaundarbu Sirds katedrāle elektriskajai ģitārai, saksofonam un perkusijām. Tā ir kompozīcija četrās daļās, ko komponists radījis, iedvesmojoties no lielu personību filozofiskām idejām – to vidū ir gan Hermaņa Heses Stikla pērlīšu spēles tēli, gan Raiņa un Aspazijas ideāli, gan Martas Nusbaumas filozofiskā pārliecība, gan autora paša izjūtas un asociācijas.

Programmā: Krists Auznieks jaundarbs elektriskajai ģitārai, saksofonam un perkusijām (pasaules pirmatskaņojums).

Piedalās Kārlis Auziņš (saksofons), Matiss Cudars (ģitāra) un Ivars Arutyunyan (bungas).

Biļetes pieejamas šeit.

 

Rīgā: Galda spēļu pēcpusdiena

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nāc uzspēlēt Scrabble Valodu mājā, Avotu ielā 33, Rīgā no plkst. 15.00 līdz 18.00, aicina Valodu mājas saimnieki. «Omulīga gaisotne, forši cilvēki un, protams, valodas. Spēlēsim piecās dažādās valodās – latviešu, krievu, angļu, vācu un norvēģu.»

Pasākumu vadīs poliglots un norvēģu valodas pasniedzējs Gunnsteins Hūsa.

Tiek aicināti visi – ar vai bez pieredzes, vienatnē vai ar draugiem, pirmo reizi vai ceturto. Tāpat organizatori aicina ņemt līdzi našķus, taču par tēju un kafiju viņi parūpēsies.

 

SVĒTDIEN, 20.oktobrī

 

Ogrē: Sajūtu ātrie randiņi pārgājienā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Sajūtu ātrie randiņi pārgājienā ir unikāla iespēja iepazīties ar kādu pārgājienā. Komunicējot uzreiz no sirds! Iepazīt cilvēkus, ieskatoties viņiem acīs, esot blakus, kopā ieelpojot un izelpojot. Sajust caur dažādiem uzdevumiem un spēlēm. Kustības, svaigais rudens gaiss, pieskārieni, acu skatieni, mežs, jūra, klātesamība – visi šie vedīs tevi iepazīšanās piedzīvojumā,» stāsta pārgājiena organizators Kārlis Laizāns.

Iespēja satikt kādu, ar ko kopā pamosties? Varbūt vienkārši satikt kādu jaunu draugu? Citādāk pavadīta diena? Pārgājiens un komunikācija pa tiešo – skatoties acīs vai sūnās, būs, pārējos varbūt būs/ varbūt nebūs var uzzināt tikai ierodoties!

Pasākums sāksies plkst. 9.40 pie Stacijas pulksteņa. Ar vilcienu 9.50 braucam uz Ogri. (Biļetes jāiegādājas pašiem). Ogrē esam 10:26. (Iespējams pievienoties kādā stacijā pa ceļam vai Ogrē) Tur pēc neliela ievadiņa, sāksies pārgājiens pa Ogres Zilajiem kalniem, kurš mīsies ar pauzēm un dažādiem iepazīšanās/ sajušanas vingrinājumiem. Iesim pa Ogres Zilo kalnu pauguriem un lejām, aplūkosim Dubkalnu karjeru un skatu torni, kā arī kārtīgi iepazīsim viens otru. Pasākums noslēgsies 17.00 Ikšķiles dzelzceļa stacijā, un 17.11 varēs iekāpt vilcienā uz Rīgu.

Biļetes pieejamas šeit.

Jautājumu gadījumā, lūgums zvanīt vai rakstīt Kārlim pa tālruni 2759 7375.

 

Rīgā: Ēdiena svētki AUGam jau šajā svētdienā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētdien, 20.oktobrī, no plkst. 12.00 līdz plkst. 20.00, Tallinas ielas kvartālā esošajā Angārā, Tallinas ielā 10, Rīgā, norisināsies ēdiena svētki AUGam – lielākais augu ēdiena pasākums rudenī. Pasākums apmeklētājiem piedāvās iepazīt daudzveidīgu augu valsts virtuvi patīkamā atmosfērā, nesatraucoties par to, kādu ietekmi pārtikas izvēle atstāj uz apkārtējo vidi un dzīvniekiem.

15 ēdinātāji un tirgotāji piedāvās dažāda veida maltītes – gan dažādu valstu tradicionālos ēdienus, gan kūkas un citus saldumus, gan ātrās uzkodas – tas viss bez dzīvnieku izcelsmes produktiem. Tāpat pasākumā būs dārzeņu un ogu maiņas punkts, kurā jebkurš apmeklētājs ir aicināts atstāt sev lieku vai paņemt sev vajadzīgu kultūraugu. Svētki norisināsies visas dienas garumā.

Pasākums ir piemērots gan ģimenēm ar bērniem, gan mājdzīvnieku saimniekiem. Lielākā daļa ēdinātāju un tirgotāju būs apkurinātās iekštelpās, tāpēc apmeklētāji var nesatraukties par potenciāli nepatīkamiem laikapstākļiem.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 

Cēsīs: Foto orientēšanās 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vai labi pārzini Cēsis un tās tuvāko apkaimi? Daudzi no mums šajā vietā ir pabijuši neskaitāmas reizes, taču kā ir tad, kad jāatrod konkrēts objekts pēc fotogrāfijas?

To noteikti varēsi pārbaudīt, piedaloties šajā piedzīvojumā, sacensties gudrībā un ātrumā ar citiem dalībniekiem.

Pasākums paredzēts: skrējējiem, velobraucējiem, pārgājienu cienītājiem, tūristiem, ģimenēm. Tātad var iet, skriet, braukt ar velo, vai jebkuru citu transporta līdzekli.

Maršrutu un garumu varēs izdomāt pats uz vietas, skaidro organizatori. Vairākums foto punktu atradīsies ar auto nepiebraucamās vietās, tā kā būs jākustas. Un daudzi no tiem – reljefa virsotnēs.

Orientēšanās pasākumā var piedalīties viens vai kopā ar komandu līdz četrām personām.

Orientēšanās norises laiks: no 12.30 līdz 17.30

Kā skaidro organizatori, pēc reģistrācijas saņem apstiprinājumu, komandas numuru, pusstundu pirms sākuma – fotogrāfijas un karti – Tavs uzdevums ir nobildēties attiecīgajā vietā tā, lai fotogrāfijas būtu bildētas no tās pašas puses jeb leņķa (sakristu).

Rīcības plāns ir atkarīgs no Tevis, jo vairāk bildes uztaisīsi, jo labāks rezultāts. Bildes jāsūta uz 29666207 WhatsApp pasākuma norises laikā (12.30–17.30). Tev fiziski nav jāierodas konkrētā vietā!

Rezultāti tiek apkopoti un publicēti nākošās pirmdienas vakarā pēc pasākuma.
Komandai ar visvairāk pareizi uztaisītajām bildēm bezmaksas dalība nākošajā pasākumā, 2.–4.vietas ieguvējiem 50% atlaide.
Pieteikšanās pasākumam:
1) liec going Facebook pasākumā.

2) komandas pārstāvis aizpilda anketu.

Dalības maksa: 10 eiro no komandas

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas