Maršruts nedēļas nogalei: Černobiļas diapozitīvi Rīgā, danču vakars Ķekavā un Daliņam veltīts skrējiens Valmierā

Lai novembra tumšie vakari nebūtu tik vienmuļi, BNN ir atlasījis vairākus pasākumus, kas palīdzēs tos pavadīt saturīgi. Un ne tikai vakarus. Jau piektdien, 1.novembrī, Rīgā norisināsies Černobiļas diapozitīvu vakars, kurā tiks rādīti attēli no Zonas, kurā pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem notikusi viena no lielākajām katastrofām vēsturē. Savukārt sestdienu ir iespējams pavadīt pārgājienā Garezeru apkaimē, jo nav sliktu laikapstākļu – ir tikai nepiemērots apģērbs. Ja kājas vēl nebūs pietiekami nokusušas, tad vakarpusē var doties uz danču vakaru Doles tautas namā. Taču svētdien Rēzeknē norisināsies labdarības koncerts Atver savu sirdi, aicinot atbalstīt Rēzeknes pilsētas un novada bērnus ar īpašām vajadzībām. Kas vēl darāms nedēļas nogalē? Ieskaties maršrutā un izvēlies sev tīkamāko!

 

PIEKTDIEN, 1.novembrī

 

Rīgā: Černobiļas diapozitīvu vakars

Baltic Analog Lab, kas atrodas Lienes ielā 19, Rīgā, ielūdz uz tematisku diapozitīvu fotogrāfijas vakaru. «Caur trīs fotogrāfu acīm viesosimies Černobiļas slēgtajā zonā.»

Pēc atomelektrostacijas katastrofas šo vietu caurstrāvo vairāk nekā trīs dekādēs sakrājušies nostāsti, leģendas un noslēpumi. Fotogrāfijas tapušas 2015. un 2019.gadā, izmantojot 35mm diapozitīvu filmu. Pateicoties pieredzējušiem gidiem, fotogrāfi viesojās dažādās tūristiem nepieejamās vietās un runājās ar cilvēkiem, kas Zonā joprojām dzīvo un strādā.

Pasākuma norises laiks: 19.00–21.00

Starp fotogrāfijām varēs manīt arī eksperimentālus vizuālus efektus, ko var panākt, dažādos veidos manipulējot 35mm filmu.

Rādīs un stāstīs Ivo Stunga, Toms Mūrnieks, Katrīna Latve.

Pēc seansa būs iespēja uzdot jautājumus organizatoriem no Riga Chernobyl Team, kas vairākas reizes gadā vada nestandarta tūres uz Černobiļas slēgto zonu.

Ieeja bez maksas vai par ziedojumiem.

 

SESTDIEN, 2.novembrī

 

Pārgājiens: Garezeri

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Organizācija Soli pa solim aicina ikvienu interesentu pievienoties pastaigai Garezeru pusē.

Pārgājiens sāksies Lilastes stacijā, turpināsies apkārt gleznainajam Ummim, pēc kā gar Garezeriem grupa virzīsies uz Gaujas pusi, apmeklējot arī tās ieteku Rīgas līcī. Pēc dažu kilometru pastaigas gar jūru, gājiens virzīsies atpakaļ uz mežu un tas noslēgsies pie Lilastes stacijas. Ja nu kādam pastaiga būs par īsu, varēs turpināt soļot gar jūru vēl aptuveni 15 km līdz Saulkrastiem (vai vēl tālāk).

Dalībnieki paši uzņemas atbildību par savu veselības stāvokli, un ievēro CSN. Atdaloties no grupas vai izstājoties, dalībnieki informē par to pārgājienu vadītājus, piezvanot vai nosūtot sms, vai Facebook ziņu.

Pārgājiens: Garezeri
Distance: 16 km
Plānotais iešanas ātrums: 3,5–4 km/st
Vecuma ierobežojums: nav
Dalībnieku skaits: 30
Dalības maksa: 5 eiro

Tikšanās Lilastes stacijā plkst. 9.00. Vilciens no Rīgas atiet plkst. 8.11.

Piesakies, spiežot going pie Facebook pasākuma.

 

Danči Ķekavā

Sestdienas vakarā visi dancotgribētāji gaidīti Doles tautas namā no plkst. 19.00 uz lustīgiem dančiem.

Dančus ir viegli apgūt, pat ja nekad tie nav dejoti, tāpēc organizatori aicina: «Dancosim, spēlēsim un pabūsim kopā.»

 

Valmierā: Jānim Daliņam veltīts piemiņas skrējiens

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Par godu soļotāja Jāņa Daliņa 115.dzimšanas dienai notiks skrējiens no J.Daliņa stadiona Valmierā uz viņa dzimtajām mājām Brenguļu pagastā, Beverīnas novadā.

Skrējiena laiks no plkst. 11.00 līdz 16.00.

Dalība bez maksas!

 

SVĒTDIEN, 3.novembrī

 

Ventspilī: Vāverītes Kuplastītes pazudušie dārgumi

Šo svētdien, 3.novembrī, plkst. 11.00 Ventspils Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā Fantāzija norisināsies rotaļu programma bērniem Vāverītes Kuplastītes pazudušie dārgumi, informē Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs.

Rudens beigās meža zvēri sāk gatavoties ziemai, arī programmas galvenā varone vāverīte Kuplastīte čakli strādājusi un savākusi zīles un čiekurus. Tomēr Kuplastītei gadījies ražu pazaudēt. Kur palikuši savāktie krājumi? To pasākuma apmeklētāji kopā ar lācēnu Otto un vāverīti varēs noskaidrot, meklējot slēpņos un izjautājot lieciniekus.

Pasākumu vadīs radošā apvienība Jogitas pasākumi.

Ieeja pasākumos bez maksas.

 

Rīgā: Vecmāmiņas receptes kultūras pilī Ziemeļblāzma

Svētdien, 3.novembrī, plkst. 17.00 kultūras pilī Ziemeļblāzma izstādes Silta, jauka istabiņa ietvaros notiks pasākums Vecmāmiņas receptes.

Katra bērnības atmiņās ir saglabājušās ainas ar vecmāmiņu, kura savu lutināmo cienājusi ar zeltainiem pīrāgiem, gaisīgu debesmannā vai kādu citu ēdienu, ko īpašu padara ne receptes izsmalcinātība un izejvielu dārdzība, bet mīlestība un gādīgums.

Vecmāmiņas receptes ir paaudžu sadarbības un zināšanu apmaiņas pasākums, kas apvieno gastronomiskus, praktiskus un teorētiskus elementus. Pasākumā ar īpašām dzimtas receptēm piedalīsies vecmāmiņas un Latvijas Laikmetīgā mākslas centra mākslas vēstneses Aija Kaula, Ilze Glavane un Ilze Vītola, kā arī ēdiena pētniece Astra Spalvēna un dejas kritiķe Inta Balode. Sekojot recepšu instrukcijām un iesaistot pasākuma viesus, tiks pagatavoti trīs ēdieni, vienlaicīgi atmiņu stāstījumiem izskanēs arī teorētiskas atkāpes par recepti kā vēsturisku dokumentu un sieviešu pieredzes izteicēju.

Pasākuma mērķis ir veicināt dialogu starp dažādām sabiedrības grupām un nodrošināt zināšanu un pieredzes pēctecību.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 

Rēzeknē: Labestības koncerts Atver savu sirdi

Biedrība Eņģeļi ar mums katru gadu rīko labestības koncertu Atver savu sirdi, aicinot atbalstīt Rēzeknes pilsētas un novada bērnus ar īpašām vajadzībām, kuriem retās slimības liedz viņu tālāko fizisko, valodas, kustību un citu veselam cilvēkam tik pašsaprotamu un nepieciešamo iemaņu attīstību.

Koncerts norisināsies Rēzeknes kultūras namā, kas atrodas Brāļu Skrindu ielā 3.

Labestības koncertu Atver savu sirdi atbalsta un tajā piedalās: brāļi Puncuļi, grupa Dabasu Durovys, Latgalīšu Reps, STOP TIME Dance Studio, Duets Paprika, grupa Время Тепла, Māris Jefremovs (X faktors dalībnieks), bērnu folkloras ansamblis Zdravinka, Salnavas etnogrāfiskais ansamblis, Tatjana Tokareva.

Koncerta sākums plkst. 11.00

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

 

Liepājā: Pasaules multiplikāciju šedevri

Mazais grib uz kino! Svētdien Brīnumu mājā, kas atrodas Friča Brīvzemnieka ielā 52-7, Liepājā, no plkst. 15.00 līdz 17.00, visi mazie aicināti skatīties animācijas filmas.

Bērnu attīstības centrs Brīnumu Māja ielūdz bērnus uz kino seansiem svētdienās!

Brīnumu Mājā nodrošina:
-video projektoru un populārākās multenes,
-jautrību, siltumu un saulainu laiku,
-drošu vidi rotaļām personāla uzraudzībā,
-jaunus draugus mazajam,
-brīvstunda vecākiem

Var ņemt līdzi arī cienastu, piemēram, augļus vai picu.

Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 28809918.

Ieeja bez maksas!

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas