bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 17.11.2019 | Vārda dienas: Hugo, Uga, Uģis
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Černobiļas diapozitīvi Rīgā, danču vakars Ķekavā un Daliņam veltīts skrējiens Valmierā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lai novembra tumšie vakari nebūtu tik vienmuļi, BNN ir atlasījis vairākus pasākumus, kas palīdzēs tos pavadīt saturīgi. Un ne tikai vakarus. Jau piektdien, 1.novembrī, Rīgā norisināsies Černobiļas diapozitīvu vakars, kurā tiks rādīti attēli no Zonas, kurā pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem notikusi viena no lielākajām katastrofām vēsturē. Savukārt sestdienu ir iespējams pavadīt pārgājienā Garezeru apkaimē, jo nav sliktu laikapstākļu – ir tikai nepiemērots apģērbs. Ja kājas vēl nebūs pietiekami nokusušas, tad vakarpusē var doties uz danču vakaru Doles tautas namā. Taču svētdien Rēzeknē norisināsies labdarības koncerts Atver savu sirdi, aicinot atbalstīt Rēzeknes pilsētas un novada bērnus ar īpašām vajadzībām. Kas vēl darāms nedēļas nogalē? Ieskaties maršrutā un izvēlies sev tīkamāko!

 

PIEKTDIEN, 1.novembrī

 

Rīgā: Černobiļas diapozitīvu vakars

Baltic Analog Lab, kas atrodas Lienes ielā 19, Rīgā, ielūdz uz tematisku diapozitīvu fotogrāfijas vakaru. «Caur trīs fotogrāfu acīm viesosimies Černobiļas slēgtajā zonā.»

Pēc atomelektrostacijas katastrofas šo vietu caurstrāvo vairāk nekā trīs dekādēs sakrājušies nostāsti, leģendas un noslēpumi. Fotogrāfijas tapušas 2015. un 2019.gadā, izmantojot 35mm diapozitīvu filmu. Pateicoties pieredzējušiem gidiem, fotogrāfi viesojās dažādās tūristiem nepieejamās vietās un runājās ar cilvēkiem, kas Zonā joprojām dzīvo un strādā.

Pasākuma norises laiks: 19.00–21.00

Starp fotogrāfijām varēs manīt arī eksperimentālus vizuālus efektus, ko var panākt, dažādos veidos manipulējot 35mm filmu.

Rādīs un stāstīs Ivo Stunga, Toms Mūrnieks, Katrīna Latve.

Pēc seansa būs iespēja uzdot jautājumus organizatoriem no Riga Chernobyl Team, kas vairākas reizes gadā vada nestandarta tūres uz Černobiļas slēgto zonu.

Ieeja bez maksas vai par ziedojumiem.

 

SESTDIEN, 2.novembrī

 

Pārgājiens: Garezeri

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Organizācija Soli pa solim aicina ikvienu interesentu pievienoties pastaigai Garezeru pusē.

Pārgājiens sāksies Lilastes stacijā, turpināsies apkārt gleznainajam Ummim, pēc kā gar Garezeriem grupa virzīsies uz Gaujas pusi, apmeklējot arī tās ieteku Rīgas līcī. Pēc dažu kilometru pastaigas gar jūru, gājiens virzīsies atpakaļ uz mežu un tas noslēgsies pie Lilastes stacijas. Ja nu kādam pastaiga būs par īsu, varēs turpināt soļot gar jūru vēl aptuveni 15 km līdz Saulkrastiem (vai vēl tālāk).

Dalībnieki paši uzņemas atbildību par savu veselības stāvokli, un ievēro CSN. Atdaloties no grupas vai izstājoties, dalībnieki informē par to pārgājienu vadītājus, piezvanot vai nosūtot sms, vai Facebook ziņu.

Pārgājiens: Garezeri
Distance: 16 km
Plānotais iešanas ātrums: 3,5–4 km/st
Vecuma ierobežojums: nav
Dalībnieku skaits: 30
Dalības maksa: 5 eiro

Tikšanās Lilastes stacijā plkst. 9.00. Vilciens no Rīgas atiet plkst. 8.11.

Piesakies, spiežot going pie Facebook pasākuma.

 

Danči Ķekavā

Sestdienas vakarā visi dancotgribētāji gaidīti Doles tautas namā no plkst. 19.00 uz lustīgiem dančiem.

Dančus ir viegli apgūt, pat ja nekad tie nav dejoti, tāpēc organizatori aicina: «Dancosim, spēlēsim un pabūsim kopā.»

 

Valmierā: Jānim Daliņam veltīts piemiņas skrējiens

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Par godu soļotāja Jāņa Daliņa 115.dzimšanas dienai notiks skrējiens no J.Daliņa stadiona Valmierā uz viņa dzimtajām mājām Brenguļu pagastā, Beverīnas novadā.

Skrējiena laiks no plkst. 11.00 līdz 16.00.

Dalība bez maksas!

 

SVĒTDIEN, 3.novembrī

 

Ventspilī: Vāverītes Kuplastītes pazudušie dārgumi

Šo svētdien, 3.novembrī, plkst. 11.00 Ventspils Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā Fantāzija norisināsies rotaļu programma bērniem Vāverītes Kuplastītes pazudušie dārgumi, informē Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs.

Rudens beigās meža zvēri sāk gatavoties ziemai, arī programmas galvenā varone vāverīte Kuplastīte čakli strādājusi un savākusi zīles un čiekurus. Tomēr Kuplastītei gadījies ražu pazaudēt. Kur palikuši savāktie krājumi? To pasākuma apmeklētāji kopā ar lācēnu Otto un vāverīti varēs noskaidrot, meklējot slēpņos un izjautājot lieciniekus.

Pasākumu vadīs radošā apvienība Jogitas pasākumi.

Ieeja pasākumos bez maksas.

 

Rīgā: Vecmāmiņas receptes kultūras pilī Ziemeļblāzma

Svētdien, 3.novembrī, plkst. 17.00 kultūras pilī Ziemeļblāzma izstādes Silta, jauka istabiņa ietvaros notiks pasākums Vecmāmiņas receptes.

Katra bērnības atmiņās ir saglabājušās ainas ar vecmāmiņu, kura savu lutināmo cienājusi ar zeltainiem pīrāgiem, gaisīgu debesmannā vai kādu citu ēdienu, ko īpašu padara ne receptes izsmalcinātība un izejvielu dārdzība, bet mīlestība un gādīgums.

Vecmāmiņas receptes ir paaudžu sadarbības un zināšanu apmaiņas pasākums, kas apvieno gastronomiskus, praktiskus un teorētiskus elementus. Pasākumā ar īpašām dzimtas receptēm piedalīsies vecmāmiņas un Latvijas Laikmetīgā mākslas centra mākslas vēstneses Aija Kaula, Ilze Glavane un Ilze Vītola, kā arī ēdiena pētniece Astra Spalvēna un dejas kritiķe Inta Balode. Sekojot recepšu instrukcijām un iesaistot pasākuma viesus, tiks pagatavoti trīs ēdieni, vienlaicīgi atmiņu stāstījumiem izskanēs arī teorētiskas atkāpes par recepti kā vēsturisku dokumentu un sieviešu pieredzes izteicēju.

Pasākuma mērķis ir veicināt dialogu starp dažādām sabiedrības grupām un nodrošināt zināšanu un pieredzes pēctecību.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 

Rēzeknē: Labestības koncerts Atver savu sirdi

Biedrība Eņģeļi ar mums katru gadu rīko labestības koncertu Atver savu sirdi, aicinot atbalstīt Rēzeknes pilsētas un novada bērnus ar īpašām vajadzībām, kuriem retās slimības liedz viņu tālāko fizisko, valodas, kustību un citu veselam cilvēkam tik pašsaprotamu un nepieciešamo iemaņu attīstību.

Koncerts norisināsies Rēzeknes kultūras namā, kas atrodas Brāļu Skrindu ielā 3.

Labestības koncertu Atver savu sirdi atbalsta un tajā piedalās: brāļi Puncuļi, grupa Dabasu Durovys, Latgalīšu Reps, STOP TIME Dance Studio, Duets Paprika, grupa Время Тепла, Māris Jefremovs (X faktors dalībnieks), bērnu folkloras ansamblis Zdravinka, Salnavas etnogrāfiskais ansamblis, Tatjana Tokareva.

Koncerta sākums plkst. 11.00

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

 

Liepājā: Pasaules multiplikāciju šedevri

Mazais grib uz kino! Svētdien Brīnumu mājā, kas atrodas Friča Brīvzemnieka ielā 52-7, Liepājā, no plkst. 15.00 līdz 17.00, visi mazie aicināti skatīties animācijas filmas.

Bērnu attīstības centrs Brīnumu Māja ielūdz bērnus uz kino seansiem svētdienās!

Brīnumu Mājā nodrošina:
-video projektoru un populārākās multenes,
-jautrību, siltumu un saulainu laiku,
-drošu vidi rotaļām personāla uzraudzībā,
-jaunus draugus mazajam,
-brīvstunda vecākiem

Var ņemt līdzi arī cienastu, piemēram, augļus vai picu.

Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 28809918.

Ieeja bez maksas!


Pievienot komentāru

Kā svinēt valsts svētkus dažādās Latvijas pilsētās? 18.novembra pasākumu apskats

Salūti, koncerti, skrējieni un citas aktivitātes Latvijas 101.dzimšanas dienā. Kas notiek dažādās Latvijas pilsētās valsts svētkos, vari izzināt, ielūkojoties BNN 18.novembra maršrutā, kas izvedīs cauri visai Latvijai – no Liepājas līdz par Rēzeknei.

Spiegu rokāde: Lietuva, Krievija un Norvēģija atbrīvo piecus notiesātos

Lietuva ir atbrīvojusi divus par spiegošanu notiesātus Krievijas pilsoņus. Tas noticis apmaiņā pret diviem lietuviešiem un vienu norvēģi, kuri turēti ieslodzījumā Krievijā.

Latvijā oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji.

Izvērtēs Z-torņu ekspertīzes atzinumus

Būvniecības valsts kontroles birojs sācis administratīvo procesu un savas kompetences ietvaros izvērtēs Pārdaugavā uzslieto Z-torņu sertificēto būvekspertu profesionālo darbību ekspertīzes jomā, tostarp ekspertīzes atzinumus pēc būtības.

Zviedru SEB akcijām ievērojams kritums, gaidot Baltijas naudas atmazgāšanas ziņas

Zviedrijas banku uzņēmuma SEB AB akcijas piedzīvojušas lielāko vērtības kritumu kopš 2009.gada saistībā ar topošu Zviedrijas sabiedriskā medija raidījumu par naudas atmazgāšanu Baltijā, kur tiks minēts bankas vārds, ziņo Bloomberg.

Bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6%

Šī gada 3.ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

PTAC piemēro 50 000 eiro sodu Latvijas Hipotēkai

PTAC piemērojis soda naudu 50 000 eiro apmērā SIA Latvijas Hipotēka, kā arī uzlikusi pienākumu izbeigt lēmumā aprakstītās reversās nomas pakalpojuma piedāvāšanu patērētājiem.

MH17 izmeklētāji nosauc Putina tuvu līdzgaitnieku, Krievija apšauba pierādījumus

Avioreisa nr. MH17 notriešanas izmeklētāji publiskojuši pārtvertu tālruņa sarunu ierakstus, tostarp tādu, kur tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitnieks sarunājas ar notriekšanā apsūdzētiem separātistiem Ukrainā.

Saeima paredz pašvaldību līdzdalību skolēnu ēdināšanā

Grozījumi noteic pienākumu pilsētu un novadu pašvaldībām no sava budžeta piedalīties ēdināšanas izmaksu segšanā tiem izglītojamajiem, kuri tās administratīvajā teritorijā mācās 1.–4.klasē.

Zviedrija atsakās no Austrālijas, Kanādas vērtspapīriem klimata piesārņojuma dēļ

Zviedrijas centrālā banka paziņojusi par tādu ienesīgu vērtspapīru pārdošanu, kas saistīti ar ieguldījumiem Austrālijā un Kanādas naftas ieguves provincē Albertā, jo Riksbank skatījumā abu valstu siltumnīcefekta gāzu izplūdes ir pārāk lielas.

Volstrītu nomāc neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

Eiropas akciju tirgi demonstrējuši kritumu pēc tam, kad oficiāli dati apstiprināja ziņas par vāju eirozonas izaugsmi, savukārt neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām nomāca akciju cenas Volstrītā.

Cenšoties veicināt partiju neatkarību, lemts vairākkārt palielināt valsts atbalstu tām

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi arī strīdīgos grozījumus Politisko organizāciju finansēšanas likumā, būtiski palielinot valsts finansējumu partijām.

Vācijā vairumam iedzīvotāju atcels Austrumvācijas atbalsta nodokli

Vācijā kopš 1991.gada pastāvējis solidaritātes nodoklis, kas bijis jāmaksā valsts rietumu daļas iedzīvotājiem, lai atbalstītu kādreiz komunistisko Austrumvāciju. Valdība nolēmusi būtiski samazināt tā iekasēšanu no 2021.gada.

Nedēļas nogalē, kā arī nākamās nedēļas sākumā būs silts

Piektdien, 15.novembrī, debesis lielākoties aizklās mākoņi un valsts teritoriju no dienvidaustrumiem šķērsos nokrišņu zona – austrumos, sākot ar pēcpusdienu, arī centrālajos un rietumu rajonos, līs.

Klātesot 57 deputātiem, Saeima pieņem 2020.gada budžetu desmit miljardu apmērā

Sēde noslēgusies plkst. 21.20 un tajā piedalījās tikai 57 parlamentārieši, opozīcijai neesot klāt.

Lietuva papildu naudas meklējumos. Nekustamā īpašuma nodokli cer attiecināt uz īpašumiem no 150 000 eiro

Lietuvai meklējot papildu ieņēmumus laikā, kad valsts rēķinās ar lēnāku ekonomikas izaugsmi, Seims ir sākotnēji apstiprinājis izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanā. Šobrīd nodoklis ir jāmaksā par īpašumiem, kuru vērtība ir virs 220 000 eiro, turpmāk šis slieksnis plānots 150 000 eiro apmērā.

Saeima plāno debatēt par budžetu teju līdz pusnaktij

Saeima lēmusi, ka budžeta izskatīšanai veltītās ārkārtas sēdes otrā diena noslēgsies plkst. 23.30.

Saeima piekrīt līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas

Saeimas vairākums atbalstīja nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšlikumu līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas pašreizējā līmenī.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Igaunijā notiesā slēpošanas treneri par dopinga skandālu

Tiesa Igaunijā atzinusi bijušo slēpošanas valstsvienības treneri Mati Alaveru dopinga lietošanas organizēšanā, vainīgajam piespriežot probācijas uzraudzību.

Latvijas tūristu mītnēs pirmajos deviņos gada mēnešos uzņemti 2,27 miljoni viesu

Latvijas tūristu mītnēs 2019.gada 3.ceturksnī apkalpoti 1,03 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 0,5% vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

Saeima valsts izmaksāto uzturlīdzekļu apmēru atsaista no minimālās algas

Saeima ceturtdien, 14.novembrī,  galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, nosakot uzturlīdzekļu atsaisti no minimālās mēneša darba algas.

CVK ļauj sākt parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanas rosināšanai

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 14.novembrī, reģistrēja inicatīvas grupas – biedrību Varu Latvijas Tautai un politisko partiju Centra partija – parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13.Saeimas atsaukšanu.

KNAB kārtējo reizi soda VID amatpersonas par nelikumīgu informācijas iegūšanu

KNAB kārtējo reizi sodījis Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kuras pieķertas nelikumīgā informācijas iegūšanā no sistēmām.

Lietuva vēlas NATO valstu līdzdalību ES aizsardzības projektos

Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis uzsvēris, ka visām Eiropas Savienības iniciatīvām ir jābūt atvērtām, lai tajās varētu piedalīties arī tās NATO dalībvalstis, kuras neietilpst ES.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!